Čtenářka Boros jednou odrovnala upřímností čerta a také u svých dětí parádně zabodovala. Její děti čerty odpuzovaly. Děkuji Vám Boros za příspěvek. Přičtení o tom zánětu, jsem s Vámi trpěl…

Ráda bych vám napsala dvě vzpomínky. Jednu starou a jednu mladší. Když mi chybělo pár dní do 6. narozenin, dostala jsem škaredý zánět středního ucha, na který nepomáhal tehdy dovážený ze SSSR tetracyklin a bylo mi čím dál hůř (nebylo to moje první „ucho“, ale nejhorší).

Neskutečně mne bolela hlava, nechtěla jsem se ani pohnout. Ležela jsem v posteli a přišel Mikuláš s čertem. Sestra o 2 roky mladší vyváděla v pokoji a slibovala, že už bude hodná a mně to bylo úplně jedno.

Pak přišli za mnou do ložnice, kde po mně Mikuláš chtěl básničku ( pamatuju se že držel v ruce knihu Sládkovy říkadla, ve které listoval, jestli jsme nezlobila). Řekla jsem mu, že je mi tak zle, že nechci ani mluvit a že neřeknu.

Na to zaharašil čert řetězem a povídá:“když neřekneš básničku, odnesu tě do pekla“. Moje odpověď zněla:“tak mě odnes, aspoň mě to přestane bolet“. Tím jsem čerta odrovnala a víc jsme ho neviděla (asi se byl posilnit v kuchyni). Mikuláš mi teda říkal, že mi to mimořádně odpustí a že teda dostanu nějaké uhlí a brambory a pomeranče a nějaké bonbonky- ta to jsme mu řekla, že stejně nejsem schopná je jíst, že mě bolí i jak koušu.

Za dva dny nato jsme skončila v nemocnici se zánětem mozkových blan a lebeční kosti. To byl můj poslední čert a Mikuláš.

Mým dětem jsme čerta nikdy nedělali, ale vždy jsme jim naplnili pytlíky ( měli pro tento případ speciálně ušité) něčím dobrým (sehnat kostičku uhlí už byl problém a vždy jsem ty 3 kostky opatrovala do dalšího Mikuláše), pověsili na dveře zvenku a pak někdo z nás nenápadně zazvonil a musel utéci.

Jednou jsem takhle zazvonila a šup do koupelny, jako že o tom nic nevím. Děti vyletěly z pokoje a už otvíraly dveře a zklamané „on to není Mikuláš“. Volala jsem z okna koupelny ven „Čerte, vrať se, jsou tu děti se špatným, svědomím, vrať se, čerte, přijď k ním apod.“ byla tma  nevšimla jsme si, že po chodníku ( bydleli jsme v přízemí) skutečně někdo šel, až když se ten pán otočil nahoru na mne a řekl :“ale já nejsem čert“. Rychle jsme zabouchla okno a řekla dětem, že čert se takových zlobivců bojí, že by ho tahali za ocas.

Boros


Jak vnímáte svátek čertů, andělů a Mikulášů?

  • Co jste na dnes přichystali pro své děti?
  • Máte nějaký zážitek s čerty, veselý, nebo tragický?
  • Je dobré děti čerty strašit, nebo ne?
  • Koho byste nechala, aby čerti odnesli do pekla?
  • A vy jste čertík, anděl, nebo Mikuláš?

Na zamyšlení, na historky veselé, ale i smutné, na fotky i videa, jednoduše na vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu

redakce@zena-in.cz

A kdo mi příspěvek nepošle a může, toho ti čerti dnes opravdu odnesou!

A jedna z vás, co mi napíše, dostane za odměnu nadílku od firmy HARIBO – medvídky, veselé kostičky a další bonbony!

Reklama