Rozumný přístup k pečení cukroví má čtenářka Datura. Peče ho jen takové množství, aby se do Silvestra snědlo.

Pečení cukroví je pro čtenářku Daturu zábavou, ale nedělá ho hory…


Dobrý den,

vánoční pečení mě hodně baví. Sice je při tom binec v kuchyni, ale ta krásná vůně stojí za to. Začínám koncem listopadu perníčky, ty peču jen kvůli vnoučatům. Malé vnučce je maluju, dospělému vnukovi je polévám čokoládou.

pernicky

Z cukroví peču jen oblíbené druhy, abych měla jistotu, že se opravdu všechno sní.  Je to taková klasika, vanilkové rohlíčky, marokánky, kokosky, košíčky s ořechovou náplní nebo s čokoládovým krémem, linecké, pracny, myslivecké knoflíky, rafaelo a někdy vosí úly. Každé dceři napeču krabici, doma si nechám jen na jeden tác. Ale už  jsem se poučila a cukroví rozdám těsně před svátky, protože se mi už taky stalo, že jsem dva dny před Štědrým večerem pekla znova, protože to stihli všechn o sníst.

cukrovi

Samozřejmě peču i vánočky, ale ne kynuté, ale z tvarohového těsta. Mají hned několik výhod, zaručeně se povedou a jsou vláčné a ne suché, jako ty kynuté. Do těsta dávám mandle, rozinky a nasekané vlašské ořechy, zdobím mandlemi. Zrovna včera jsem v rámci tréninku jednu upekla. Sice v kuchařce píšou, že by se měla jíst až druhý den, ale zatím jsme to nikdy nedodrželi, je výborná hned.

bedynka

Cukroví peču jen tolik, aby se do Silvestra snědlo. Pro schovávání až do Velikonoc nemám pochopení.

vanocka

Zdraví, Datura

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. 11. 2012: Vánoční pečení

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil slíbeným dárkem, totiž balíčkem Hera máslová příchuť a knížkou Atmosféra Vánoc (iKAR).

HERA

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení.

atmosfera vanoc

Reklama