Stokrát nic umořilo i osla.

Tak bych nazvala nadcházející oslavu prvního roku života našeho syna. Míša  je prarodičů vymodlené vnouče, a to jak z manželovy strany, tak i z mé.

Když bylo Míšovi půl roku, začaly se babičky předhánět v plánování oslav prvního životního výročí. Moc jsem tomu nevěnovala pozornost, jen přitakávala a pouštěla to jedním uchem tam a druhým zase ven.

Okázalé oslavy u manželových rodičů, okázalé oslavy u rodičů druhých - želé dort, plyšová zvířata, jízdy vláčkem, šlehačkový dort, nočník, boty. Největší spor na obou stranách se vedl o to, kteří z prarodičů budou slavit tyto veleslavné narozeniny v  den D.

Když už začal nátlak ve formě: "Tak přijedete k nám, ujednáno?" začalo mi docházet, že se nikdo neptal na náš názor, jak si přejeme uspořádat oslavy prvního roku my, rodiče Míši.

Na nedávné oslavě tchánových narozenin a nedělním obědě u našich jsme jasně řekli, že si den D chceme vychutnat sami s naším synem a že pak tuhle akci oslavíme s každými z prarodičů zvlášť. Že v den D chceme jít s Míšou k fotografovi, na procházku do ZOO a odpoledne pak nechat našemu ďáblíkovi napospas šlehačkový dort - pravda on z něj nic mít nebude, ale doufáme, že si s ním poradí po svém a šlehačka bude lítat po celé kuchyni, aby bylo co fotit (asi jsme švihlí, možná, ale už teď se té představě smějeme). Jen co jsme tohle řekli, začalo to pravé rodeo - to nám nemůžete udělat, tak já (babička jedna i druhá) půjdu s váma na focení, a já (taktéž) už dlouho nebyla u lachtanů a slonů... šlehačkový dort, no to budete těžko uklízet a to chcete to ubohé dítě mořit tučným... želé dort bude lepší - nevím, kde vzaly, že roční dítě může takové pochutiny, ale budiž.

Vysvětlili jsme jim, že opravdu den D si chceme užít jako RODINA a že snad na to máme právo. Teď s námi nemluví ani pes našich, protože i ten byl zapojen do lobování: "Nelinko, vysvětli rodičům Mišáka, že se nám bude po něm stýskat na den jeho narozenin..."

Proč je tak těžké pochopit, že si to chceme udělat v první řadě po svém a že na to máme právo?!

Taky máte tak těžké jednání s vašimi rodiči ve věci jejich vnoučat?

 

Reklama