V následujícím příspěvku od čtenářky Januše se například dozvíte, jak se vyrábí mléko ke kojení...


Hezký den přeji,

mám dvě dnes již dospělé a vdané dcery a moc dobře si vzpomínám, jak jsem je kojila. Starší něco přes rok a tu mladší skoro tři roky. Nikdy nezapomenu na den, když jsem si přivezla tu mladší z porodnice a starší (tehdy jí nebyly ani dva roky) se hned hrnula, že mi bude pomáhat. Nastala doba kojení. Vzala jsem starší dceru za ruku a povídám: „Tak a teď se pojď podívat, jak budu mlíčkem krmit sestřičku".

Dcerka se ale vytrhla a běžela do kuchyně. Otevřela lednici a vzala do ručiček láhev s mlíkem. A hned se hnala, že z ní nakrmí sestřičku. Zarazila jsem jí s úsměvem a posadila na gauč. S malou jsem se usadila vedle ní, vyndala prs a malá začala pít. Najednou mi ta starší pohladila prso a pravila: „Aha, tak ty maminko, vyrábíš mlíčko sama, viď?" Byla jsem moc šťastná. A dodatek ke kojení? Mladší dcerka ještě skoro ve třech letech, kdy už měla dost zuby a já stále ještě mléko, několikrát za den ke mně přiběhla a dožadovala se své „svačinky" (jak ona mému mléko říkávala). Kolikrát to bolelo, protože od jejích zoubků jsem byla celá rozkousaná, ale šťastná,že jí chutná. Proto jsem všemi deseti pro kojení co nejdelší (když to zdraví dovolí).

Januše

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Kojení!

Jaké jsou vaše vzpomínky na kojení?

Pište mi své příspěvky na téma „kojení"! Odpovězte na výše položenou otázku, nebo svou odpověď nějak rozviňte. Napište i o svých zkušenostech, co si myslíte o dlouhodobém kojení, třeba do čtyř let věku dítěte a naopak, co si myslíte o ženách, které vůbec nekojí? Kdy jste přestala kojit? A jaký je váš nejkrásnější kojící zážitek? Kojila byste na veřejnosti? Otázek ke kojení je zkrátka mnoho. Vaše odpovědi nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, jinak nebudou mít šanci na získání skvělého dárku: dévédéčka Cvičení po porodu a čaje Lipton broskev a mango v pyramidových sáčcích!

Příspěvky posílejte na e-mail...

Reklama