Bulvár

Taková jsem já: Barushenka


V našem seriálu Taková jsem já můžete vystoupit zanonymity. Další odvážná čtenářka, která odhalila svou identitu, je Bára alias Barushenka. Nenechte se zmást první dojmy, tato mladá žena toho za sebou může mít víc než dost…

Nick: Barushenka
Skutečné jméno: Bára
Znamení: Beran

Můžete se čtenářkám krátce představit?
Tak tedy, žiju vPraze, studuji pedagogické lyceum se zaměřením na psychologii a humanitní předměty. Můj hlavní koníček je hudba, zpívám už od malička a hraju na klavír, kytaru a všechny druhy fléten. Chodila jsem na základní školu s rozšířenou hudební výchovou. Další koníčky jsou například tanec (hip-hop, r´n´b) a sporty všeho druhu. Miluju přírodu a zvířata. Doma mám psa a kočku.

Jak dlouho chodíte na Ženu-in a jak jste se o ní dozvěděla?
O Ženě-in jsem se dozvěděla od kamarádky. Jak dlouho sem chodím, to přesně nevím. Dalo by se to počítat na měsíce.

Podle horoskopu jste beran, jste tvrdohlavá?
Sluneční – beran, čínský– opice, egyptský –bohyně Mut, indiánský– sokol, indický– Mesha, cyklický– doba probuzení, barvy – červená. Když si přečtete jakýkoliv celkový horoskop o beranovi, tak jsem to já: Výbušná, tvrdohlavá, ale taky se snažím pomáhat a jsem hodně naslouchavá.

Jako hlavního koníčka jste uvedla zpívání, máš vplánu se mu věnovat více?
Jak se to vezme... Zpívání mě baví, chodila jsem do sboru a zpívám denně u klavíru. Teď přemýšlím, že začnu chodit někam k učitelce na sólový zpěv, ale superstar být nechci a slavná zpěvačka už vůbec ne.

A co herectví? Kamery vám nejsouaž tak vzdálené...
(Smích.) Je pravda, že točím kompars v seriálu Ulice, ale není to nic velkého. Občas se projdu před kamerou nebo sedím vkavárně kousek za hlavními herci. Možná, že by mě to bavilo, ale zatím se nic nejeví.

Jak to vlastně probíhá, jak vypadá natáčení? A jak se dozvíte, že zrovna někoho potřebují na place?
Zařizuje mi to známý, který zná produkční a další lidi ze štábu. Takže mi vždycky zavolá: „Hele v neděli dopoledne buď připravená, budeme točit do noci.“ Pak pro mě přijede a je to. Je pravda, že to žádná zábava, jak si hodně lidí myslí, není (smích). Člověk tam sedí i několik hodin. Všechno se točí nejmíň třikrát a je to prostě nuda. Většinou si tam beru učení. Ale ti herci jsou hrozně super,dá se nimi i dobře pokecat.

Svěřila jste se nám, že za sebou máte nehezkou minulost. Povíte nám o tom víc?
Mám dva bratry– je jim 26a 29 let. Táta odešel k máminěv té době nejlepší kamarádce,když mi bylo asi 9 let, a nechal mámu bez peněz se třemi dětmi. Máma byla momentálně bez práce, ale pak si našla zaměstnání na mé bývalé základní škole jako učitelka hudební výchovy a nějak to zvládla.

Jenže pak se navalil další problém.Starší bratr začal hodně kouřit marihuanu a nakonec bral i tvrdé drogy. A pak se u něj objevila psychická nemoc – schizofrenie. Vté době už snámi druhý brácha nežil. Takže jsme na něj smámou byly samy. Dobrých 7 let jsme bydlely s nemocným bráchou, který měl hodně záchvaty agresivity (mlácení, křičení a hodně moc nadávek). Máma z toho byla a doteď je psychicky dost špatná.Nesčetněkrát u nás v noci byla policie a řešila jsem to já, protože máma nemohla.

A aby toho nebylo málo, měla jsem potíže smým teď už bývalým přítelem. Bydlel rok a půl u mně a mlátil mě. Nevím, proč jsem to tenkrát neutnula už na začátku. Ten rok a půl jsem mu to trpěla. A nakonec to za mě vyřešil brácha, který ho jednoduše vyhodil. Táta se k nějaké velké pomoci neměl.

Samozřejmě se celá situace neobešla bez následků. Já jsem z toho dlouhou dobu trpěla depresemi, není to tak dlouho, co jsem se znich dostala. Měla jsem problémy ve škole. A máma na nějaký čas propadla pití, protože na tom byla ještě hůř než já.

Jak jste na tom všichni teď?
Už je to skoro všechno fajn. Doháním školu, pomáhá mi stím školní psycholožka a docela to zvládám. Pořád bydlím u maminy. Ta už je taky znejhoršího venku. Jen pořád špatně spí a bere nějaké léky na uklidnění. Chodí do práce. Jsme spolu jako nejlepší kamarádky, i když ten respekt tu pořád je. Hodně jí pomáhá taky brácha, který za námi jezdí. Starší brácha se teď nedávno odstěhoval na ubytovnu a snaží se udržet na vlastních nohou. Práci zase nemá, ale nějak to zvládá. Myslím, že si i občas bere léky, ale o tom moc informovaná nejsem. Táta na to všechno dlabe, má svůj život a mně stačí ho vidět jednou za půl roku.

Co vám nejvíc pomohlo znova se postavit na nohy?

Paradoxně jsem se probrala, když prasklo to, že nechodím do školy a že sedím doma a koukám se slzami v očích na zeď. Vté době už jsem byla úplně na dně. Nespala jsem už vůbec a taky nejedla. Bylo mi hrozně, uvědomovala jsem si, že jsem měla někomu říct, že mám problém.

Ale pak se ke mně vrátilo hodně přátel, když zjistili pravdu. Vdobě, kdy jsem žila spartnerem, co mě bil, jsem jich hodně ztratila. Ale v téhle době mi vlastně odpustili a byli se mnou. To je jedna věc. Mohla jsem se vypovídat přátelům. A potom máma, ta mi dala hodně. Dokonce i táta to nějak vzal a myslím, že i mluvil s někým ve škole, aby mě nevyhodili.

Hodně pro mě znamenalo to, že na mě nikdo nebyl naštvaný, že se všichni otočili čelem ke mně, mluvili se mnou a pomohli mi. A potom prášky na spaní, co mi napsala doktorka,ty mi pomohly taky.

Poznamenalo to nějak vaše vztahy kopačnému pohlaví?
Nedá se říct, že zrovna poznamenalo. Jen jsem teď víc ostýchavá. Dávám si na kluky větší pozor a jen tak si někoho k tělu nepustím. Musí si vlastně nejdřív získat moji důvěru, ale to je podle mě dobře. Vsoučasné době nikoho nemám.

Máte celý život před sebou, čemu se chcete věnovat? Máte nějaký životní sen?
Jistěže mám.Na tu školu, na které teď jsem, jsem proto, že se chci stát psycholožkou pro děti, mládež a teenagery, kteří měli také problémy jako já. Pro ty, kteří jsou na tom líp nebo hůř. Prostě jim chci pomoci, aby se měli u koho vypovídat a později to nějak řešit. Chci pomáhat lidem, jak to jen jde.

A co hudba nebo film, hodíte to za hlavu?
Přímo za hlavu určitě ne. Spíš se tomu budu věnovat jako koníčku, jako zábavě. Hlavní je pro mě pomoci lidem, kteří na tom byli, jsou, nebo budou tak jako já. Aby jako já neskončili a pak se kvůli tomu nedostali do ještě větších potíží. Ovšem zpěvu se jen tak nevzdám. Je to můj život a miluju ho.

Je něco, co byste chtěla vzkázat čtenářkám?
Spíš bych jim popřála, aby měly vždy dost síly a odvahy postavit se kproblému čelem a řešit ho.

Co si myslíte o Barushence? Je sympatická? Co byste vzkázala pro změnu vy jí?

   
30.03.2009 - Blog redakce - autor: Eva Soukupová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [55] denca18 [*]

  sympaticka,zlata a pohodačka... drzim palce,nech ti vyjde v zivote to po com tuzis,a chod za svojim cielom,...nevzdavaj to .....

  superkarma: 0 26.04.2009, 13:04:38
 2. avatar
  [54] Myškomedvídek [*]

  trpělivost přináší ovoce držím pěstiSml75

  superkarma: 0 23.04.2009, 20:55:02
 3. avatar
  [53] paji [*]

  ..hl.trpělivostSml22

  superkarma: 0 23.04.2009, 17:33:06
 4. avatar
  [52] OlgaMarie [*]

  Hlavně vydržet!

  superkarma: 0 23.04.2009, 08:42:31
 5. avatar
  [51] danca79 [*]

  hodne stesticka....

  superkarma: 0 22.04.2009, 00:12:25
 6. [50] FAXÍK [*]

  je milá a pohodová holka 

  superkarma: 0 20.04.2009, 14:07:40
 7. avatar
  [49] dlasma [*]

  Sympatická a odvážná :) Drž se :)

  superkarma: 0 08.04.2009, 15:52:18
 8. [48] Barushenka [*]

  brady: a věř mi,že škoola,kterou studuji nemá vůbec nic společného s tím,co se mi kdy v životě dělo nebo nedělo...

  superkarma: 0 31.03.2009, 13:07:11
 9. [47] Barushenka [*]

  brady: dík za názor...

  superkarma: 0 31.03.2009, 13:05:53
 10. [46] Barushenka [*]

  xenie: {36} pochopilas to naprosto správně =)

  superkarma: 0 31.03.2009, 13:00:25
 11. [45] Barushenka [*]

  Evelina: dík za názor...každá máme jiný....

  superkarma: 0 31.03.2009, 12:58:52
 12. [44] Yazoo [*]

  brady: takže ten, kdo otevřeně hovoří o svých zkušenostech s domácím násilí, drogách, zneužívání nebo týrání je ušlápnutá chudinka? Máš pravdu, měla držet hubu a krok

  superkarma: 0 31.03.2009, 06:51:16
 13. avatar
  [43] kebulkaevulka [*]

  brady: Ty mi dáváš ,třeba se ho bála vůbec nevíš ,co za tím bylo třeba jí vyhrožova že jí zabije a víš jak to většinou končí,tragédií

  superkarma: 0 31.03.2009, 00:39:22
 14. [42] brady [*]

  kebulkaevulka: já mám nejraději takové ty ušlápnuté chudinky, které někdo léta bije a oni se tímto zviditelňují a ještě neopomenou podotnout, jak jsou inteligentní a studující....v oboru psychologie

  superkarma: 0 31.03.2009, 00:19:31
 15. avatar
  [41] kebulkaevulka [*]

  Evelina: Máš pravdu špinavé prádlo se pere doma,snad jí za to nikdo neodsoudía její maminka nebude muset chodit kanálama ,ale má silnou povahu jak holčina ,tak i její maminka ,když tohle všechno vydrželi a zůstali normální to se musí nechat já už bych byla na Marzu v léčebně ,jak mě tam někdo už 2 dva dny někdo posílá

  superkarma: 0 31.03.2009, 00:09:05
 16. [40] brady [*]

  Co má kde srovnaný, když se nechá otloukat rok a půl??? a to studuje lyceum zaměřené na psychologii?!!! tak to je opravdu velice inteligentni dívčina, jen tak dál pokračovat ve studiu a uplatnit své vědomosti i v životě... to si tu ještě počtem na téma "TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKA"

  superkarma: 0 31.03.2009, 00:01:00
 17. avatar
  [39] Evelina [*]

  xenie: ano, jistě

  superkarma: 0 30.03.2009, 23:48:53
 18. [38] xenie [*]

  Evelina: mne je fuk jaks to minila, ten clanek tu neni proto abychom se dohadovaly kdo jak co myslel... holcina to nemela snadne, tak snad uz ji ceka konecne neco lepsiho...a at vystuduje... vypada, ze navzdory dost silenym podminkam to ma v hlave srovnane...

  superkarma: 0 30.03.2009, 23:37:15
 19. avatar
  [37] Evelina [*]

  xenie: Jasně, už se nebudu k ničemu podobnému vyjadřovat , pardón, nechtěla jsem se nikoho dotnout, omlouvám se všem

  superkarma: 0 30.03.2009, 23:31:14
 20. [36] xenie [*]

  Evelina-27: nenapsala mamino jmeno ani adresu, tak o co jde... a ze propadla piti... jak to mela zformulovat...zacala pit ? stala se z ni alkoholicka? zacala chlastat ? je to stale totez, a jelikoz je to jeji matka, tak se o ni asi nechce vyjadrovat hnusne... ono mama alkoholicka, bratr narkoman a pritel agresivni neni nic snadneho... btw to odpusteni jsme pochopila tak, ze ji pratele odpustili ze se s nimi nestykala, ne ze ji odpustili ze ji pritel bil...

  superkarma: 0 30.03.2009, 23:26:36
 21. avatar
  [35] Evelina [*]

  Suzanne: Já psala, že na tom shledávám něco špatnýho??? má bábina říkavala, "špinavé prádlo se pere doma". Nikoho jsem tu neodsoudila, nenapadla, jen jsem napsala svůj názor... pod článkem je přece "NAPIŠ SVŮJ NÁZOR"... nechci někoho moralizovat. Propadnout pití, znamená propadnout pití... a nejdůležijejší je se z toho zase vyhrabat Ty bys bydlela s někým, kdo by tě rok a půl mlátil? Já teda nééé

  superkarma: 0 30.03.2009, 23:16:26
 22. avatar
  [34] Suzanne [*]

  Evelina: stále na tom neshledávám nic špatného. I kdyby chlastali všichni ve všech rodinách, propadnout pití znamená propadnout pití.

  superkarma: 0 30.03.2009, 22:55:23
 23. avatar
  [33] Evelina [*]

  Yazoo: jesně beru, ale můžu napsat svůj názor na výše uvedený článek?! 30 je jen a pouze

  superkarma: 0 30.03.2009, 21:51:36
 24. [32] Yazoo [*]

  Evelina: Jsou i lidi, který si svojí, ať už současnou nebo bývalou závislost, dokážou přiznat. Příspěvek 30 je poněkud z cesty

  superkarma: 0 30.03.2009, 21:46:36

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [31] kebulkaevulka [*]

  No asi bych taky nenapsala že moje máma propadla pití,protože by mě asi zmlátila do bezvědomí,ale zase na druhou strnu jak to napsat? jsi statečná holka že jsi to vydržela ,nikdy v životě nesmíš dovolit aby tě někdo mlátil ,udělá to jednou udělá to znova a ty máš svojí cennu na to nikdy nezapomínej.Přeji ti hodně moc štěstí a krásného a hodného přítele .Drž se

  superkarma: 0 30.03.2009, 20:21:12
 2. avatar
  [30] Evelina [*]

  Altamora: Suzanne: jasně, kdo na čas nepropadne pití, je úplně "TRAPNEJ"...to je dneska běžný i v lepších rodinách

  superkarma: 0 30.03.2009, 19:40:33
 3. avatar
  [29] Altamora [*]

  Evelina: Tak nepropadej pití a nedočteš se to.

  superkarma: 0 30.03.2009, 19:30:33
 4. avatar
  [28] Suzanne [*]

  Evelina: a jak to asi měla říct? Maminka byla indisponovaná? Prostě na čas propadla pití

  superkarma: 0 30.03.2009, 19:30:24
 5. avatar
  [27] Evelina [*]

  Milá Berushenko, tak to musí mít tvoje maminka po přečtení tohoto článku moc velkou radost?! jak si vše pěkně povyprávěla... Kdybych si měla někde o sobě přečíst "propadla pítí"..., tak bych byla opravdu nadšená!!!

  superkarma: 0 30.03.2009, 19:14:40
 6. [26] Rikina [*]

  Zvláštní rodina.

  superkarma: 0 30.03.2009, 18:39:26
 7. avatar
  [25] Simba [*]

  wich: To u seriálu "Taková jsem já" není nic překvapujícího. Staré známé "kusy" nejeví o tuto akci zájem.

  superkarma: 0 30.03.2009, 18:24:18
 8. avatar
  [24] isida [*]

  Baro, hodne stesti, uvedom si svou cenu, a uz nikdy se nenech bit...

  superkarma: 0 30.03.2009, 18:19:58
 9. [23] Bubuhlubla [*]

  já jí přeju hodně štěstí i její mamince.Dobře že už není s tím blbem co ji mlátil.Hlavně ať si dá příště pozor,některé ženy si vybírají stále stejné partnery.

  superkarma: 0 30.03.2009, 17:19:32
 10. avatar
  [22] wich [*]

  Tento nick vidím poprvé.

  superkarma: 0 30.03.2009, 16:55:54
 11. [21] Barushenka [*]

  Yazoo: já bych to viděla ta terárko plný tarantulí..ale vyjímky potvrzují pravidlo že jo..takže jsou tu i milý pani jako =)=)
  a dík za pochvalu,bych nečekala yazoo

  superkarma: 0 30.03.2009, 16:45:56
 12. [20] Barushenka [*]

  Yazoo: já bych to viděla ta terárko plný tarantulí..ale vyjímky potvrzují pravidlo že jo..takže jsou tu i milý pani jako =)=)
  a dík za pochvalu,bych nečekala yazoo

  superkarma: 0 30.03.2009, 15:41:40
 13. [19] Yazoo [*]

  Klobouk dolů před odvahou se (zrovna tady) takhle odhalit. To je jako lézt do klece se lvy Báře samozřejmě držím palce. Je to ve skutečnosti milá a příjemná holka

  superkarma: 0 30.03.2009, 15:38:09
 14. [18] Barushenka [*]

  táááákže... za 1) mám sousedku a je jí asi 60let,ta mě opravdu nebije..a nemám šéfa,protože jak jste se mohly dočíst,tak studuji a řiditel mě opravdu bít nemůže
  jinak těm,co nerejpou opravdu děkuju =) a těm, které nerejpu a jsou k tomu milé,děkuju ještě o mnoho víc

  superkarma: 0 30.03.2009, 15:35:29
 15. avatar
  [17] dajdada [*]

  1.) Nevím, neznám, ale po tom co jsem zde přečetla zpověď, typuji na odvážnou školačku. Takhle se svěřit s takovými problémy, to jen tak někdo nedovede.
  2.) Sympatická mi už teď je, co vím, že není už s tím debilem.
  3.) Přála bych jí, aby úspěšně dodělala školu a to ostatní už přijde samo.

  superkarma: 0 30.03.2009, 14:25:21
 16. [16] Pavla_b [*]

  ToraToraTora: to teda

  superkarma: 0 30.03.2009, 13:51:21
 17. [15] Božena a Jakub [*]

  Ať se jí daří Barushence.

  superkarma: 0 30.03.2009, 13:10:22
 18. avatar
  [14] Amálie [*]

  Manx:

  superkarma: 0 30.03.2009, 12:33:42
 19. avatar
  [13] ToraToraTora [*]

  Přátelé jí odpustili, že jí kluk bil?
  zajímavá věta

  superkarma: 0 30.03.2009, 12:08:06
 20. avatar
  [11] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  Kelly:

  superkarma: 0 30.03.2009, 11:24:40
 21. avatar
  [10] Kelly [*]

  Quentinová z Montargis(Kentánová): dík

  superkarma: 0 30.03.2009, 11:23:12
 22. avatar
  [9] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  Leidy: Kelly nejspíš četla nejdřív tento článek, pak až o Reném...proto jí uteklo, co píše Meander a ptala se čí René a pak že už ví

  Ad článek: Hodně štěstí

  superkarma: 0 30.03.2009, 09:30:34
 23. [8] Leidy [*]

  Kelly: co je ti jasné? nerozumím tomu...na co narážíš?

  superkarma: 0 30.03.2009, 09:19:57
 24. avatar
  [7] Kelly [*]

  Mrkla jsem se na obsah dnešního vydání a je mi to jasné ...

  superkarma: 0 30.03.2009, 08:42:50
 25. avatar
  [6] Kelly [*]

  Meander: čí René?

  superkarma: 0 30.03.2009, 08:41:59
 26. avatar
  [5] OlgaMarie [*]

  Táta by potřeboval pěstí, aby se mu rozsvítilo. Bára je pěkná a statečná holka. Hlavně vydržet.

  superkarma: 0 30.03.2009, 07:58:34
 27. avatar
  [4] Evelina [*]

  Dante Alighieri: odvážná čtenářka...

  superkarma: 0 30.03.2009, 01:21:24
 28. avatar
  [3] Dante Alighieri [*]

  Kdo to eee?

  superkarma: 0 30.03.2009, 01:01:52
 29. avatar
  [2] Meander [*]

  Hm. No, když může být slavný i takový René...

  superkarma: 0 30.03.2009, 00:35:59
 30. avatar
  [1] Suzanne [*]

  Pane jo, tak to měla holka o zábavu postaráno Hlavně že to zvládla Přeju hodně štěstí

  superkarma: 0 30.03.2009, 00:28:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme