Tedy původně jsem váhala, protože se nevyskytlo žádné vhodné téma, ale tohle se mi líbí. Třeba tím dořešíme definitivně balení mého syna na tábor a on bude moct odjet s pocitem, že pro svoje blaho učinil opravdu maximum.

Abych ale náležitě vysvětlila situaci: Jsem hrdou majitelkou ukázkového exempláře Homo pubescensis - tedy šestnáctiletého mladého muže. Tento tvor je od malinka nátury silně toulavé, takže od šesti let jezdí na čundry, na tábory a podobně, v posledních letech i pod širák.

Od těch šesti let samozřejmě pod širák nejezdil, jezdil spořádaně s turistickým oddílem - převážně na Oslavku, kde má vedoucí oddílu chatu. Nejezdil ovšem na chatu, ale do stanů - ze začátku s kufrem, krosnou (v programu vždy byl 3denní puťák se spaním pod širým nebem) a se žracákem. Postupně se ale začaly nároky měnit a na poslední „Oslavku" už jel se dvěma chleby, třemi paštikami, spacákem na popruhu přes rameno a rukama v kapsách... poslední dva roky jezdí i na adrenalinové tábory - v lednu na Východním Slovensku prolézá zamrzlé vodopády, v létě tamtéž plaší medvědy... ovšem na klasické tábory nezanevřel, a když dostal nabídku, že by mohl jet jako instruktor na tábor, zajásal. Práce s dětmi ho baví a hlavně - nebylo to na Oslavku.

První překvápko přišlo, když zjistil, že místem, kde bude trávit dva týdny prázdnin, je jeho milovaná Oslavka - jede totiž jen o dva kilometry dál, než jezdil před tím. To ještě ale nebylo to nejhorší... ten pravý šok přišel minulý týden.

Ze schránky na mě vypadal taková malá, nevinná obálka a v ní - seznam věcí na tábor.

A začalo show. Syna totiž - těžko říci, zda opravdu omylem - zařadili jako dítě. V důsledku toho dostal kompletní seznam pro dětičky, obsahující: plavky, krém před opalováním, krém po opalování, olej na opalování a repelent, krém po štípnutí hmyzem, teplé rukavice, teplou čepici a silné ponožky, spacák s hygienickou vložkou a teplou dekou (jedou do chatek s vytápěním), kompletní příbor včetně nezbytné malé lžičky(!), plastovou láhev o obsahu 1,5 litru a mnoho a mnoho dalších věcí. Všechno viditelně podepsané a dítě se má podrobně s každou věcí seznámit.

S těžkým srdcem syn vybalil mantl a polní láhev s obsahem 2,5 litru a nabalil si požadované. Kompletní příbor budeme muset zakoupit, protože oba jezdíme celou tu dobu s bagrem" a celý příbor mám doma jen ze sady, kterou jsem obdržela coby věno, teplé ponožky požadovaných kvalit naštěstí zbyly z předchozího tábora se skotskou tématikou a kulicha uplete babička... teplou deku navíc prostě nemáme. Jsme socky :-) a hlavně ji syn odmítá tahat s sebou. Spací pytel s extrémem -25 stupňů Celsia se nám zdá na červencovou Oslavku dostatečným...

A poslední problémy jsou dva.

Za ten první můžu do značné míry já - vzpomněla jsem si totiž, že když syn jezdil jako dítě, vozil s sebou obrovského kocoura Garfielda v kimonu, přivázaného zvenčí na krosně. Bez něj prostě neodjel... jenže Garfield sešel věkem a nového nemůžeme sehnat, a tak je synova současná výbava jaksi nekompletní.

Ten druhý je - hygiena. Na konci dopisu je totiž důrazné upozornění, že dítě s sebou nesmí mít nic, co není uvedené v seznamu... dobře, že se syn nebude 14 dní holit, to přežije. Že s sebou odmítl táhnout tři lahvičky - totiž tekuté mýdlo, šampon a tělové mléko, to chápu, i když riskuji, že se zařadím mezi nemožné rodiče, kteří dítěti prostě koupí 2 v jednom - totiž šampon a mýdlo dohromady a budou doufat, že za 14 dní bez pleťového mléka dítě neumře. (Nikdy ho na sebe nedával, takže netuším, co by si s ním počal.)

Co ale nevím, tak zda si s sebou má vzít kolínskou? V seznamu není, ovšem náš puboš nesnáší smrad z repelentů, a protože kolem něj zřejmě nebude jediný tvoreček, který by svou vůní neiritoval hmyz v celém údolí říčky Oslavky, bude asi nějaký přerážeč potřebovat... a nemáte někdo nějaký tip, jakou mu koupit? Normálně totiž používáme kosmetiku Fleu de Santé, ze které mi už kolínskou nedoručí...

Takže pěkně prosím - něco jako SOS - nemáte někdo doma plyšového Garfielda nebo neviděli jste ho někde v hračkách, a máte nějaký tip na kolínskou pro trempíky?

Pajda

:-))) Pajdo, to je dokonalé! Tip bohužel nemám, z Tenerife jsem si přivezla plyšovou postavičku z úplně jiného filmu, takže bohužel první pomoc neposkytnu.
Reklama