Domácnost

Také jsme nebyli jiní


Být učitelkou, tak některé děti budou chodit domů nikoli s poznámkami, ale rovnou s boulemi, což znamená, že bych se za učitelským stolem ohřála nejdéle do první žaloby. Výkvět každé třídy s sebou dokáže hravě strhnout některé slabší jedince, kteří potřebují k rozvinutí svých rošťáckých povah jen drobné postrčení.

Nikdo z nás ale nebyl svatý a pokud ano, byl nudný. Zasloužilí kantoři by mohli vyprávět. Každý si vzpomene na nějaké ty kousky, kterými vyzdobil fádní a monotematický obsah své žákovské knížky.

 

To bylo něco jiného

Takové  historky, likvidující zdravý rozum učitelů, se pak dobře dávají k lepšímu při sezení s přáteli a jsou vskutku vděčným tématem. Jen ovšem do chvíle, než nám samy naše ratolesti dají k podpisu podobný bonbónek, kterým jsme včera tak pobavili přátele. To se najednou tatínek durdí, že tohle si ON nemohl nikdy dovolit, maminka pátrá, po kterém předkovi se to synek zvrhl a babička, držíce se za chopeň, vzpomíná na účinnost tělesných trestů.

Zapomínáme?

Když starší dcera přinesla v žákovské knížce podrobný popis toho, kterak v hodině pozemků zalévala macešky před školou horkou vodou, vzpomněla jsem si, jak jsme do té samé hlíny s pomocí ochotných spolupachatelů zahrabali v deváté třídě třídní knihu. Týden jsme totiž nechodili do školy a jediný možný způsob, jak se zbavit následků, bylo odstranit jakýkoli záznam o této skutečnosti.
Možná je tam pořád zahrabaná. Tedy pokud při sadbě nových macešek nebyla objevena.  Nezapomněla jsem a poznámku svého potomka jsem raději mlčky podepsala s obvyklým dodatkem „ Byla potrestána“.


Šprti
Tak jako v každé třídě nesmí chybět prvotřídní hlava všech lumpáren, tak má každá svého šprta, který se tak dobrovolně většinou pasuje do role třídního „oskara“ (fackovací panák).
Kdo ví, co z takových, kteří okem majora Zifčáka sledují každý pohyb a za tepla jdou hlásit, co se chystá, nakonec vyroste. Možná lídři některých staronových politických stran. :-)

Vzpomínám na „oskarovou“ žačku jménem Martínková. Ve chvíli, kdy celá třída pod vedením třídního kápa Smoly prchala oknem před hodinou dílen, prohlásila, že ona se na výrobu papundeklového stojánku na ubrousky a řezání polystyrenu moc těší, a že tedy jako jediná hodlá vyčkat příchodu učitele Mouchy.
Šla oknem, i s taškou a svačinou. Za ní pytel s mlékem.
Potvora ale oběhla školu a všechny práskla. Za to byla námi odměněna čerstvým psím lejnem, pečlivě umístěným v tašce s učením.

 

Nejbodovanější se nezapomínají

Podobných historek má mnoho z nás, když budeme upřímní, plný kornout.
Není nad to před zahájením nového školního roku omotat školu toaletním papírem, či na nástěnku u příležitosti nadcházejícího MČSSP (měsíc československo-sovětského přátelství) připevnit místo hesla „Se Sovětským svazem na věčné časy" obměnu, „Se Sovětským svazem na věčnost“.
Tento vtipný, mimořádně zdařilý model je bonusově bodován dvojkou z chování a výchovnou komisí.

 

Byli jste šprty a nutně i „oskary“ třídy, nebo ve vaší ŽK převažovala červená barva? Vzpomenete si na své nejbodovanější kousky? Po kom je tedy ten váš potomek?

   
05.11.2008 - Dům a byt - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [52] xjudii [*]

  Já jsem se taky prala s klukama.

  superkarma: 0 06.11.2008, 14:36:38
 2. avatar
  [51] Severacka [*]

  Tak na základku vzpomínám docela ráda, i když jsem se s klukama, tedy hlavně s jedním , pořád prala. Na mě si dovolovali kluci furt, tedy někteří, ale já si zase nikdy servítky nebrala .
  V 5 třídě to na mě zkoušeli holky, všechny až na jednu a tak jsem je vytahala za vlasy, až si pak vyndavali chomáče vlasů a nikdy už to pak radši nezkusily .
  Docela na zkladku vzpomínám radši než na střední, kde to byl samej babinec a spíš než o praní to bylo o tom sednout si před někoho na lavici a pomlouvat ho , to mi vadilo mnohem víc, i když mi to třídní madam nedělaly.

  Na srazu se základkou po 10 letech jsem si říkala, proboha, co tu dělám, vždyť ty debilové, co byli debilové už na základce jsou furt stejní..... a měla jsem chuť utéct. Loni jsme měli sraz po 16 letech a přišlo nás sice míň, ale bylo to moc pěkný, dokonce i ten se kterým jsem se kdysi prala se choval úplně normálně , asi změna prostředí a vlastní děti ho donutili, že se začal chovat normálně a stal se z něj starostlivej táta od rodiny, ten mě překvapil ze všech nejvíc

  superkarma: 0 06.11.2008, 00:15:01
 3. [50] bruna [*]

  Ja to mam tak, ze paradoxne radeji potkavam lidi ze ZS (ackoli jsem s nima do tridy chodila jen 5 let). Z gymplu mam rada jen nektere, velkou cast nasi tridy tvorila skupina lidi, kteri v tom meste zustali dodnes, a uz od gymplu se kamaradili jen spolu . Oni ani vubec nestoji o to, mluvit na srazu s jinejma, sedi tam zas jako vzdy pospolu a jen tak nevericne koukaji, kdyz nekdo nechape jejich insider-vtipky. Ale i presto na ty srazy chodim, pokud se mi to aspon trochu hodi, minimalne se na ty lidi podivat . No a s tema neseskupenejma je nekdy i legrace.

  superkarma: 0 05.11.2008, 20:17:23
 4. avatar
  [49] sanvean [*]

  Kassy: Aha, tak to fakt nemá cenu, vykašli se na ně.

  superkarma: 0 05.11.2008, 18:21:08
 5. [48] Andrejka82 [*]

  A na srazy z gymplu taky nechodím. Spolužáky, které jsem měla ráda můžu vidět jindy a ostatní mi za to nestojí . Ostatně už tehdy jsem četla jiné knihy, poslouchala jinou hudbu a nebavilo mě s tím "zdravým jádrem" chodit do hospody a pak psát do třídní kroniky kdo kolikrát zvracel

  superkarma: 0 05.11.2008, 17:47:11
 6. avatar
  [47] Meander [*]

  Kassy: Mám 15 let po maturitě a nic se nezměnilo.

  superkarma: 0 05.11.2008, 17:43:29
 7. [46] Andrejka82 [*]

  Na nižším stupni základky jsem byla v béčku za šprta, po přestupu do matematický třídy to byla pohoda. Osmiletý gympl byl zas pruda, někteří spolužáci byli dementi, kteří šikanovali chudáky s brýlema, nadváhou atd.

  superkarma: 0 05.11.2008, 17:41:50
 8. avatar
  [45] Kassy [*]

  sanvean: Altamora: Za 20 let to možná zkusím. Zatím je to jenom šest a fakt nemám pocit, že bych si najednou s těmi lidmi měla co říct. Ono se to krásně řekne "zajímat se a hovor se rozproudí", ale když ti ten člověk po dvou větách prostě uteče na druhý konec místnosti za někým jiným, tak moc nenaděláš. A tuplem nic neuděláš, když se začnou bavit o něčem o čem nic nevíš, jako třeba o společných akcích, na kterých jsi nebyla a společných známých, které neznáš. Jistě, mohla bych ze zdvořilosti předstírat zájem, ale proč, když mě to nezajímá? To tam radši nebudu chodit než se rok co rok takhle přetvařovat. Mám jiné kamarády, s kterými si mám co říct.

  superkarma: 0 05.11.2008, 17:41:03
 9. avatar
  [44] Altamora [*]

  Kassy: S jedním spolužákem jsme se nesnášeli celou základku a celý gympl. Po třiceti letech od maturity jsme spolu začali chodit na pivo a bowling a máme si co říci. A vlastně si ani nevzpomínám, co mi na něm tolik vadilo. Možná jsme si byli příliš podobní

  superkarma: 0 05.11.2008, 17:29:17
 10. avatar
  [43] sanvean [*]

  Kassy: Stačí trochu se zajímat a rozhovor se rozproudí sám...jestli o to teda stojíš :) Já srazy vypouštím, právě proto, že s pár lidma se vídám jindy a na ostatní moc zvědavá nejsem. Ale za dvacet let bych ze srandy zašla

  superkarma: 0 05.11.2008, 17:17:33
 11. avatar
  [42] Kassy [*]

  Já ani nevím, jestli moje bývalá třída ze základky nějaké srazy dělá. V podstatě jsme se rozpadli v páté třídě, naše škola se rušila, část lidí šla na víceleté gymply, zbytek se rozstrkal po jiných základkách.
  Z gymplu se srazy dělají, zatím jsem na všech (tedy na těch oficiálních) byla, ale vždycky to dopadlo tak, že jsem seděla, usrkávala džus, neb opíjet se tequilou a absintem mě fakt nebaví, a koukala do stolu, neb se mnou nikdo nepromluvil víc než dvě věty. Ostatně stejně jako celých sedm let na tom gymplu. Tam se mnou mluvili, jen když chtěli opsat úkol nebo vysvětlit poslední látku z matiky. Na příští sraz nejdu, s těmi lidmi nemám nic společného a nezažila jsem s nimi moc příjemného. Těch pár lidí (vlastně doslova pár ), které snad můžu považovat za kamarády, tam stejně nechodí a když budu chtít, můžu je vidět jindy a jinde.

  superkarma: 0 05.11.2008, 16:35:37
 12. avatar
  [41] Meander [*]

  punh: Bohužel pro někoho to, co stálo za to, znamená bezva zábavu při šikanování spolužačky, jak vidno

  superkarma: 0 05.11.2008, 14:54:54
 13. avatar
  [40] punh [*]

  *Kotě*: byla jsem znechucená ze srazu ZŠ po roce i 5 letech, že jsem pak dlouho nechodila. A letos jsme se sešli po 30 letech, bylo to super. Pobavilo mě, když mi můj spolužák řekl, že se na mě těšil, to bych od něj nikdy nečekala, neměla jsem ho ráda. Asi časem člověk zapomene na to špatný a pamatuje si jen to, co stálo za to

  superkarma: 0 05.11.2008, 14:49:51
 14. avatar
  [39] Krysa [*]

  Ani ja jsem bych nikdy nesla na sraz zakladni skoly! Nerada na zakladku vzpominam, respektive vubec nemyslim... bylo nas ve tride 42 (80ta leta) a ja jsem byla dcera inzenyru a chartistu a tedy totalne vyrazena z kolektivu. Dostavala jsem to paradne sezrat at uz fyzicky tak psychicky. Jak doukazou byt vrstevnici zlomyslni je fakt neuveritelne. Nikomu to nepreji...tehdy ani dnes

  superkarma: 0 05.11.2008, 14:33:06
 15. avatar
  [37] *Kotě* [*]

  michaela.kudlackova: já jsem taky nikdy nepřišla na jediný sraz ze základní školy. Proč bych měla chtít vidět lidi, kteří mi pět let dělali ze života peklo?

  superkarma: 0 05.11.2008, 12:52:10
 16. [35] Tini [*]

  Na zakladce jsem byla hodna, ticha...sedela v prvni lavici, zaclo to az na stredni

  superkarma: 0 05.11.2008, 11:51:47
 17. avatar
  [34] Žábina [*]

  jinak si dobře vzpomínám na buzeraci ohledně školy od mých rodičů a kdyby tu byli moji kluci, tak vám potvrdí, že já je nikdy kvůli škole nebuzeruju
  vždy si vzpomenu jak mi to bylo nepříjemný a nemělo to stejně žádný efekt, protože když jsem nechtěla, stejně jsem se neučila...na just

  superkarma: 0 05.11.2008, 11:50:32
 18. avatar
  [33] Žábina [*]

  já rozhodně svatá ve škole nebyla, ale ani žádný sígr..na naši třídu ze základky si moc nevzpomínám, to už víc na ekonomku, dnes obchodní akademii, kam jsem po nátlaku rodičů šla
  ve třídě jsme byly sice samé holky, ale někdy to stálo za to...sranda byla i tak
  našim nejlepším trikem bylo před písemkou jedna předstírala nemoc a ta druhá jí musela doprovodit domů, aby došla OK...tak jsme si to s kamarádkou nacvičily, přišly jsme do kabinetu naší třídní a Jana místo aby řekla - je mi hrozně špatně - řekla - mě není špatně
  třídní se na nás podívala a řekla - tak to je výborné, vraťte se tedy do třídy, za chvíli přijdu a píšeme testík

  superkarma: 0 05.11.2008, 11:49:06

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [32] Michaela Kudláčková [*]

  Meander: Možná....

  superkarma: 0 05.11.2008, 11:09:20
 2. avatar
  [31] kareta [*]

  Ch.Z. Kochanská: nápodobně

  superkarma: 0 05.11.2008, 10:47:17
 3. avatar
  [30] Meander [*]

  michaela.kudlackova: Nebo nechtěla vidět tu bandu debilů, co ji šikanovali

  superkarma: 0 05.11.2008, 10:41:07
 4. avatar
  [29] Michaela Kudláčková [*]

  počítačka: Taky jsme měli sraz a bylo to bezva a všichni se dobře bavili. Martínková nepřišla. Možná dělá doma stojánky na ubrousky.

  superkarma: 0 05.11.2008, 10:34:32
 5. avatar
  [28] Ch.Z. Kochanská [*]

  Já si nic nepamatuju. Srazy se spolužáky jsou pro mne vždy plné nových informací.

  superkarma: 0 05.11.2008, 10:33:11
 6. avatar
  [27] femme [*]

  já jsem byla děsně aktivní dítě, které tzv. hubu nezavřelo ale bo jsem byla samá jednička, tak mi bylo moje zlobení odpouštěno

  superkarma: 0 05.11.2008, 10:27:26
 7. avatar
  [26] OlgaMarie [*]

  Na srazu základky po 40 letech, jsem jedné známé brněnské právničce vyčetla, že na mě v 5. třídě bonzla tahák pro spolužáka, dnes uznávaného výtvarníka. Oběma nám vysvětlila, že to bylo za otázku, kdy prý bude nosit podprsenku. Hrozně jí Evě V. záviděla.

  superkarma: 0 05.11.2008, 09:55:42
 8. [23] počítačka [*]

  Měli jsme sraz po 35 letech, všichni důstojní, vyrovnaní, fajn. Vzpomínali na lumpárny, hlavně na jednoho našeho spolužáka, kterého jsme si co rok půjčovali z áčka do béčka. Kde byl, to byla ta nejhorší třída. Nyní je z něho úžasný člověk, má obchod, společenský, vyrovnaný... A to celou dobu "zrál pro kriminál". Sami učitelé vyprávěli, jak z něho měli strach. Teď se tomu smějeme. A takové to kouření, čachry machry s třídnicí, buďme tiše, aby supl nepřišel a podobné, to máme za sebou. Jéjda, krásně jsem si zavzpomínala.

  superkarma: 0 05.11.2008, 09:33:20
 9. [22] janina01 [*]

  Teda Míšo , já si moc nevzpomínám, že bychom až tak moc vyváděli, jednou jsme se dohodli, že budeme celá třída žvýkat a to dost hlasitě, neměli jsme učitelku rádi a ona nás postupně posílala žvýkačku vyplivnou, na víc se nezmohla a na učňáku jsme běžně zdrhali,když učitel nepřišel na poslední hodinu

  superkarma: 0 05.11.2008, 09:24:32
 10. avatar
  [21] Kelly [*]

  kareta: my jsme byli takoví sígři, že jsme o prázdninách museli chlebem čistit stěny, které byly od našeho bombardování samý flek. Ale někomu ubližovat? Ponižovat? Nechápu, odkud se to v dnešních dětech bere.

  superkarma: 0 05.11.2008, 08:29:25
 11. [20] mindulinka [*]

  Na střední jsme byli asi nejhorší třída (ne známkově) - dokázali jsme na chmelu opít učitele, který jezdil každý rok a nikdy si ani necucnul alkoholu. Chodili jsme na preventivní prohlídky do ZŠ přes ulici po skupinkách, akorát, že skupinky odcházely ze třídy a nikdy se nevracely. Zůstávali jsme všichni v hospodě - díky nám pak chodil k zubaři učitelský dozor. Ale vždy jsme prováděli bordel celá třída - nikdy ne jednotlivec - toho by mohli krutě potrestat a celou třídu - to se trestá špatně

  superkarma: 0 05.11.2008, 08:20:22
 12. avatar
  [19] kareta [*]

  Rikina: Kelly: nápodobně, my byli bezva třída, rádi jsme jezdili na výlety, dodnes se dobrovolně stýkáme, nežalovalo se, ani nebyli šprti- ti dobří napovídali, popř. psali písemky za slabší Je to o třídním učitelovi

  superkarma: 0 05.11.2008, 08:19:26
 13. [18] Lindaa [*]

  BYla jsem prumer-ani sprt ani lump, na prumce jsem jednou byla dost blízko dvojce z chovaní, protoze jsem jako sluzba nechala zdrhnout spoluzáky a nedonutila je pockat na vyucujícího . Zato moji potomci zpusobují sedivející vlas me i celému ucitelskému sboru. Bylo období, kdy poznámky zabraly 3 zákajdy za pololetí...dcera se nudila a vymýslela ptákoviny typu: rande na strese knihovny, pavouk v tasce spoluzacky, zazdení dverí do sborovny (to jsem nikdy nepochopila jak to dokázala) a pár zajímavých úrazu: otocené koleno, brzdic dverí zarazený v ruce, nuz ve stehne.... Ted uz se nastestí jakz takz zklidnily (nevím na co zaklepat), ale v pondelí mladsí cosi vyvedla a ucitelka vyletela a dcera jí nato odpovedela "no co, ségra by to dovedla do dokonalosti" a kdyz se ucitelka zeptala kdo ze je ségra tak prý nad odpovedí pouze zbledla a zalapala po dechu. A to dotycná by mela být od prístího roku dcerina trídní az do konce skol. docházky, takze doufám, ze to zenská zvládne. Nevím, jestli se deti zklidnily a nebo to ucitelé vzdali, ale letos jsem jeste nebyla u reditelky na koberecku

  superkarma: 0 05.11.2008, 08:07:22
 14. [17] Anime Otaku [*]

  Pro mě školní léta ještě neskončily (ještě tři roky a možná budu ING. Na základní školu vzpomínám nerada, do 3. třídy sem přišla z jiné školy (třída byla jazyková) a ještě o týden později kvůli ozdravnému pobytu u moře. A nějak sem se nezalíbila třídním "hrdimům " tak mi dělali takové věci jako vyhazování z autobudu, nepuštění na oběd a podobně... jinak se jim na mě nelíbily dvě věci - mamka ja ruska a já to omylem plácla na angličtině, když sme měli povídat o rodině a taky sem byla o hlavu vyšší než spolužáci (přestala sem růst asi v 11 letech, mám 170)Jo a taky sem se uměla bránit, pár klukům sem přerazila nos a jednomu zlomila ruku mezi dveřma, když se mě snažili vydolovat při převlíkáni na tělocvik z dámských záchodů . V 6. třídě sem šla na gympl a tam už to bylo super, náš nejlepí kousek bylo vyděšení učitelky, zhasli sme, zatáhli všechny žaluzie a schovali se za dveře a když přišla, tak sme na ní klasicky bafli (ta učitelka byla u žáků oblíbená, tak nám to prošlo)

  superkarma: 0 05.11.2008, 07:48:42
 15. [16] gentiana [*]

  Meander: Tak to já byla dítě učitelky, aspoň tedy dočasu, než se matka přesunula na mou pozdější (velmi krátce, vďakabohu) alma mater. Šprt jsem nebyla, páč jsem se jaksi nešprtala, pouze jsem se neokázale nudila a nedávala pozor, takže matka furt řešila, že si na mě někdo stěžuje, že koukám z okna po ftákách. Jenomže ona koukala z okna po ftákách tak dlouho, až její rodiče donutili vzít ji na ušní, jestli není hluchá a když nebyla, tak ke cvokaři, jestli není dementní. Takže to brala sportovně. Jedna kreatviní učitelka se zvrhlým smyslem pro humor mi ovšem vyrobila do žákovské zápis tohoto znění: Nepozornost v hodině:1

  superkarma: 0 05.11.2008, 07:41:14
 16. avatar
  [15] Kelly [*]

  Ti nejlepší napovídali a při písemkách měli bojový úkol posílat výsledky na lístečku po třídě, slabším jsme pomáhali. Asi jsme byli divní. Nějaký výlupek se u nás našel, ale že by až takhle? To ne ... Když někdo někoho nasíral, vyřídili jsme si to hned, např. připínáčkami na židlích nebo mokrou houbou, která letěla na vetřelcovu hlavu a která mimo jiné také strašně smrděla.
  Byli jsme tak svorní, hlavně v lumpárnách, že s náma nikdo nechtěl jezdit na výlety. Až v 7. třídě se to zlomilo. Přestali jsme dělat brajgl a najednou jsme byli nejlepší třída na škole, se kterou nebyl NIKDY problém. Finta byla ale v tom, že když učitel/ka nepřišla, byli jsme jak puťky proto, aby nepřišel supl

  superkarma: 0 05.11.2008, 07:39:49
 17. avatar
  [14] aninas [*]

  Jo a ta 2 z maravu - to byly banalni neomluvene hodiny, i kdyz omluvene byly, ale nechala jsem tridni na pokoji, at ma radost

  superkarma: 0 05.11.2008, 03:47:27
 18. avatar
  [13] aninas [*]

  A moje deti? Kdepak, na maminku nemeli A pokud prinesli nejakou tu poznamku, tak jsem zasla za ucou a zeptala se ji, proc si to s nim nevyridi hned kdyz podle ni zlobi, co ja s tim mam doma delat?

  superkarma: 0 05.11.2008, 03:45:49
 19. avatar
  [12] aninas [*]

  My byli zcela "normalni" trida Zalobnicky jsme odnaucili zalovat tim, ze museli hlidat dvere a pohyb uci, nez jsme si my ostatni opsali ukoly od sprtu Verejne reditelske pokarani pres amplion bylo u me zcela bezne. Tak sehranou bandu dlouho zadna zakladni skola mit nebude Letos jsme meli setkani po 40 letech. Jelikoz se schazivame - alespon teda to zdrave jadro kazdy rok - tak nikdo z nikoho nebyl prekvapeny. No a na stredni uz jsem to dotahla na 2 z mravu

  superkarma: 0 05.11.2008, 03:42:28
 20. avatar
  [11] Altamora [*]

  Rikina: Taky jsme bohudík byli divná třída. Neměli jsme ani šprty, ani žalobníčky, ani jednoho šéfa třídy, kterého by jeho nohsledi bezmezně obdivovali a bezmzšlenkovitě následovali.

  superkarma: 0 05.11.2008, 01:31:52
 21. avatar
  [10] Altamora [*]

  Meander: Vždyť je to tak roztomilé a zábavné, když tlupa týrá ty, kteří se odmítají podvolit davové psychóze a dělat to, co vůdce tlupy vymyslí.

  superkarma: 0 05.11.2008, 01:27:31
 22. avatar
  [9] Meander [*]

  K čemu je vlastně ta glorifikace podlých hajzlíků?

  superkarma: 0 05.11.2008, 01:10:34
 23. [8] Rikina [*]

  V mé žákovské knížce převažovala červená barva, kterou tam naše učitelka pravidelně každý týden činívala zápis "vzorná žákyně". Tudíž pravděpodobně spadám mezi šprty, účastnící se "dobrovolně povinně" všech soutěží a olympiád, jakož i sportovních podujatí za účelem reprezentace školy a třídy. Nicméně takovým fackovacím panákem, jak je v článku popsáno, u nás ve třídě nebyl nikdo, a žalobníčkem taky ne, dokonce ani syn učitelky. Asi jsme tedy byli nějaká divná třída...

  superkarma: 0 05.11.2008, 01:00:49
 24. avatar
  [7] Meander [*]

  Altamora: Tak nějak.

  superkarma: 0 05.11.2008, 00:54:10
 25. avatar
  [6] Altamora [*]

  Takže lze to říci i takto: „oskarová“ žačka jménem Martínková byla šikanována bandou záškoláků. Blahopřeji

  superkarma: 0 05.11.2008, 00:51:23
 26. avatar
  [5] sanvean [*]

  U nás to bylo naopak, byli jsme výběrová třída a ti zaostalejší to dostávali sežrat S kamarádkou jsme spadaly do kategorie nadaných průserářů, byly jsme tiše trpěny

  superkarma: 0 05.11.2008, 00:42:00
 27. avatar
  [4] peetrax [*]

  Meander: ajo...

  superkarma: 0 05.11.2008, 00:09:34
 28. avatar
  [3] Meander [*]

  peetrax: Nechtěla jsem napsat blbci

  superkarma: 0 05.11.2008, 00:06:59
 29. avatar
  [2] peetrax [*]

  Meander: kdo jsou mantáci?

  superkarma: 0 05.11.2008, 00:04:26
 30. avatar
  [1] Meander [*]

  Definice "šprta" jest mimo mísu. Co pamatuju, nejvíc žalovali mantáci, cikáni a děti učitelů. Na mě, já byla ten "šprt".

  superkarma: 0 05.11.2008, 00:03:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme