Lidé často řeší dilema, zda říct pravdu a ublížit, nebo milosrdně lhát. Tedy alespoň dokud to jde, protože pravda nakonec stejně většinou vyjde najevo. Edita (34) se rozhodla svému příteli nepřidělávat starosti. Celý rok mu tajila, že spolu vlastně už netvoří pár a ona čeká dítě s jiným.

vězeníJejí přítel Libor je totiž ve vězení, kde si odpykává trest. V podnapilosti před dvěma roky srazil autem dva lidi. „Hrozně ho to tehdy vzalo, úplně se zhroutil. Musel chodit k psychologovi, trpěl depresemi. Soudce mu napařil tři roky vězení a my se museli rozloučit. Ale slíbila jsem mu, že na něj počkám. Tehdy jsem si tím byla vážně jistá. Jenže pak se objevil Aleš a já se zamilovala. Těžko říct, jak by to dopadlo, kdyby byl Libor doma… Každopádně jsem mu úplně propadla a rozhodla se pro něho,“ vypráví Edita, která tehdy řešila, zda vše přiznat. Nakonec zvolila mlčení.

„Byl psychicky na dně, vězení snášel hrozně špatně. Tak proč to ještě zhoršovat? Přišlo mi mnohem schůdnější dál předstírat a lhát. Pravidelně jsem mu psala dopisy, občas zašla na návštěvu. Těch ale postupem času ubývalo. Zvláště poté, co jsem zjistila, že čekám s Alešem miminko. Schůzky už bych nezvládla. A hlavně na mě těhotenství začalo být vidět. Naštěstí pomohly výmluvy, že jsem na delší služební cestě. Dokonce jsem mu dala adresu ke známé do hotelu na druhém konci republiky, která mi jeho dopisy pravidelně přeposílala a naopak,“ líčí Edita. Jenže teď má jiné starosti. Jejího bývalého přítele z vězení už brzy propustí.

„Vůbec nevím, jak se zachovat, co mu říct. Ono vlastně ani nebude třeba něco vysvětlovat, až uvidí moje bříško… Děsně mě to ale stresuje, jenže co už s tím teď nadělám? Nečekám, že to Libor pochopí a odpustí mi. Jen doufám, že se s tím sám brzy vypořádá a začne nový život,“ přeje si Edita, která Liborovi už dávno sbalila všechny věci a připravila ke dveřím.  

Čtěte také:

Reklama