Rodina

Tak jaké bylo vysvědčení?

Včera přinesli školáci vysvědčení. Dnes mají pololetní volno a následně jarní prázdniny. Jak je prožijí, záleží i na tom, jaké bylo právě ono vysvědčení. Byly s ním děti spokojeny? A byly jste spokojeny i vy, maminky a babičky?

vysvědčeníCo si pamatuji, tak pololetní vysvědčení se dávalo vždycky 31. ledna. Letos je tomu jinak. Jak mi bylo vysvětleno od maminek dětí školou povinných, v pátek je totiž pololetní volno a poté už následují v některých regionech jarní prázdniny.
Čert aby se v tom vyznal. Tak mě napadá, jak to ti rodiče dělají, když mají děti pořád nějaké volno?
Já bych jim dala letní prázdniny, pár dnů na Vánoce a šmitec, ať se hezky učí.

Ale nejsem tady od toho, abych určovala, kdy bude a nebude školní volno. Vraťme se zpátky k tématu, tedy k pololetnímu vysvědčení.
Prý není tak důležité jako to závěrečné. Ale to si nemyslím. Každé vysvědčení je důležité, abychom si uvědomili, jak na tom naše dítě je, a jestli z něj bude Einstein, nebo dobrý řemeslník.
Já mám navíc na každé pololetní vysvědčení moc krásné vzpomínky.

Školní zpráva a zázvorky

Moje babička říkávala vysvědčení školní zpráva. Ukazovala jí ji moje maminka, já i moje děti. A dodnes si pamatuji, že tato pololetní školní zpráva ještě voněla po Vánocích. Babička vždycky vytáhla zázvorky, které měla pro tuto „slavností příležitost“ ještě uchované ve vánoční krabici. Poslední babiččiny zázvorky se prostě snědly u pololetního vysvědčení. A bylo jedno, zda na něm byly samé jedničky, nebo i jiné známky. 

Už jsem dávno dospělá, děti jsou taky dospělé, babička tu není… ale co se týče pololetního vysvědčení, mám na něj ty nejkrásnější vzpomínky. Všem nám totiž záleželo na tom, aby bylo co nejlepší, abychom si ty babiččiny zázvorky zasloužily. :)

Jak je tomu u vás, milé Ženy-in?

 • Jaké bylo včerejší vysvědčení vašich dětí (vnuků)?
 • Pokládáte pololetní vysvědčení za stejně důležité jako to na konci školního roku?
 • Je (byl) pro vás včerejší den jako každý jiný?
 • A co říkáte na volno, které děti ve škole mají? Nezdá se vám, že je ho každým rokem nějak čím dál víc?
  (uvítám i příspěvek od nějaké paní učitelky)

Tematické vzpomínky i příběhy ze současnosti pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dvěma pěknými knihami: z nakladatelství JOTA: románem Vyvolená a z nakladatelství MOBA: historickými povídkami: Msta písecké panny

knihyyyyyyyyyyy

   
31.01.2014 - Děti - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] denkas [*]

  Boros — #4 Jojo, v tom věku už děti na výlety s rodičema nechtějíSml23Sml23Sml23Sml23Sml23Sml23

  superkarma: 0 31.01.2014, 21:58:11
 2. [8] martin5 [*]

  Dcera nám dělá radost - včerejší vysvědčení bylo nádherné - samé jedničky ve třetím ročníku gymnázia. Pololetní vysvědčení je stejně důležité jako na konci školního roku. Včerejší den byl slavnostnější, protože nás dcera mile překvapila.Zatím od nás dostala malé sladké překvapení a kytičku. Známky má moc pěkné - nejlepší, ale stejně je pro mě důležitější, aby dcera byla zdravá a v životě spokojená.

  superkarma: 0 31.01.2014, 19:59:15
 3. avatar
  [7] risina [*]

  Pamatuju doby, kdy byly pololetní prázdniny celý týden. Pak s enahradiyl jarními, které jsou pohyblivé, a je tedy větší šance užít si zimní nebo naopak jarní počasí. Jeden den pololetních prázdnidn je tuším od začátku 90. let, podobně jako 2 dny podzimních a dva dny velikonočních. 

  Několikrát jsme porovnávali naše volno a prázdniny s koelgy z jiných zemíí a nejvíc volna mají jednoznačeně školáci a studnt ve Francii. Jinak je to plus mínus stejné - nekdě mají školní rok rozdělený na trimestry, mezi kterými je 14 dní volno (v létě 6 týdnů), někde mají týden podzimních a týden jarních a někde ještě víc, ale zase chodí do školy v sobotu.

  Myslím, že jeden volný den na předěl pololetí je pro děti dobrý. A u nás ve škole jsme ho my učitelé meli pracovní - 2 porady, školení, výběr studentských filmů do celosttání soutěže, někdo si uklidil stůl (já ne Sml58) a 14 (tj. cca čtvrtina sboru) nás šlo teď odpoeldne utužovat kolektiv na bowling.

  superkarma: 0 31.01.2014, 16:15:31
 4. avatar
  [6] OlgaMarie [*]

  lorja — #3 Jdou za odměnu nebo za trest?Sml30 Mně se nechce ani do krámu.Sml30

  superkarma: 1 31.01.2014, 13:22:47
 5. avatar
  [5] Altamora [*]

  Moje děti se učily dobře. Lépe než jejich rodiče. Není divu, měly totiž dobré rodičeSml58

  superkarma: 0 31.01.2014, 11:47:42
 6. [4] Boros [*]

  lorja — #3 Já mám jedno dítě v osmičce, jedno v prváku a jedno ve druháku a na výlet je nedostanu párem koní. Jsem ráda, že do 11 hodiny vstali-"mamko, co je, vždyť jsou prázdniny".

  1. na komentář reaguje denkas — #9
  superkarma: 1 31.01.2014, 11:04:55
 7. avatar
  [3] lorja [*]

  Vysvědčením nám syn Jakub Jan udělal radost.Tři dvojky na pololetí v osmičce jsou super.Slíbil,že se pokusí mít na konci zase samé jedničky jako v sedmičce.Dnes mají volno a tak jdeme na Velký Javorník.Sml16Sml22Sml23

  1. na komentář reaguje Boros — #4
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #6
  superkarma: 1 31.01.2014, 09:30:26
 8. [2] mamaoma [*]

  Nestihla jsem poslat včas - ale je to použitelné v pololetí i koncem školního roku:                                             Když potomka vysvědčení ukázkové zrovna není,        než sáhnete po pásku, položte si otázku.            Odpovězte ale rovně: "není tohle dítko po mně" ??

  superkarma: 0 31.01.2014, 08:29:18
 9. [1] Boros [*]

  Mohlo být lepší, ale bylo takové, jaké jsme čekali. Život není o známkách, ale snaha by být mohla větší, aspoň u někoho.

  superkarma: 0 31.01.2014, 07:38:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme