Máme tady další příspěvek a je od čtenářky boros. Ta se mimo jiné zamýšlí nad tím, kdy je mozek nejvýkonnější. Co si myslíte vy?

To je zajímavé, s tou výkonností mozku. Mně osobně to v pondělí moc nemyslí. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá boros, a přeju krásné pondělí!


Dobrý den,

tahle otázka je velmi ošemetná. Kdo má určitý zaběhaný stereotyp, může vybírat. Taky se člověk může těšit (či netěšit) na jeden konkrétní den (přijede maminka, dítě, bude výplata apod.). My, co děláme v nepřetržitém provozu, nám je to prakticky jedno, co je za den. Občas mívám i problémy s tím, abych si to uvědomila, co je za den. Kde jsou ty časy z dětství, kdy sobota rovnalo se prádlo (a každá první sobota v měsíci velké prádlo) a pořádný úklid. Kdy neděle znamenalo večer nahřát vodu a vykoupat se. Dneska je to jedno, teplá voda teče z karmy a automatka pere, kdy si zamaneme. A velký úklid děláme tehdy, když mám volno, lépe řečeno, když nejsem v práci.

Kdysi jsme se ve škole učili, že výkonnost mozku je nejvyšší v úterý a to dopoledne a pak ve středu strmě klesne a ve čtvrtek zase začíná pomalu stoupat, ale už úterního vrcholu nedosáhne. Dál už nevím, ale je fakt, že v pátek odpoledne už člověk má myšlenky kdovíkde a na nové věci (učení) se moc nesoustředí. Kdysi prý i proto bývaly přijímací zkoušky na střední školy v úterky. Já jsem to na sobě nikdy nijak nepociťovala, maturitu jsem dělala kdysi dávno ve čtvrtek odpoledne, druhou v úterý, státnice jedny v úterý a druhé v pátek odpoledne a nepamatuju si žádný rozdíl. VŠ při zaměstnání jsme měli v pátky, že mi to učení nelezlo do hlavy ale není chyba pátku, ale pokročilého věku (a jak říká maje dcera zahlcenosti mozku).

Osobně si myslím, že takové úterý nemusí být špatné - člověk se vzpamatoval ze „šoku“ pracovního týdne a rozjel se, na pátek se sice těší, ale tím, že myslí na něco jiného, udělá nejvíce chyb. Ale to je fakt pro ty, co mají 5denní pracovní týden.

boros

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Který den v týdnu máte nejradši?

  • Máte rády pondělí?
  • Je nějaký den, který nesnášíte?
  • Co si myslíte o pátku?
  • Co pro vás znamená víkend?
  • Máte nějaké pěkné příhody, které se týkají dnů?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá opět knížku, tentokrát se jmenuje Chatrč (WM. Paul Young, nakl. Knižní klub). Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz. Heslo je PONDĚLÍ. Předem děkuju!

kni

Reklama