milenci

Byli jsme s přítelem na večeři (v drahé restauraci). Ty šaty mám od přítele (drahé značkové šaty). Ty hodinky mi koupil přítel (drahé luxusní hodinky). Do práce jí kurýr každou chvíli vozí květiny (drahé květiny).

„Co na ní ten pracháč vidí?“ syčí závistivě kolegyně. Jiné si jen tak povzdechnou, jak se ta holka má. Ony nechodí do luxusních restaurací, na snobské večírky, nezaběhnou si po práci na kávičku do vyhlášené kavárny. Mají doma chlapa s průměrným platem, kytku jim koupí sotva  k narozeninám, občas si spolu zajdou do multikina a šaty kupují v běžných obchodech.

O pozorném bohatém příteli, který by je rozmazloval, si mohou nechat jen zdát. A nemají tolik času, co kolegyně (říkejme jí třeba Zuzanka), která je po práci láká na skleničku nebo zve na návštěvu do svého úžasně zařízeného bytu: „Uvařím skvělou večeři, pokecáme, domů ti zaplatím taxíka, přijď, nechci být večer sama.“

A tady je ten zakopaný pes

Přítel je úžasný, milující, téměř dokonalý, až na malý detail. Je ženatý. Proto má Zuzanka tolik volného času, proto až zbytečně rozhazuje peníze. Proto jela na dovolenou s kamarádkou. Přítel zaplatil, ale na poslední chvíli odřekl. Prý kvůli práci. Proto nikomu přítele nepředstavuje a mluví o něm málokdy a mlhavě.

Většinou si o těchto slečnách myslíme, že jsou to vypočítavé potvory, které loví solventní muže, aby z nich tahaly peníze. To, že jsou ženatí, jim spíš vyhovuje. Nechtějí se o ně starat, chtějí jejich peníze, ale vlastní svobodu.

Ale to prý není případ Zuzanky. Ta svého ženatého přítele opravdu miluje a stále věří jeho nekonečným řečem o formálním vyhaslém manželství a slibům, že se už brzy rozvede. Zatím je trpělivá, ale co když začne tlačit na pilu?

Jsou dvě varianty, jak to může skončit

Buď dá pracháč zpátečku, protože nemůže potřebovat, aby to na něj prasklo. Zhrzené milenky se dokážou pěkně mstít a zřejmě by ho manželka, která je třeba schopnější než on, „odřela“ na kůži. Mnozí svého majetku totiž nabyli jen díky jim. A to přece nemůže potřebovat, aby ho vyhnala s holým zadkem.

Nebo kápne božskou a přizná, že Zuzanku sice miluje jako nikoho na světě, ale rozvod je pro něj nepřijatelný. Spustí opětovný kolotoč otřepaných frází o formálním manželství, nedostatku porozumění, ale rodinu nemůže opustit kvůli dětem. Jak dojemné. (A samozřejmě  kvůli vysokým alimentům, majetkovému a finančnímu vyrovnání, o kterém před ní nemluví.)

Ale nechává jí malou jiskřičku naděje. Možná jednou, až děti vyletí z hnízda…

Kamarádky jí radí, ať o tom nepřemýšlí a užívá si, dokud jí bohatý milenec snáší modré z nebe. Jenže to modré, co by ona chtěla, je modré nebe je v podobě třetí varianty, kdy se bohatý milenec rozvede a vezme si mladou milenku – Zuzanku.

Ale to už spíš patří do říše pohádek.  

lupa

Reklama