Od operace očních víček, kterou naše dvě „pokusné“ redaktorky podstoupily v centru plastické chirurgie Perfect Clinic v pražských Malvazinkách, uběhly tři měsíce. Jak dopadly a jaký je výsledek zákroku, na kterém se osobně podílel šéf kliniky MUDr. Roman Kufa?

 

Jak se cítila po operaci redaktorka Dana?

 

Co bych vám nalhávala. První noc po operaci není žádná procházka růžovým sadem. O nějakém spánku nemůže být řeč. Rušily mi ho tři faktory: Bolest, jak se oční okolí probírá z působení anestetik, poloha v sedě a zmrzlé ruce od toho, jak si držím chladicí polštářky. Druhý den si sundám velké flastry a ze zrcadla na mě kouká tvář boxera s otoky, podlitinami a náplastmi.

 

PŘEDKdyby mě tak viděla maminka, pomyslím si. No nic, mám, co jsem chtěla, a s tím jsem musela počítat. Týden vycházím jen v nejnutnějších případech zamaskována černými brýlemi. Sousedé si o mě musí, že si hraju na hvězdu, když je nosím i v dešti. Co v dešti, i po setmění! Týden naštěstí uteče jako voda.

Setkání s kolegyní Marií je srdečné. Zážitky nás stmelily a připadáme si jako spolubojovnice z fronty. Tetelíme se nedočkavostí, až nám konečně vytáhnou stehy a my se poprvé uvidíme bez náplastí.

Jakž takž tuším, jak budu vypadat, ale první pohled do zrcadla je stejně překvapivý. V dobrém slova smyslu. Sice mám ještě modřiny, které pomalu mizí (na můj vkus až příliš pomalu), ale žádné jizvy, žádné pytle, jen vyhlazená víčka a rozjasněný pohled. Kdy se můžu začít malovat?" ...než stačí pan doktor Kufa, plastický chirurg, zareagovat... dodám: „Jen řasy, samozřejmě, žádné stíny a tužky." Když za sebou zavřeme dveře ordinace, navzájem si s Marií hodnotíme výsledek operace. Máš to krásný..."
„Ty taky."

Moje kapesní zrcátko je v pohotovosti. Nedívám se na sebe jen proto, abych se ubezpečila, že vypadám lépe, ale musím si na svůj nový výraz zvykat. Jsem zvědavá, jak na tu změnu bude reagovat okolí. V redakci si připadáme jak ve výkladní skříni. Ukažte, všichni nás zkoumají. Ale víte, co pro mě bylo největší překvapení?


Že nikdo, kdo o plastice očních víček nevěděl, nic nepoznal. Nikdo se nade mnou nepozastavil a neřekl: Co to máš s očima? Vypadáš jinak! Už to nejsi ty." A to jsem moc ráda, to je důkaz, že se operace povedla, že vypadáme přirozeně, za což  panu doktorovi Kufovi děkuji. Dostaly jsme se do těch nejlepších rukou.

 

Redaktorka Marie je s výsledkem zákroku nadmíru spokojená, i když první pocity těsně po operaci ji trochu vyděsily:

 

Noc po zákroku jsme obě měly strávit v polosedě s bandáží na očích a s obklady ze sáčků naplněných ledem. To byl  trochu problém, protože mi zamrzl mrazák a já se se zavázanýma očima – jen s malými průzory pro vidění, »nepropracovala« k zásobníkům na led.

 

PŘEDPoužila jsem tedy alespoň klasický „babský recept“ a chladila pooperační rány přikládáním ledových kovových lžiček přes nalepený ochranný mul.

 

Průběžně jsem situaci „monitorovala“ v zrcadle a psala zděšené esemesky stejně „postižené“ kolegyni Daně. Z očí jsem totiž měla jen napuchlé ping-pongové míčky s úzkými štěrbinkami. Dana na tom byla obdobně. Usnout se mi samozřejmě v sedě nepodařilo.


Ráno však už bylo moudřejší večera a otoky mi už připadaly menší. Ale pro změnu se objevily temně červené až černé modřiny. Opatrně jsem začala místa v bezpečné vzdálenosti kolem operačních řezů podle pokynu operatéra masírovat a přidala jsem jako bonus mast proti otokům a podlitinám – heparoid.

Tím jsem ovšem narušila přilnavost náplastí upevňujících ochranný mul, a ty začaly postupně odpadávat. Vyloupla jsem se před zrcadlem v plné pooperační nádheře. Ale pokrok byl patrný snad z hodiny na hodinu.

Mast a ochlazování zázračně zabíraly a modřiny začaly blednout, otoky se zmenšovaly, oči už získávaly původní velikost. Asi po třech dnech už nezainteresovaní diváci bez bližšího zkoumání nepoznali, že jsem nějakou operaci podstoupila. Samozřejmě přes tmavé brýle, kterými jsem ještě asi týden oči zakrývala...

Čtěte také o tom, jak jsme se rozhodovaly, zda operaci podstoupit - Doktore, vraťte nám mládí. Detailní fotky ze zákroku pak najdete v článku Plastika je za námi.

Po deseti dnech MUDr. Kufa pacientkám odstranil stehy a i on byl s výsledkem operace spokojený.

 

Poradil, jak správně víčka masírovat, vysvětlil, že se nám ještě asi měsíc po ránu mohou vyskytovat otoky, které ale časem vymizí úplně. Jen líčení jsme ještě musely na nějaký čas odložit.

 

Dnes už se maluji zcela běžně, jen ještě stále nemám v horních víčkách ten správný cit. Při dotyku mívám někdy pocit, jako bych štětečkem přejížděla přes papír. To je však podle doktora Kufy zcela běžný jev, do normálu se prý cit ve víčku oka zcela vrátí asi půl roku od operačního úkonu," říká Dana.

 

S estetickým výsledkem operace jsem naprosto spokojená. Mám pocit, že mě odsátí tuku a odstranění váčků omladilo. Lékaři mi zcela odstranili váčky pod očima, z větší části vypnuli síť vrásek a dokonale opravili i „spadlá“ horní víčka. I podle reakcí okolí mému obličeji kosmetický zákrok velmi prospěl. Jsem ráda, že jsem to podstoupila, a dnes radím kamarádkám, že se to dá vydržet a efekt je skvělý," doplnila Marie.

 

Zákrok provedlo Centrum plastické a estetické chirurgie Perfect Clinic

U Malvazinky 5, 150 00 Praha 5

Tel. +420 603 560 856

www.kufa.cz  www.perfectclinic.cz
Reklama