Proč špionáž?
Protože tak jsem musela působit na kolem stojící diváky v nabité tovární hale, kde se tato velkolepá módní show konala.
Neměla jsem foťák. Trapné, co?! redaktorka a nemá foťák. Abych uvedla na pravou míru, foťák, který je v dokonalé kvalitě schopen zachytit pohyb, rozlišit materiál, prostě zdokumentovat to, co je na módní přehlídce nejdůležitější.
Tak jsem si pomohla sama. Vyštrachala jsem v kabelce tužku, otočila pozvánku a začala skicovat. Základní linie, hmoty, barvy, materiály, ale i účesy, líčení.
Modelky v působivě divadelní choreografii proplouvaly prostorem a mně nestačil papír.
Musela jsem se obrátit na svou kolegyni Miru, která chudinka vkleče cupovala svůj diář a starala se pilně o přísun dalších papírků.
Nemohla jsem pochopitelně zachytit vše, hlavně ne úžasnou atmosféru, zajímavě dekadentní scénu a báječně vybranou hudbu, ale mohu vás ujistit, že všechno dohromady tvořilo dokonalý celek.   

Ale vás patrně budou nejvíc zajímat modely, že? Už jdu na ně.

 

 

 

 

 


V nejžhavější kolekci Josefa Klíra by se daly vystopovat tři základních motivy, které jsem si čistě pro sebe pracovně pojmenovala Marina, Vamp a Nostalgie.
Všechny modely měly sjednocující prvek a tím byl jednoznačně perfektně vypracovaný korzet, působivé aranže a lehký dotek punku. Motiv Marina čerpal inspiraci v dnes tak aktuálním námo(5)řnickém stylu, ale v mnohem odvážnějším a originálnějším pojetí, než jsme zvyklé vídat.
Vypasované dlouhé redingoty s elegantně rozložitými klopami v dámské i pánské verzi.
Dokonalé korzety z netradičních materiálů (nařasená pletáž), asymetricky řešené haleny s kaskádou volánů či uzoučké kalhoty se zajímavě řešenými pasy.
Vévodící barvou této řady byla temně modrá s bílou, vše doladěné do posledního detailu, včetně líčení a účesu z bíle nalíčených vlasů a dlouhým koňským ohonem.Plynule navázal démonický styl Vamp s variacemi na rudou. A opět korzety s bohatými aranžemi, aplikacemi a efektn(6)ími drapériemi končícími vlečkou nebo honzíkem, doplněné rajcent šortkami a sexy punčochami.
Eroticky dráždivá kolekce podtržená kouřovým líčením a divoce natupírovanými účesy.


Závěr patřil Nostalgické kolekci v tónech lila, růžové a bordó.
Korzety, spencery, diagonálně střižené sukně v secesní siluetě, sakrální motivy, křehká bižuterie, transparentní materiály, moderně a s fantazií pojatá óda na Belle Époque.


Ano, byla to velká podívaná, pastva pro oči, divadlo v tom dobrém smyslu slova.
Příjemně nás překvapil i výběr modelek.
Žádné anorektické tyčky, ale krásné sošné ženy.

Jak jinak, z pravítka ani korzet ženu neudělá.


 

 

 

 

 

 

 

 


Nemám pravdu, pane Klíre?


A jak se líbí vám nová kolekce návrháře, kterému se říká "český Galliano"?

 

Reklama