Bulvár

Tak co to bude?


Říkám si sama pro sebe, kde jsou ta léta, kdy platilo motto: „Náš zákazník, náš pán.“ V dnešní době obrovských obchodních domů se vším možným mám spíše pocit, že zákazník prodávajícího neskutečně obtěžuje. Jen strčíte nos do jejich krámku či oddělení v obchodě, a už vám věnuje otrávený pohled. A to se kolikrát jdete na zboží jen podívat, co teprve když máte nějaké přání či otázku.

Nedávno se mi stalo, že jsem vstoupila do obchodu s oblečením, kde za pultem seděla znuděná mladá holka, která si prohlížela módní časopis a lakovala si nehty, jen se na mě krátce podívala a pak se dál věnovala započaté činnosti. Nepozdravila a neusmála se. Zda mám nějaké přání či nikoliv, jí bylo viditelně jedno. V obchůdku jsem byla zrovna sama, viditelně už dívčina za pultem předešlé zákazníky úspěšně vyhnala a já jí tu teď trochu kazila tu poklidnou atmosféru plnou volného času.

 

Nakonec jsem se nenechala odradit přístupem prodavačky a vrhla jsem se mezi věšáky a poličky s různými kusy oblečení. Nehledala jsem nic speciálního, prostě jsem jen prozkoumávala trh. Ale nebyla bych to já, kdyby mě do nosu něco necvrnklo. Krásná sukně, kterých je v mém šatníku vážný nedostatek, bohužel ve velikosti o číslo menší.

 

„Slečno, prosím vás, měli byste tuhle sukni i ve větším?“

„Nevím,“ řekla, aniž by vzhlédla od stránek módního magazínu.

„Prosím?!“

Na to už hlavu zvedla, ale jen proto, aby se na mě drze ušklíbla: „Vidíte tam nějakou jinou velikost? Ne? Tak to jinou velikost asi nemáme.“

 

Značně otřesena jsem položila sukni zpátky do poličky. Nesloženou, a velmi pravděpodobně ani nebyla na správném místě. Ať má aspoň slečinka důvod zvednou zadek od manikúry. Popravdě řečeno mě díky této ukázce obsluhy doslova přešla chuť na nakupování.

 

Zapadla jsem do restaurační části obchodního domu a vybrala si nejbližší kavárnu, kde nabízeli dobré čokoládové dorty. Tu pachuť z předchozího výstupu mladé prodavačky musím zajíst něčím sladkým. Usadila jsem se tedy ke stolu poměrně blízko baru a čekala, čekala a čekala. Obsluha, která se skládala z jedné dívky a jednoho kluka, totiž právě řešila něco velmi důležitého a zábavného, tudíž si nově příchozího hosta ani nevšimli.

 

Po deseti minutách marného čekání jsem se tedy zvedla a šla nahlásit svou objednávku přímo k baru. Jen co si mě obsluhující všimli, rozkódovala jsem v jejich výrazu v obličeji cosi velmi podobně otráveného.

 

„Si nemusíte chodit objednávat k pultu. Bych vás obsloužila u stolu,“ řekla místo pozdravu mladá číšnice.

„Na to tam už čekám čtvrt hodiny.“

 

Její oči se obrátily v sloup, vzala si nápojový lístek a bloček papíru. U stolu pak se mnou skutečně udělala objednávku a pak zase odešla tlachat se svým kolegou. Nemohla jsem se zbavit pocitu, že ji neuvěřitelně obtěžuji. Díky tomu jsem si opravdu to kafe a dortík moc nevychutnala, a to jsem se na něj tak těšila.

 

Když o tom tak přemýšlím, během jednoho dne jsem otrávila dva lidi, po kterých jsem v podstatě očekávala, že budou vykonávat jen svou práci, za kterou jsou placeni. Tedy, otázka je, jak moc jsou za to placeni, ale nějak mi chybí ten starý dobrý pultový prodej, kde jste během nákupu mohli s prodavačkou pokecat, udělat pár vtipů a dozvědět se nějaké drby. Nakupování bylo tak nějak osobnější a milejší.

 

Nakupujete ráda v supermarketech a hypermarketech? Nebo dáváte přednost malým obchůdkům s přátelskou obsluhou? Taky se vám stává, při nakupování nebo v restauracích, že se obsluha tváří, jako byste ji mučila? Taky vás to vždy tak otráví a rozčílí? Jak přistupujete k zákazníkům vy, pokud pracujete „za pultem“?

   
17.01.2008 - Společnost - autor: bezradná Eleonor

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [91] marketas [*]

  jeste me napada existence šmíráků, tedy tech individui, ktere se vam prilepi na paty a dychaji pomalu za krk. ty si s desnymi prodavackami nezadaji. zarnym prikladem je znama SEPHORA, tam je to bezkonkurencne nejhorsi, a pak sitove drogerie DM a jine.

  superkarma: 0 21.01.2008, 20:27:06
 2. avatar
  [90] marketas [*]

  obecne je uroven prodavacek vsech kategorii u nas otresna. hrozne nerada zobecnuji, ale toto tvrzeni proste sedne jako hrnec na...
  staci prejet hranice a nestacim se divit, jak ma obsluha vybrane a taktni chovani bez spetky vlezlosti nebo drzosti. o to horsi je pak navrat do zdejsich pomeru
  nekde vstricny pristup pochopili, mela bych je zminit. vzdycky jsem byla prijemne prekvapena ochotou a napomoci prodavacek v obchodech VERO MODA a ATTRATIVO. to neni sen: "nemame vasi velikost? zavolame na jiny obchod. chcete ten kus privezt, nebo si tam radeji rezervaci vyzvednete osobne?"

  superkarma: 0 21.01.2008, 20:23:14
 3. avatar
  [89] Tiny [*]

  To mě se zase stalo, že jsem šla vyrazila koupit si něco na sebe. Ani nevím jak jsem vlezla do obchůdku, který mě na první pohled vůbec nezaujal, prostě jsem se tam nějak ocitla. Když už jsem stála uvnitř tak mi nezbylo, než si začít prohlížet oblečení. Nic mě na první pohled nezaujalo. Najednou se objevila pěkně upravená paní středních let a okamžitě se mě ujala, probírali jsme se oblečením zhruba hodinu, přesně věděla, co by mi sedělo a já byla sama překvapená, protože to bych si na sama nevybrala. Odcházela jsem spokojená, se dvěma taškami a vůbec jsem těch peněz nelitovala. Když někdo své práci rozumí ... Ale takových je málo.

  superkarma: 0 19.01.2008, 08:57:41
 4. avatar
  [88] Irad [*]

  Prodavačky, servírky apod. dovedou pořádně zničit náladu, ale jsou i takové, které ji naopak perfektně zvednou..

  superkarma: 0 18.01.2008, 01:19:39
 5. avatar
  [87] Kassy [*]

  Bellana (66): Jenže taky málokdo se dokáže celý den usmívat na lidi, z nichž mu každý třetí za něco vynadá... (nejčastěji za něco, za co pokladní rozhodně nemůže)

  Když vím, co chci nbo jsem schopná se v tom zorientovat sama (potraviny, drogerie, oblečení...), dávám přednost hypermarketu. Nesnáším, když mi prodavačka stojí za zadkem a vnucuje se. Když chci něco, v čem se úplně nevyznám a potřebuju k tomu odbornou radu, jdu radši do menšího obchodu a hned se ptám. Bohužel taky ne všude jsou ochotní, někde se člověku věnují, předvedou, vysvětlí, někde jen ukáží, kde zboží najde a utečou. To je nejhorší, pak ho člověk musí jít zas hledat, když se chce zeptat.

  Zrovna dneska mě takhle zklamali v jedněch hudebninách. Chtěla jsem popruh na kytaru. Vlezu do krámu, tam dva prodavači, jeden za pultem, druhý v prostoru. Tak jsem se ho zeptala na popruh a on mi řekl "vpředu u pultu nebo támhle visí" a dál si mě nevšímal. Ono "támhle visí" bylo na opačné straně obchodu. Tak jsem si tam šla vybrat, narazila jsem na to, že chyběly cenovky. Několikrát jsem se rozhlížela, jestli třeba prodavač nezaznamená, že bych potřebovala pomoc. Nic. Inu vzala jsem tři popruhy k pultu, že se optám na cenu, jeden si vyberu a zbytek ať si tam pánové vrátí. Položila jsem popruhy na pult a opět nic. Žádný dotaz, co si přeju. Vesele se vybavovali mezi sebou, jako by mě nebylo. Nechala jsem všechny tři popruhy ležet na pultě o odešla. A vím, že do tohohle obchodu už nepůjdu.

  superkarma: 0 17.01.2008, 23:14:40
 6. avatar
  [86] Ni-ka [*]

  Malý obchůdek s přátelskou atmosférou????Jsem z vesnice takže toto mi opravdu nechybí,mám raději hypermarkety,tam se nikdo na nic neptá.Třeba jako tuhle:Přivezli nám vajíčka,říkám no to je paráda(konečně něco čerstvého),vy si nevemete???Říkám máme dost,no ale jsou v akci.Ženská nakonec do mě tak dlouho hrčí,že si vemu 10 vajec,abych měla klid a potom se celou cestu bojím,že je na kole rozflákám.

  superkarma: 0 17.01.2008, 22:36:32
 7. avatar
  [85] fialinka [*]

  teď jsem si vzpomněla na roztomilou příhodu minulý měsíc, kdy jsem šla koupit rifle. měla jsem je už vyzkoušené v jednom obchodně, takže jsem věděla, jak se jmenují, jen to chtělo větší velikost. Ale říkala jsem si, co kdyby jich tady měli víc, že takže první otázka byla obecná: máte nějaké rifle na mne, trochu strečové, klasické, jednoduché... odpověď: nemáme. Hmm, další otázka: máte rifle vel. 42 typ XY ? OdpověĎ: máme... a byly to přesně takové, jaké jsem popsala předtím. No, prostě se jí nechtělo poprvé hledat...

  superkarma: 0 17.01.2008, 20:05:35
 8. avatar
  [84] sanvean [*]

  átéčko: Po mně chtěli kdysi vidět obsah kabelky v supermarketu, tehdy tam běžela důchodci oblíbená akce "nahlašte za odměnu zloděje", takže prohledávali kdekoho...pikantní bylo, že jsem se zrovna chystala přespat u přítele, takže pan ostraha chvíli zíral na krajkové prádlo a lehce rudý se omluvil

  superkarma: 0 17.01.2008, 19:14:14
 9. avatar
  [83] Juana [*]

  Já naopak nesnáším, když se jdu na něco jenom podívat, a už se mi prodavačky vnucují - to radši beru tu laxní, co je jí to fuk, a v případě nutnosti z ní prostě něco vypáčím

  superkarma: 0 17.01.2008, 18:19:57
 10. avatar
  [82] átéčko [*]

  Vivian: Také nesnáším, když mě někdo "sleduje". A když po mě nakonec chtěli vidět v jednom malém obchodě mou kabelku, věděla jsem, že už tam nepůjdu.
  Můžou skučet, jak chtějí, že je vytlačují super a hypermarkety. .
  Dělají si to sami
  Ty malé obchůdky s přátels kou obsluhou......

  superkarma: 0 17.01.2008, 18:18:45
 11. avatar
  [81] Piskotek007 [*]

  idiska: to jo ale k tomu bych nečuchala

  superkarma: 0 17.01.2008, 18:18:45
 12. avatar
  [80] sanvean [*]

  Chacha, známý si chtěl založit účet v bance, ale zjistil, že o jeho peníze asi nestojí, protože sotva vešel dovnitř, zpoza pultíku se ozvalo: "Zavřete ty dveřééééé!"

  superkarma: 0 17.01.2008, 18:00:05
 13. avatar
  [79] idiska [*]

  ale jinak to vůbec není o věku prodavačky ...mmch, nesnáším postarší prodavačky, které si přivydělávají k důchodu, nevím proč, ale mám s nima špatnou zkušenost ...většinou mi vnucujou věci, které se mi absolutně nelíbí a lezou do kabinky ...ale ty malé zmalované cácorky taky ne...no prostě už mám vytipováno, kam jít a kam ne ...a k té restauraci...no počkala bych si, až mi to udělají, ale i přesto bych odešla...jsem tak na horkou čokoládu čekala skoro hodinu, nekecám, jsem myslela, že jí šli teprva sbírat ...pak mi jí donesla, já se zvedla a řekla, že moc děkuju za ochotu, asi to stálo hodně přemáhání, ale nebudu obtěžovat ...když mi řekla, že je jedno, jestli jí vypiju, ale jako bych jí vypila, tak jsem odpověděla, že je jedno, jestli zaplatím, jako bych už platila...čas jsou peníze, ne

  superkarma: 0 17.01.2008, 17:44:36
 14. avatar
  [78] idiska [*]

  Piskotek007: ...ještěže nekopila toaleťák, to už by pak bylo jedno, což

  superkarma: 0 17.01.2008, 17:32:49
 15. [77] Rikina [*]

  Na druhou stranu příliš aktivní obsluha je taky na nic. Pokud se přiřítí, sotva dveře otevřu a hned se ptá, co si přeju, aniž by mi dala šanci se rozhlédnout. Nebo v restauraci ještě ani kabát nesundám, a už přešlapuje číšník s bločkem a "Co si dáte?" Jak mám krucifagot vědět, co si dám, když nevím, jaká je nabídka. Někdy je i té ochoty příliš.

  superkarma: 0 17.01.2008, 16:55:41
 16. [76] babunka [*]

  Na tohle chování jsem vyloženě alergická.Jsem toho názoru, že kdo pracuje s lidma, tak by měl být příjemný a ikdyž má den blbec, tak rozhodně může slušně pozdravit. Za to bych fakt fackovala...mám vždycky sto chutí nechat nákup v marketu na páse a jít domů ať si s tím prodavačka dělá co chce. A je to fakt o lidech. Já občas taky prodávám brigádně a vím, že to není občas žádný med, ale prostě pozdravit a slušně obsloužit dokážu každýho.

  superkarma: 0 17.01.2008, 16:40:50
 17. avatar
  [75] danca79 [*]

  verlit: ad. 23 - to se stalo kamosce v Terranove - kamoska je jak nitka, ale je vysoka, takze k memu soku nenosi velikost 32-34, jak bych tipovala vzhledem k jeji hubenosti, ale 38...no a vlezla pred par lety do Terranovy, neco si vyhlidla, zeptala se slecny bylo-li by to v osmatricitce, slecna ji sjela znechucenym pohledem a prohlasila - TAK VELKY NEVEDEME.........

  superkarma: 0 17.01.2008, 16:11:31
 18. avatar
  [74] danca79 [*]

  velke obchody, male.....asi podle nalady - pokud uz o tom malem obchode vim, ze tam vzdycky poridim, tak proc ne - kdysi jsem chodivala do jednoho obchudku, ktery jsem zboznovala, protoze prodavacka mi na ferovku rekla, kdyz jsem v necem vypadala jak strasak a vzdycky byla schopna najit neco, co mi sedlo, coz s mymi telesnymi proporcemi je povetsinou orisek...skoda ze ten obchod uz neni a kam pani sla netusim........

  superkarma: 0 17.01.2008, 16:05:39
 19. avatar
  [73] Meander [*]

  Uáááá, mně...

  superkarma: 0 17.01.2008, 16:00:28
 20. avatar
  [72] Meander [*]

  Vivian: Ano ano, přesně tak. V jednom malém obchodě mě prodavačka nosila kalhoty až do kabinky, což by bylo bývalo fajn, kdyby tam nelezla za mnou.

  superkarma: 0 17.01.2008, 15:59:43
 21. avatar
  [71] Vivian [*]

  Malé obchody nemám ráda, protože tam většinou nikdo není, takže když tam vejdu, tak mě obsluha buď celou dobu sleduje, jako kdybych se tam chystala něco ukrást, nebo se hned začne vyptávat, co si přeju, a já nemám šanci si zboží ani prohlédnout... Takže smůla. Mám ráda velké obchody, kde si mě nikdo nevšímá a kde si můžu prohlížet a vybírat, jak dlouho chci...

  superkarma: 0 17.01.2008, 15:56:36
 22. [70] lll.mmm. [*]

  Já osobně mám nejradši super a hyper markety. Malé obchůdky, kde se mě hned vyptávájí co sháním, vyloženě nesnáším. Copak se člověk nemůže jít někam jen podívat? Když budu něco chtít tak se přeci zeptám ne? A s těmi tržbami: asi je to v jak kterém obchodě někde jsou odměňováni hodinovou mzdou ale někde pouze z tržeb, často to je taky v kombinaci.

  superkarma: 0 17.01.2008, 15:48:35

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [69] Piskotek007 [*]

  já za pultem pracuju sem pokladní a snažím se být milá a usměvavá,ale občas to nejde nepříklad když vám paní přijde vtŕátit papírové kapesníky,že smrdí.... To se pak neznám...

  superkarma: 0 17.01.2008, 15:47:14
 2. avatar
  [67] Piskotek007 [*]

  Bellana: prodavačky v hypermarketech nejsou odměňmovány podle tržby ale mají normálně hodinovku a přála bych vám vidět tu drezůru a neusmát se nepozravit a pod.letím na hodinu

  superkarma: 0 17.01.2008, 15:29:58
 3. [66] Bellana [*]

  Heather: Možná, že prodavačky v hypermarketech nejsou odměňovány podle tržeb. Ale nechápu, proč samy sobě kazí den, proč se tváří jako kakabusové, čímž ne sebe strhnou pozornost stejně naštvaných lidí, kteří pak na ně vrčí nebo ječí. Jen málokdo je hnusný na usmívajícího se člověka.

  superkarma: 0 17.01.2008, 14:10:38
 4. avatar
  [65] gerda [*]

  Mirly: to byla určitě pračka peněz . Nedovedu si představit obchod, kde by nezáleželo na tržbě.

  superkarma: 0 17.01.2008, 13:49:20
 5. avatar
  [64] ellinor [*]

  Nyotaimori: Po obědě mi to nepálí:-) Jsem si taky říkala, proč se ta paní normálně nesebere a neodejde?

  superkarma: 0 17.01.2008, 13:35:16
 6. avatar
  [63] Mirly [*]

  Nemám dobré zkušenosti v supermarketech a hypermarketech.Většinou na oddělení nikdo není,kdo by poradil a pokud už nějakého prodavače seženete,tak řekne,že nic neví,protože je z jiného odělení.Ani menší obchody nejsou vždy na úrovni.Před vánoci jsem v zlatnictví chtěla koupit manželovi hodinky,prodavačka v prázdném obchodě si mne vůbec nevšímala a když jsem požádala o obsluhu,tak mi řekla,ať jdu jinám,že tam mají určitě větší výběr.A tak bez pozdravu z její strany jsem poslušně odešla.

  superkarma: 0 17.01.2008, 13:29:56
 7. avatar
  [61] Meander [*]

  ellinor: Eh?

  superkarma: 0 17.01.2008, 13:13:30
 8. avatar
  [60] ellinor [*]

  Meander: to jsem nějak nepochopila...

  superkarma: 0 17.01.2008, 13:08:48
 9. [59] mamča123 [*]

  v supermarketech nakupuji dost nerada když se potřebujete na něco zeptat nemáte koho.Prodavači jsou tam dost neochotni ale zato s pokladními problém nemám pozdraví usmějí se to je jiné kafe.já sama pracuji v potravinách a bylo by mi blbé neukázat zákazníkovi kde které zboží máme raději jdu s ním a zboží mu ukážu aby to nemusel hledat i když mám třeba dosti své práce,ale já s tím problém nemám.Práce není zajíc a neuteče Taky se pozdravíme usměji se.Všimla jsem si že hodně stálých zákazníků mě začalo zdravit je to velice příjemné a tak si prohodíme i pár slov aby nakupování měli příjemnější

  superkarma: 0 17.01.2008, 12:20:33
 10. [58] Lucajsek [*]

  to se mi už dlouho nestalo, abych měla negativní zkušenost. Je taky možný, že je to proto, že jsem optimista a idealista a protivy prostě nevnímám zato si ráda popovídám s příjemnými lidmi/prodavači, kolikrát i si sama začnu ...

  superkarma: 0 17.01.2008, 12:04:26
 11. [57] tornado-lou [*]

  neni pravda, ze v malych kramcich jsou prodavaci prijemnejsi. vazne ne. kupovali jsem cosi do pocitace ci co a sli jsme do malickeho kramku. stal tam pan za pultem, zjevne majitel. stojime, cekame, zpoza zavesu vyleze jeho manzelka a pta se co chceme. sdelili jsme ji co chceme vcetne typu a cisla. ona rekla, ze mame pockat az prijdeme na radu. zalezla za zaves a zacala si nahlas stezovat, ze lidi nedovedou chvilku pockat. odesli jsme. sli jsme do oddeleni elektra v mensim obchodaku. prodavcac sedel za stolem, neco datlovatl do pocitace. my: dobry den. on: prosim (ani nezvedl hlavu) my: chci vyrobek xy126 on: nemam (ani nezvedl hlavu) my: (velmi zretelne a nahlas) tak vam dekuji a nashledanou. on: nic.
  nakonac jsem skoncili v elektru ve vankovce, prodavac vedel co dela, predvedl nam to co jsme chteli, a i jiny typy pro srovnani, vedel o cem mluvi, mel trpelivost, odpovidal na doatazy a jeste nam dosel pro nerozbaleny pristoj dozadu.
  cili maly kramek taky nepomuze.

  superkarma: 0 17.01.2008, 11:55:15
 12. avatar
  [56] Heather [*]

  V hypermarketech jsou prodavačky otrávené, protože jim je jedno, jestli si nakoupíte nebo ne, ony z toho nic nemají a jsou za to zaplaceny tak jak tak. U soukromníků je to úplně něco jiného, těm jde o zisk a snaží se vyjít vstříc ve všem. V našem malém obchůdku s potravinami je skvělé nakupovat - vždycky mile pozdraví, popř. udělají nějaký vtípek a ještě vám podrží tašku, když si do ní skládáte nákup...

  superkarma: 0 17.01.2008, 11:32:31
 13. avatar
  [53] Janinas [*]

  Mám špatné zkušenosti u nás v malé sámošce. Je tam jedna velmi neochotná a nepříjemná prodavačka, která dává nakupujícím najevo, že ji otravují. Jenže já tam musím nakupovat každý den a tahle neochota mě dokáže dost otrávit.

  superkarma: 0 17.01.2008, 11:24:13
 14. [52] Andrejka82 [*]

  Jsem radši, když mě prodavačky neotravují

  superkarma: 0 17.01.2008, 11:16:30
 15. avatar
  [51] gerda [*]

  Meander: především se ale chová tak, že to na sebe přímo přivolává. Já, kdybych byla nespokojena s obsluhou, bych prostě odešla. Ať si to sežerou sami.

  superkarma: 0 17.01.2008, 11:11:05
 16. avatar
  [50] Meander [*]

  Aha, Eleonor... Holka, ty umřeš hodně nasraná.

  superkarma: 0 17.01.2008, 10:54:39
 17. [49] Kapradina [*]

  Otrávené prodavačky beru s nadhledem, protože jsem zamlada také pracovala v obchodě a občas měla své dny

  superkarma: 0 17.01.2008, 10:36:46
 18. avatar
  [48] Modré z nebe [*]

  Spíš nakupuju v supermarketech/hypermarketech. Oblečení, elektro apod. mnohdy přes net. S obsluhou jsem měla jen jednou malou potyčku - v Albertu mi prodavačka vztekle předvedla, že za můj nákup mám položit ten "oddělovač nákupu" či jak bych to nazvala - byla brunátná, že jsem se lekla, že mi dá facku ... já vím, je to těžká práce - obsluhovat lidi za pár babek ... ruku na srdce, kdo z nás by to chtěl dělat, že?!

  superkarma: 0 17.01.2008, 10:35:43
 19. avatar
  [47] Modré z nebe [*]

  Asi bych podobné chování nestrávila. Zjistila bych si v obchodním rejstříku, kdo obchod vede a napsala bych na znuděnou slečinku-prodavačku stížnost ... taková jsem já protivka!

  superkarma: 0 17.01.2008, 10:32:23
 20. avatar
  [46] verlit [*]

  chuanita: Já Lidl bojkotuju, protože kácejí stromy, tak tam nechodím U nás to takhle vypadá v Kauflandu. Fakt jim nemám za zlé, že kontrolují balení a krabičky, protože to je hrozné, lidi jsou opravdu jak straky.

  superkarma: 0 17.01.2008, 10:09:22
 21. avatar
  [42] Bambína [*]

  Nakupovat nechodím, chodí manžel a to proto že já utrácím moc peněz. A má pravdu, když něco chci tak to koupím a nekoukám na peníze. Však jich má dost, tak ať platí. Ráda nakupuji v malém obchodě, kde si mohu popovídat.

  superkarma: 0 17.01.2008, 10:00:12
 22. avatar
  [41] ellinor [*]

  Ale co fakt nemám ráda, to jsou securiťáci. Připadá mi nedůstojný pro obě strany, když mě šmírujou skrz celej obchod jen proto, že mám třeba kabát přes ruku, dvě děti nebo zrovna trochu ulítlejší model.

  superkarma: 0 17.01.2008, 09:57:56
 23. avatar
  [40] ellinor [*]

  Kupovali jsme s drahouškem oblek a jen díky ochotným prodavačům a prodavačkám jsme uspěli. Sama bych se v těch několika sadách velikostí a délek nevyznala, zato oni měli v zásobě spousty grifů, aby poznali, co jak sedne. Prostě profíci, a to v outletech, prosímpěkně!

  superkarma: 0 17.01.2008, 09:56:37
 24. avatar
  [39] gerda [*]

  aha: však se mi za to taky omlouvají. U nás jsou takhle přísní v Globuse, tam uznávám, že zákazníci se tam tak hemží, že je vyloučené, aby personál poznal, kdo chodí pravidelně a je spolehlivý. To spíš v těch menších - Albert - tam už ví, že u mě je zbytečné cokoliv kontrolovat, já jsem typ, co se vrátí kilometr kvůli tomu, že zapomněl zaplatit žvýkačky

  superkarma: 0 17.01.2008, 09:53:31
 25. avatar
  [38] shb [*]

  1. Ne 2. Ano 3.Ano. 4. Ne. 5. Nehrozí

  superkarma: 0 17.01.2008, 09:45:57
 26. avatar
  [37] aha [*]

  gerda: s tím prohledáváním a nazvedávání tašek..., ono já myslím, jak kde - už když jsem byla před takovýma 8 rokama v Belgii, tak tam už byl Lídl, kam chodili nakupovat chudí cizinci (Češi), přistěhovalci.., uprchlíci atd. a tam to bylo pokaždé, že se mi dívali i do batohu . V jiných obchodech si to nikdy nedovolili, tak si nějak myslím, že to stejné je i u nás. Přece jenom asi většina lidí není rádo, že je považováno za případné zloděje, nemluvě o tom, že i pro ty prodavačky to musí být ponižující...

  superkarma: 0 17.01.2008, 09:42:19
 27. avatar
  [36] aha [*]

  verlit: fakt? Tak to by mě ani nenapadlo a ani jsem se s tím nesetkala...

  superkarma: 0 17.01.2008, 09:38:00
 28. avatar
  [35] Aja [*]

  V obchodě jsem ráda, když mi do nákupu nikdo nekecá, ale je v pohotovosti a ochoten pomoci, když potřebuji
  V restauraci se klidně zvednu, když mi po půl hodině nese jídlo a se slovy...Váš čas vypršel odejdu. Nebo se klidně zeptám něco ve smyslu...Vás to tady moc nebaví, že? Obvykle se TO rozpohybuje...

  superkarma: 0 17.01.2008, 09:37:58
 29. avatar
  [34] Aja [*]

  A zase ode zdi ke zdi...Už mi bylo fakt smutno

  superkarma: 0 17.01.2008, 09:32:18
 30. avatar
  [33] verlit [*]

  Co se krádeží týká, to je úplně neuvěřitelné, jak jsou lidi vynalézaví. Už jsem skoro stejně paranoidní jako chudáci prodavačky a kontroluju taky všechno. Zatím jsem narazila na – prázdné krabičky bez zboží (klasika), vyměněné zboží – v mražených ostružinách nacpané bramborové šišky, někdo to prohodil, rozdíl v ceně byl cca 30 Kč, vykradené „dárky zdarma“ z balení Granko, prakticky celý regál. O dárek jsem nestála, ale nechtěla jsem kupovat otevřené balení a trvalo mi snad deset minut, než jsem jedno neotevřené našla. Nebo vyměněný druh rýže v balení – místo rýže tří druhů obyčejná. Fakt žasnu, že to lidem opravdu stojí za to.

  superkarma: 0 17.01.2008, 09:31:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme