Zdraví

Tak trochu jiné cvičení: pilates na strojích

Není cvičení jako cvičení a přesně o tom jsem se přesvědčila minulý týden během lekce pilatesu na speciálních strojích u skvělé Evy Znamenáčkové ve studiu Pilates & Harmony. Jaké to bylo?

Můj život se primárně točí okolo dvou sportů – běhu a jógy. Běh mi dává svobodu a čistou hlavu a ty dlouhé tratě zkrátka a dobře miluji, józe jsem propadla definitivně na Kostarice, absolvovala kurz instruktora a od té doby na svých lekcích „trápím“ své klienty od pondělí do neděle. Moje tělo si na takové množství pohybu zvyklo, získalo sílu, vytrvalost, zformovalo se a jsem díky tomu fit a plná energie. Času na jiné aktivity proto příliš nezbývá, a tak když přišla možnost vyzkoušet si pilates na strojích, říkala jsem si, proč ne? A víte, co? Bylo to báječné!

pilates

Cvičení na míru

pilatesPokud preferujete u cvičení individuální přístup, který se vám zcela logicky na skupinových lekcích jen tak nedostane, tohle by vás mohlo bavit. Já osobně nevěděla, co mám od pilatesu na strojích čekat, a tak jsem byla jedině mile překvapena. Díky józe se umím do pozic postavit, zpevnit střed a dotáhnout jednotlivé asány do dokonalosti, přesto je mojí povinností kontrolovat klienty, a tak se sama sobě nevěnuji na 100 %. Paní Znamenáčková mi přesně tohle dopřála – konzultovaly jsme spolu každý cvik, každý pohyb a správné postavení těla.

pilates

Na strojích za krásnou postavou

Když jsem vstupovala do studia Pilates & Harmony, první, co mě napadlo, že je to pěkná mučírna. Místnost byla plná zvláštních strojů, pružin, tyčí a zvláštních „udělátek“. Ale žádné strachy, každý zmiňovaný nástroj má přesně svůj účel a já díky nim dokonale protáhla a posílila celé tělo.

pilates

Lekci mi Eva postavila na míru, přesně podle toho, jak si mě odborně „okoukala“ a zhodnotila, jak moc mi může dát do těla. Celá šedesátiminutová lekce probíhala v pomalém, za to intenzivním tempu. Cílem bylo hlídat si pevný střed těla, nepodsazovat pánev, jít do pozic na maximum a hlavně správně. Pilates není o tom, jak rychle jednotlivé cviky uděláte, ale jak dobře v nich jste schopné setrvat a opakovat. A přestože tempo nebylo opravdu nijak rychlé, na což jsem normálně zvyklá ze svých lekcí, zapotila jsem se pořádně.

pilates

A co já na to?

pilates

Já byla a stále jsem nadšená. Čas, který jsem strávila sama se sebou a svým tělem, byl k nezaplacení. A navíc, pokud vás někdo po celou dobu kontroluje, vede, případně opravuje, věřte, že pro sebe uděláte hrozně moc. Lekce utekla jako voda a celý den jsem se díky tomu cítila báječně. Moje tělo dostalo, jak se říká „do těla“ a já si odnesla i mnoho odborných rad. Takže, Evo, děkuji ještě jednou!

Dodržujte při sportu pitný režim

„Když není čas, nebojte se zajít do obchodu. 100% džusy a pyré jsou zcela přírodní produkty. Podle zákona se do nich nesmí přidávat umělá aromata, barviva, konzervační látky a přidaný cukr. Sklenicí 100% džusu nebo kapsičkou pyré můžete nahradit jednu z 5 doporučených denních porcí ovoce a zeleniny. Díky nim bude vaše strava rozmanitější, nebudou Vám chybět živiny, a vaše tělo bude den za dnem fungovat lépe a lépe“ potvrzuje RNDr. Pavel Suchánek.

Mohlo by vás zajímat

   
06.06.2017 - Efektivní hubnutí - autor: Marie Cicvárek Fléglová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Eva_CZ [*]

  Marie Cicvárek Fléglová — #4 Sml16

  superkarma: 0 06.06.2017, 14:25:44
 2. [5] MARIE MATEJKOVA [*]

  Marie Cicvárek Fléglová — #4 četla jsem na vaše studio ohlasy,byly na výbornou. Tak držím palce,ať se i nadále daříSml59

  superkarma: 0 06.06.2017, 11:37:24
 3. [4] Marie Cicvárek Fléglová [*]

  Eva_CZ — #2 Děkuji moc. Až budete mít cestu, ráda vás na lekci přivítám!

  1. na komentář reaguje MARIE MATEJKOVA — #5
  2. na komentář reaguje Eva_CZ — #6
  superkarma: 0 06.06.2017, 11:15:50
 4. [3] bobani [*]

  to by se mi líbilo

  superkarma: 0 06.06.2017, 09:20:05
 5. avatar
  [2] Eva_CZ [*]

  Nevim, jak tady, ale v Americe bylo cviceni na techto mucicich strojich drahe. Teda Cicvarku, mas postavu jak lusk! Uzasnou! Rada bych navstivila i to vase nove jogove studio, ale mam to fakt hodne z ruky. Ale preju vam, at to rozjedete, at se dari!Sml67 At joga pritahne co nejvic lidi v kazdem veku, protoze joga dava MOC - a nebere si za to nic. Hodne stesti!

  1. na komentář reaguje Marie Cicvárek Fléglová — #4
  superkarma: 0 06.06.2017, 09:07:36
 6. [1] MARIE MATEJKOVA [*]

  Přesně pro mne. Alespoň bych se naučila správnému držení těla. Zaznamenán siSml67

  superkarma: 0 06.06.2017, 09:06:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme