Talentová soutěž na Primě spěje do finále. Porota už vlastně rozhoduje jen málo a její hodnocení už není vyřazovací. Přesto nelze přehlédnout přehnanou bezohlednost a nedostatek taktu i obyčejného lidství u porotce Jaro Slávika. Nejhůř to snáší, vedle účinkujících, Lucie Bílá.

Kdo dal přednost klasice na Primě v podobě „ČeskoSlovensko má talent“ před snahou o originalitu na Nově „Talentmánie“, nemohl posledních pár večerů přehlédnout zvyšující se napětí mezi porotkyní, zpěvačkou Lucií Bílou a porotcem, producentem Jaro Slávikem.

V neděli jsem u televize dokonce Primu podezírala, že kvůli otevřenému konfliktu mezi těmito dvěma nasadila režie reklamu zcela neplánovaně.

Neproběhlo ani opakování čísel pro diváky ani krátký rozhovor s účinkujícími a rozloučení, jak je zvykem.

Co se stalo?

Po vystoupení taneční skupiny „Mighty shake – Zastávka“, které uchvátilo diváky i porotce Lucii Bílou a Jana Krause, se Jaro Slávik opět začal tvářit znuděně a chystal se znectít vystupující.

Bylo to poněkolikáté, co se producent Slávik zcela nepochopitelně do někoho na pódiu obul.

Tady jsou. Mně se tedy líbili a nebyla jsem sama.

Lucie Bílá Slávikovu přebujelou reakci nevydržela a se slovy „ A dost!“ udeřila deskami před producenta. Nic víc už divák neviděl. Režie přenos ustřihla a akčně nasadila reklamu, přestože běžela před necelými pěti minutami. Můžeme si myslet o Lucii, že je příliš emotivní, že neudrží nervy na uzdě, že je naopak příliš shovívavá, ale vždyť o co jde?

V této fázi soutěže mají už dávno hlavní slovo diváci, a tak dost dobře výpady pana Slávika nechápu ani já a asi by to nevydržel i někdo jiný než ohnivá Bílá.

Kromě pana Slávika pochopili oba porotci svou momentální úlohu naprosto bez problému.

Proč proboha účinkujícího ztrapnit a totálně mu sundat sebevědomí kupříkladu výrokem „Normálně mám paměť na obličeje, ale ten váš chci rychle zapomenout“???

Osobně, kdybych takovou věc někomu řekla, šlo by o člověka, kterého už nikdy nechci vidět a přeji si ho vymazat z paměti, protože mi nekonečně ublížil.

Fakt, že vystoupení pana siláka, jež mělo pobavit, skutečně spíše nudilo, ještě přece neznamená, že toho člověka takto sejmu.

Co udělal panu Slávikovi tak hrozného, že ho poslal do šaten jako spráskaného psa?

A nebyl to jen pan silák

Stará paní z minulého dílu, která se úspěšně poprala s rakovinou kůže a jejíž vystoupení bylo odvážné, plné nadšení a chuti do života, stála následně před Slávikovými výroky doslova jako na pranýři.

Zbytečně!

Přestože paní rock and roll chvilkami neudýchala, neurazila. Diváci její výkon ocenili, ale dál ji neposlali. Nemyslím, že díky netaktnímu komentáři onoho kata, kterému červené tlačítko patrně nahrazuje... co já vím co.

Ostrá, nevybíravá slova slovenského producenta nutí člověka, aby nabyl dojmu, že tento pohledný a bezesporu schopný pán má zcela nepochopitelně nějaký zasunutý, leč vážný problém s vlastním egem a že má velikou potřebu dávat si hodnotu, kterou necitlivým způsobem sebere druhým.

s

Ono, pane Sláviku, „komplex vícecennosti vždycky pramení z komplexu méněcennosti“.

U Vás se tomu ale velice divím.

Pokud to není tím, že má pan Slávik problém se sebou, pak to zřejmě bude jen tím, že jde o člověka prostě jen postrádajícího základní model slušnosti, taktu a hlavně toho, čemu se říká lidskost.

A stejně měl smůlu, protože seskupení „Mighty shake – Zastávka“ postoupilo!

Reklama