Každý člověk se jinak hojí. Někomu se udělá modřina už jen, když se špatně opře o zábradlí, další může spadnout z desetimetrové skály a nebude mít ani škrábnutí. Obešel jsem redakci, abych zjistil, jak se hojí mé kolegyně…

Před čtrnácti dny jsem si uštědřil slušnou ránu na hřbetu ruky, byla trojúhelníkového tvaru a měla každou stranu tak dva centimetry dlouhou. Jak se to stalo? Boural jsem příčku a namísto kladiva použil ruku – znáte to, každej chlap je tak trochu akční hrdina – no, zeď povolila, ale ruka také…

Musím říct, že mě překvapilo, jak rychle se mi ošklivá rána zhojila, no, podívejte se na fotku…

ruka

Červený trojúhelník vyznačuje přibližný rozsah původního zranění. Podotýkám, že jsem ji nijak zvlášť neošetřoval, jen na první dva dny přelepil a pak nechal dýchat.

Tahle zkušenost mě přivedla k dnešnímu tématu a zároveň mě i zajímalo, jak se regenerují mé kolegyně z redakce, tak jsem je (ne, nezmlátil, abych to zjistil, pouze) obešel se zvídavým dotazem: Ahoj, jak se ti hojí rány?

Saša Stušková

Jedním slovem blbě. Hojím se asi jako Frankenstein.

Dana Haklová

Skvěle, řekl bys, že tohle bylo prořízlé až na kost? (ukazuje prst s ničím) Císařský řez ti neukážu, stejně není skoro vidět.

Klára Wimmerová

Asi dobře, když se říznu, hojí se mi to asi týden.

Takže, jak jste na tom s hojením vy, milé čtenářky?

Téma dne 15. 10. 2012: Hojení ran

  • Regenerují se vám rány dobře?
  • Jste stále samá modřina, nebo naopak na modřiny netrpíte?
  • Máte nějaký osvědčený tip na rychloléčbu ran? Nějaký „babský“ recept?
  • Z čeho jste si odnesla největší jizvu?

Jak vnímáte své jizvy: líbí se vám, jsou vám jedno, nebo je nemáte ráda?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 15.10.2012 do 15.00 hodin. Posílat mi můžete i fotky svých nejhorších ran a jizev. Jednu z přispěvatelek odměním regeneračním kondicionérem a bylinným šamponem s panthenolem od RYORu.

ryor

Reklama