Styl

Také stále nemáte co na sebe?


„Nemám co na sebe!" Kolikrát už každá z nás vyřkla tuto větu? Zoufalý výkřik do temnoty vlastní skříně. Zoufalost je většinou přímo úměrná množství oblečení ve skříni uloženého a stoupá s potřebou vypadat co nejlépe.

 

Znám to velmi dobře. Chystám se do divadla, na důležitou pracovní schůzku nebo jen tak na kafe s kamarádkou, kterou jsem deset let neviděla. Otevřu tu kouzelnou schránku, kde uchovávám svoje šatstvo, a zjistím, že jsem vlastně otevřela Pandořinu skříňku. Vyvalí se na mě zlo v podobě nenositelných, okoukaných, malých nebo de modé" hadrů, v kterých žádnou parádu nenadělám. A přitom mi na tom právě teď tak záleží.
Zběsile listuji ramínky, probírám se komínky, štrachám na dně, jako bych čekala, že najdu poklad. Nenajdu. Maximálně narazím na dávno zapomenuté, zmuchlané šaty do tanečních, které mi jen zlomyslně připomenou, kolik jsem od té doby přibrala.

Popadne mě lítost, vztek a mám chuť to všechno vyházet, padnout na tu hromadu a žalostně se rozplakat.

Stop! Jestli máte pocit, že čtete o své osobě... Výborně, jste na dobré cestě (jen ten pláč bych vynechala), na jejímž konci se budete blaženě usmívat.  

 

Nevěříte? Jděte statečně do toho a udělejte chirurgický zásah do šatníku.

Začněte pečlivým vytříděním veškeré vaší garderoby včetně bot a doplňků.

Dejte stranou vše, co nenosíte: Říká se, že to, co neblečete rok, už neoblečete nikdy. Takže: To, co vyšlo z módy, je vám malé, unáhlené nákupy, nevhodné dary.

Tyto věci bez sentimentu darujte na charitu či kamarádce, pokud bude chtít, nebo v nejhorším případě vyhoďte...

Vše, co nosíte, vraťte zpět. S úlevou zjistíte, kolik máte volného místa, a můžete vyrazit vesele na nákupy.

 

Ale stop, zařaďte zpátečku a trochu popřemýšlejte.

 

Udělejte si seznam, co potřebujete. Bezhlavé nákupy na blind" vás dostanou zase tam, kde jste byla na začátku. Zanesená skříň a zbytečně vyhozené peníze.

Sestavte si garderóbu s ohledem na váš životní styl. Pokud jste na mateřské a trávíte nejvíce času doma, investujte do pohodlného sportovního oblečení.

Pracujete-li v kanceláři, bude tvořit jádro vašeho šatníku kostým a k němu lehce kombinovatelné doplňky: trička, topy či nepostradatelná bílá košile.

 

Nesmíme zapomenout na džíny, naše milované souputnice. Mají tu obrovskou výhodu, že v nich se sakem a lodičkami budeme vypadat šik a s mikinou a v teniskách v nich můžeme s dětmi na pískoviště.

 

Na co bychom při obnově šatníku měly ještě pamatovat? Oblékání je hra a radost. Inspirujte se módními časopisy a naučte se vnímat módní prvky, které můžete využít ve svůj prospěch.

 

Každá sezona přichází s novými tématy, ale vy si vyberte pro sebe jen to, co se pro vás hodí s ohledem na věk, postavu, styl. Všímejte si barev, střihů sak, doplňků, účesů a líčení.

 

Nekopírujte, buďte svá. Brzy bude vaše úsilí korunováno úspěchem v podobě obdivných pohledů.

 

Přeji vám jich co nejvíce.

Jak byste ohodnotila svůj styl? (viz naše anketa)
Je spíše sportovní?
Nebo elegantní?
Máte ráda romantiku, nebo jste minimalistka?
Napište nám o tom!

 

   
10.05.2007 - Krása - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [20] MEK [*]

  nosím ráda sportovní oblečení,takže kalhoty

  superkarma: 0 11.05.2007, 07:06:40
 2. avatar
  [19] lilithheta [*]

  oprava "kalhotech"

  superkarma: 0 10.05.2007, 14:14:41
 3. avatar
  [18] lilithheta [*]

  Když jsem přibrala asi 8kg a vypadalo to, že je už v životě neshodím, tak jsem vyházela 3/4 svého šatníku ... asi to dopomohlo tomu, že jsem do pár měsíců 10 kg shodila

  Sice nemám co na sebe, ale čistě z důvodů, že nemám u přítele místo, kam své svršky uskladnit - tudíž přebývám o 3 tričkách a 1 kalhotek a zbytek mé maxi garderobý chátra doma u rodičů.

  superkarma: 0 10.05.2007, 14:14:11
 4. avatar
  [17] závislá na čokoládě [*]

  Miluji rifle a riflové sukně a k tomu něco podle potřeby. Do kanceláře tričko, svetřík, do společnosti halenku a sako. I když vlastním velkou skříň, pořád nemám co na sebe

  superkarma: 0 10.05.2007, 13:08:08
 5. avatar
  [16] Janecka [*]

  Mám ráda spíše kalhoty

  superkarma: 0 10.05.2007, 12:10:29
 6. avatar
  [15] Kayty [*]

  Nejlepší na průvan v šatníku je stěhování. Co já vyházela věcí ... a to jen k popelnici, ať si ostatní vyberou. V zařízeních pro sběr šatstva určených mě bohužel vyhodili.
  A co na sebe? To řeším skoro pokaždé .

  superkarma: 0 10.05.2007, 11:23:36
 7. avatar
  [14] OlgaMarie [*]

  Kdysi jsem viděla v nějaké am.komedii,jak měla dívenka oblečení v počítači ,ráno vstala,nacvakala do počítače pár oblečků a na obrazovce viděla,jak v tom vypadá.Osobní počítač-osobní rádce...

  superkarma: 0 10.05.2007, 11:17:55
 8. avatar
  [13] Amálie [*]

  Při stěhování jsem vyhodila, co jsem nenosila a o víkendu jsme s kamarádkou dělali nájezdy na obchodní centra. Už mám zase co na sebe! Jsou dny, kdy jsem schopná se i 5x převléci či změnit doplňky a jindy jsem s pokojená s první kombinací.

  superkarma: 0 10.05.2007, 11:05:19
 9. avatar
  [12] Žábina [*]

  tohle jsem udělala minulý víkend, některé lepší věci dala kamarádce pro dceru, plno ostatních vyhodila...a co mám najednou místa
  a ještě jsem našla plno věcí, na které jsem zapoměla, že je vůbec mám

  superkarma: 0 10.05.2007, 10:49:41
 10. avatar
  [9] gerda [*]

  protože jezdím do práce denně na kole, musím tomu přizpůsobit i oblečení. Moje povolání vyžaduje být stále sportovně naladěná, takže vítězí kalhoty, v každém případě. Nedávno jsem vyslechla odpolední besedu s módní odbornicí, kde jsem se ke své hrůze dověděla, že návrháři už přesně vědí, co se bude nosit za dva roky. Přesně do puntíku. Takže nějaké snahy o individualitu jsou bezzubé - zas se budeme řídit předej nalajnovaným diktátem. A proto si neprohlížím módní časopisy a nosím stále to, co mě baví a co se mi líbí.

  superkarma: 0 10.05.2007, 08:50:18
 11. [8] Anai [*]

  Mám malý byt a málo úložného prostoru, proto mám zásadu "výměny" nového za staré, tedy když si něco koupím, musím za to dát něco pryč (prodat, byť za 50 Kč kolegyním, nebo dát sousedce na charitu), takže průvan průběžně.
  Mám sklon být minimalista a bojuju proti tomu romantickými prvky (bižu), abych vypadala atraktivněji
  Asi sportovně-elegantní,"italský", k sukním se musím programově nutit.
  A mám problém: co oděvy zlevnily a mám toho víc, nemám čas vytvářet kombinace a leckdy v rychlosti ráno na sebe hodím něco, v čem se pak necítím (špatná kombinace barev např.). Večer jsem často tak utahaná, že se mi nechce připravovat na ráno. Takže plánuju návštěvu kamarádky, která má úžasný vkus, dáme dohromady oblečky, já si je vyfotím a vytvořím svůj vlastní módní katalog, který vždycky otevřu a problém vyřeším!
  Plánuju uspořádat výměnný "babinec" - přijde 5 - 6 kamarádek s věcmi, které už nenosí a jiné se bude třeba hodit do nějaké kombinace - dobrý nápad jedné mé kamarádky, že?

  superkarma: 0 10.05.2007, 08:36:49
 12. avatar
  [6] Lenika [*]

  Můj styl se velice pere s představami mého manžela. Takže - když jdu sama, nakoupím si dle svého, když jdu nakupovat s ním - vybere mi oblečení on. a pak z toho mám doma takový mišmaš, kde ty věci pořádně nejdou k sobě A JÁ NEMÁM CO NA SEBE

  superkarma: 0 10.05.2007, 08:07:46
 13. [5] Radka JS [*]

  Průvan v šatníku dělám nejméně 2x spíš 4 x do roka. Neskalduju věci, které nenosím... Buď je odnesu na charitu nebo položím jak už psala 1Mona, k obydlím chudších spoluobčanů.
  Je to báječný pocit a ve skříni mám oblečení, které nosím... Většinou ho každou sezonu (letní, zimní) obohatím o pár kousků a je to stále in!

  superkarma: 0 10.05.2007, 07:52:06
 14. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Nosím elegantní až sportovně-elegantní styl, jsem spíš minimalistka, ale občas trochu romantiky neuškodí. Bohužel si vždycky si oblíbím pár věcí, které nosím jako základ...furt a furt. Dokud nenarazím na nějakou jinou "lásku"

  superkarma: 0 10.05.2007, 07:36:07
 15. avatar
  [3] fructia [*]

  Jako ženská taky nemám pořád co na sebe, ačkoliv oblečení nakupuji průběžně. Myslím si, pokud nebudu typu kluk, že si vystačím s dvěma triky a kalhotama, pořád mít nebudu co na sebe.......

  superkarma: 0 10.05.2007, 07:28:50
 16. avatar
  [2] Májík [*]

  Hesla, že to co nenosím rok,už na sebe nevezmu, se držím a nemilosrdně několikrát do roka udělám ve skříních průvan.

  superkarma: 0 10.05.2007, 06:30:47
 17. [1] 1Mona [*]

  Mám nacpané tři igelitky věcma co nenosím a dvě plné bot, které hodlám pozítří odložit k obydlí chudších spoluobčanů.Prodávat to po desetikačce nemá cenu, raději to dám tam,kde vím,že si to někdo vezme.

  superkarma: 0 10.05.2007, 00:13:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme