Styl

Tajemství vizážistiky: Večerní líčení

Na plesech, koncertech, v divadle, při rautech a dalších slavnostních společenských setkání č jenom třeba na prvním rande chceme být ještě krásnější než v obyčejné dny, chceme být nápadnější, chceme se víc třpytit...

líčení

To, že nemáme chodit v den „D“ zrovna ke kosmetičce, asi víte (hrozí přetrvávající následky hloubkového čištění pleti). Naopak můžete pro přípravu co nejkrásnější a hlavně svěží a omlazené pleti použít vše, co lze zakoupit - tedy přípravky určené pro domácí použití -peeling a masku (samozřejmě předem vyzkoušené - ne ty, co jste si zrovna přinesly z drogérie). Chceme-li být opravdu co nejdokonalejší a dokážeme-li si na přípravu make-upu vyhradit dostatečně dlouhý čas, rozhodně shodíme denní podkladový make-up a pleť nejdříve pořádně vyčistíme a znovu namažeme krémem. Nemáme-li dost času, stačí lehce potřít tvář a rty pleťovým tonikem, nanést další podklad (make-up a pudr) a na oči i rty přidat další vrstvu - tmavší a třpytivější. Líčení provádějte za umělého světla a pokud to v létě není realizovatelné, nezapomeňte, že „sebere“ až 50 % intenzity nalíčení. Především doporučuji na závěr výraznější tvářenku, ať nevypadáte pobledle - a můžete vyrazit.

Intenzita líčení

líčení

Čím lepší stav pleti, mladší žena či výraznější nebo temperamentnější jižní typ - tím nápadnější a odvážnější líčení si může dovolit. Jinak radím, že zásadou „méně je více“ nikdy nic nezkazíte ani večer - důležité je hlavně se dobře cítit a upravit se pečlivě a luxusně - tedy použít naprosto všechny druhy dekorativní kosmetiky uvedené v předešlých dílech seriálu o vizážistice. Pravidlo „výrazné oči = nenápadné rty“, nebo naopak „výrazné rudé rty = přirozené oči“ je pro večer závazný jen pro velmi zralé ženy - jinak neplatí, i když já za sebe se přimlouvám, abyste nepřeháněly ani vy, mladé a dokonalé - ne vždy soudně odhadnete svůj typ a snadno sklouznete ke „kabaretovému“ image. Typ, intenzitu i barevnost líčení je třeba sladit s oblečením. Například barva stínů, tvářenky a rtěnky by měla vždy korespondovat s barvou oblečení či doplňků (modrá na šatech = modrý stín, růžová = růžová rtěnka, atp.). Výjimkou je samozřejmě čb oblečení či stíny v tělových barvách. Dobře působí, když se jedna barva vždy ještě někde opakuje (např. fialový stín + fialový doplněk). Pokud nám na příležitosti hodně záleží a nejsme si zcela „jisté v kramflecích“, doporučuji celkový outfit (oblečení - účes - líčení) zkonzultovat předem alespoň s kamarádkou, když ne s odbornicí, nebo se alespoň natočit se při zkoušce na videokameru a vidět samu sebe ve „3D“, tedy objektivně a prostorově.

líčení

Jas a třpyt

líčení

Pleť by se rozhodně neměla lesknout v kruhu okolo nosu, ve středu čela a na bradě - vše ostatní můžeme poprášit třpytivým pudrem, vč. dekoltu a obnažených paží. Radím použít rozjasňovač pod oči, na lícní kosti a pod obočí. Se třpytivými stíny na víčkách opatrně - s výraznými vráskami se nekamarádí. Pokud oblékneme velmi nápadné šaty s třpytkami a flitry, nedoporučuju, aby extra nápadně zářil ještě obličej, naopak po více třpytivých stínů a lesků můžeme sáhnout, zvolíme-li elegantní jednoduché oblečení.

Řasy

líčeníNadělila-li Vám příroda řasy sice dlouhé a husté, nicméně naprosto rovné, jejichž konečky směřují do tváře, doporučuji používat zejména pro večerní příležitost kleštičky. Snažíme se řasy do nich zachytit co nejblíže u kořínků, stisknout, počítat nejméně do deseti a pustit. Nebojte se - nebolí to. Řasenku použijeme ihned po natočení, vždy černou a naneseme pečlivě a ve více vrstvách. Pokud k vašim řasám byla příroda skoupá, nebo toužíte-li jimi ohromit, zkuste si pomoci umělými.

Umělé řasy

líčení

Chceme-li si zhustit či prodloužit řasy umělými, doporučuji nešetřit a hlavně zakoupit raději řidší a kratší varianty, nebo jednotlivé trsy. Přidáme-li je k nosu, působíme nevinně, pokud k vnějším koutkům, navodíme „kočičí rafinovanost“, trsy můžeme použít ale po celé délce řas. Pro běžné používání doporučuji silikonové odličovadlo (pečuje o řasy i oči), ale na lepidlo se doporučuje olejové. Pokud zvolíte celý „vějířek“, zkontrolujte, zda má stejnou délku, jako Vaše horní víčko a příp. přistřihněte. Řasy se nanášejí na čisté oko beze stopy make-upu. Naneste lepidlo na vějířek (či trs) a pomocí pinzety či prstů položte co nejblíže kořínkům vašich pravých řas a chvíli lehce přitlačte. Poté opatrně potřete víčka make-upem, pudrem, stíny, konturovací tužku naneste jen na dolní část oka, příp. tam, kde nejsou umělé řasy, a vše zakončete řasenkou - tu nevynechávejte, ani když nasadíte ty nejhustší a nejdelší exempláře.

líčení

Příště se něco dozvíte něco o jednotlivých stylech - kouřovém, retro, abstraktním či avantgardním, svatebním a foto líčení.

Čtěte také:

   
18.08.2011 - Krása - autor: Zuzana Anai Hainallová

Komentáře:

 1. [26] magic11 [*]

  mineralka7 — #20 mě po odchodu od Zuzky bylo večer hrozně líto tu nádheru smýt a odlíčit, už se mi to nepovedlo stejně, i když jsem dostala důkladné školení Sml16

  superkarma: 0 29.03.2012, 17:51:04
 2. [25] magic11 [*]

  Ta paní na posledním obrázku ohromně prokoukla Sml67

  superkarma: 0 29.03.2012, 17:49:00
 3. [24] Ema.A [*]

  Hezké líčení. Vhodné však pro ženy mladší.

  superkarma: 0 19.08.2011, 11:31:34
 4. avatar
  [23] ajko [*]

  mineralka7 — #22Sml79 mně je to dávno jasný a ty se máš!Ale já se snad také dočkám. Zuzka zraje jako víno, je velmi aktivní a strašně příjemná osůbka.

  superkarma: 0 19.08.2011, 08:17:35
 5. avatar
  [22] mineralka7 [*]

  Anai — #21 Beru tě za slovo!! Pak si tu fotku vytisknu a nalepím na zrcadlo, abych věděla, jak na to. Umíš nalíčit opravdu moc krásně!!! Sml59

  1. na komentář reaguje ajko — #23
  superkarma: 0 18.08.2011, 20:59:37
 6. [21] Anai [*]

  mineralka7 — #20 Ježiši děkuju...to si snad ani nezasloužím... a místopřísežně potvrzuju, že jsem minerálku nepodplatila Sml57 Naopak jsem se s ní skvěle pobavila, takže jsem na focení nějak zapomněla... Neboj, Jani, já Tě vyfotím příště!Sml16

  1. na komentář reaguje mineralka7 — #22
  superkarma: 0 18.08.2011, 18:03:31
 7. avatar
  [20] mineralka7 [*]

  Tak dlouho jsem tady četla zkrášlovací typy a triky, až jsem neodolala a domluvila se se Zuzkou, že si mě zkusí "vzít do parády". Ta hodinka u ní byla jako pohlazení po duši, nádherný relax! Opravdu krásně jsem si odpočinula a hlavně - když jsem od Zuzky odcházela, připadala jsem si mnohem hezčí. Moc krásně mě nalíčila pro mě novými barvičkami, přistoupila ke mě skoro jako umělec k bílému plátnu - a opravdu se jí to povedlo.

  Jediného lituju, Zuzko, že jsem si to tvé nalíčení nevyfotila; opravdu jsem se cítila cestou domů skvěle, líčení působilo příjemně, krásně jsi mi zvýraznila oči, co jsem si myslela, že se snad ani nedá. Ještě jednou moooc děkuju a pro vás všechny potvrzuji z vlastní zkušenosti, že Zuzka skutečně ví, o čem píše Sml67

  1. na komentář reaguje Anai — #21
  2. na komentář reaguje magic11 — #26
  superkarma: 0 18.08.2011, 14:31:19
 8. avatar
  [19] mineralka7 [*]

  Zuzko, jsi prostě jednička!!! Krásný článek plný inspirace!! Sml67

  superkarma: 0 18.08.2011, 14:19:24
 9. [18] macamala [*]

  Momentálně dbám spíš na péči a opalovací krém s vysokým faktorem. Jsem hezky opálená, takže maximálně přetřu rty leskem. Matující ubrousky jsou super, objevila jsem jejich kouzlo před pár lety, ale nejsou k dostání u každé firmy - osvědčily se mi sephorácké.

  Večerní líčení - jednoznačně sázím na kouřové líčení očí.

  superkarma: 0 18.08.2011, 13:04:54
 10. avatar
  [17] peetrax [*]

  Už se těším, až se zas budu moci nalíčit, už druhý týden marodím se zánětem duhovky (imrvere přelepené oko) a líčení mi fakt chybí. Sml6

  superkarma: 0 18.08.2011, 12:36:28
 11. [16] Karo Líná [*]

  Anai — #10 Prozradila bys mi prosím značku toho matujícího krému a kde se dá koupit? Moc bych ho potřebovala. Klidně do pošty, ať tady neděláme reklamu. Díky.

  superkarma: 0 18.08.2011, 10:27:26
 12. [15] Anai [*]

  ajko — #13 Děkuju moc, Alenko, až přijdeš do Prahy, určitě se musíme sejít aspoň na pár minut na kafe! S každým problémem pleti se dá něco dělat - jde o to, že musíš použít ten správný "vychytaný" krém, ne cokoliv - každá pleť je jiná, specifická - mastnotu redukujících krémů existuje spousta. Velkou vzácností je mastná pleť v naší věkové kategorii - asi 1 žena ze 100. Dokonce i  korpulentní ženy mají po padesátce pleť suchou nebo smíšenou a to Ty určitě nejsi.

  superkarma: 0 18.08.2011, 10:25:00
 13. avatar
  [14] Dante Alighieri [*]

  wich — #9  Anai — #10 Přes den je pro mě lesk žádoucí. Sml22 Jen pro fotku ne, protože to na ní vypadá příšerně - vypadám na fotkách daleko lesklejší než jsem a co můžu, retušuju. Sml57Pudr vlastně vůbec nepoužívám. Pleť mám prý normální a používám kosmetiku ze salonu doporučenou kosmetičkou.

  superkarma: 0 18.08.2011, 10:19:42
 14. avatar
  [13] ajko [*]

  Anai — #6 Sml59Sml59Sml59jasně jsem to já, Alena z Pardubic a ty "linky -nelinky" pochopila jsi mě úplně správně. Zuzko, já to zkoušela vším, řadu let,ale už jsem se smířila s tím, že mám tak mastnou a potivou pleť, že to na mě nedrží.kdyby ta moje kačena mně 1 den své dovolené (ona jí má málo, pracuje od června)"dala", abych mohla do Prahy... tolik bych toho tam potřebovala pořídit. Mám tip na pár sekáčů, jsou slevy v Marksovi ... takže mně teď linky fakt netrápí. ale z podzima začnou přednášky - jsem přihlášená na universitě, v knihovně .... pa Zuzko, máš ten seriál dobře udělaný.i když se maluju sporadicky, stále mě to baví sledovat.

  1. na komentář reaguje Anai — #15
  superkarma: 0 18.08.2011, 10:18:44
 15. avatar
  [12] wich [*]

  Anai — #10 Já už taky nemám moc ráda přepudrovávání přes den, přijde mi to takové "zamatlávání" nečistot z běžného dne. Radši používám ty matující papírky Sml67

  superkarma: 0 18.08.2011, 10:16:56
 16. [11] Anai [*]

  Jitulinka — #8 Šupinky se Ti dělají proto, že máš pleť nedostatečně hydratovanou, i s tím se dá hodně dělat. Při líčení jsou nimi velké problémy, to máš pravdu, téměř nelze udělat dokonalý make-up - chce to odstranit příčinu.

  superkarma: 0 18.08.2011, 10:09:56
 17. [10] Anai [*]

  Dante Alighieri — #7 Existuje speciální matující krém pod make-up (také ubrousky). Hlavně máš asi opravdu hodně mastnou pleť, nebo smíšenou a leskne se Ti v "T" zoně, takže to chce používat správnou péči na omezení mastnoty. Tuny pudru asi není nejlepší řešení.

  1. na komentář reaguje wich — #12
  2. na komentář reaguje Dante Alighieri — #14
  3. na komentář reaguje Karo Líná — #16
  superkarma: 0 18.08.2011, 10:08:01
 18. avatar
  [9] wich [*]

  Dante Alighieri — #7 Jitulinka — #8 Zkuste přes den místo pudru matující papírky Sml33

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #14
  superkarma: 0 18.08.2011, 10:02:42
 19. avatar
  [8] Tulinka [*]

  Dante Alighieri — #7 Mně se leskne pouze čelo a když se během dne přepudruji,tak se mi dělají šupinky,takže se loupu-neštěstí smíšené pleti Sml32 2x týdnně používám peeling Sml80

  1. na komentář reaguje wich — #9
  2. na komentář reaguje Anai — #11
  superkarma: 0 18.08.2011, 09:46:36
 20. avatar
  [7] Dante Alighieri [*]

  Jitulinka — #1 Opět se shodnem, taky se mi líbí třetí fotka. Sml54

  Nemám moc příležitostí líčit se na večer, takže to neumím. Vždycky jsem strašně lesklá, i když použiju tunu pudru a nanáším ho i během večera. Lesk pleti se mi líbí ve dne, ale na fotkách z maturitního plesu vypadám jako zrcadlo. Sml18

  1. na komentář reaguje Jitulinka — #8
  2. na komentář reaguje wich — #9
  3. na komentář reaguje Anai — #10
  superkarma: 0 18.08.2011, 09:20:07
 21. [6] Anai [*]

  ajko — #4 A jeje, už vím, kdo jsi Sml16 neznala jsem Tvůj nick. Z dob, kdy jsem ještě nebyla vizážistka, vím, jak moc je těžké napodobit obrázek a nalíčit se stejně. Je to proto, že ty správné "fígle" Ti nikdo nikam nenapíše. "Linky-nelinky" .. co to může být? Možná asi linka měkkou konturovací tužkou do řas a rozmazaná štětečkem? To jedině vypadá přirozeně (a slečna Marplová už je starší dáma - žádné výstřednosti si nemůže dovolit - záměrem vizážistů ve filmu byl evidentně přirozený vzhled, tedy aby ty linky vidět nebyly vůbec, jen oko více vyniklo) a takové linky jsem popisovala v prvním dílu seriálu. Samozřejmě lze je vytvořit i tmavým stínem a hranou pěnového aplikátoru - ovšem rozhodně nevydrží dlouho a mohou se rozmazat. Hodně záleží taky na kvalitě líčidla, mám to vyzkoušené.

  1. na komentář reaguje ajko — #13
  superkarma: 0 18.08.2011, 09:08:45
 22. [5] Anai [*]

  wich — #3 Díky za pochvalu Sml79. Pro začátečnice a laiky zásadně doporučuju lepit řasy tak, jak píšu, když to uděláš na konci, může Ti zůstat pozůstek lepidla vidět a to není moc hezké. Já umělé řasy použila jen jednou a to na ples, ještě než jsem se stala vizážistkou. Nenaličila jsem je řasenkou a podle fotky to vypadá hodně nepřirozeně.

  superkarma: 0 18.08.2011, 09:04:22
 23. avatar
  [4] ajko [*]

  Zuzko, Sml59nejde všechno naučit. Mně se kupříkladu líbí takové ty linky nelinky tuškou na spodním víčku. (I ty jsi psala, že to doporučuješ starším ženám a já v televizi - např. Vraždy v Midsomeru, Slečna Marplová si všímám, že tak starší ženy líčí.Sml30 A je to dle mého gusta - prostě ubrat barev ve prospěch rtů).Vždy se mi to "ztratilo" a barva se přestěhovala do vrásek pod očima. tak jsem to vzdala a oči už si nemaluju vůbec. Jsem už  doma, takže když jdu mezi lidi, namaluju si obočí, rty a použiju tvářenku.Sml80

  1. na komentář reaguje Anai — #6
  superkarma: 0 18.08.2011, 08:29:36
 24. avatar
  [3] wich [*]

  Díky za zajímavé čtení Sml59Sml67 Večerní líčení volím i dle večerní příležitosti. Jinak se nalíčím do divadla, jinak na "tour de bar". Když občas použiji umělé řasy, lepím je až nakonec, na nalíčené oko - stejně jako většina vizážistek z odborných tutoriálů na youtube.

  *Ta paní na první fotce mi připomíná časopisy s nahotinkami v 90. letech. Pro tmavé typy bych volila spíš tělové rtěnky, jinak mají sklony vypadat takhle. Poslední paní má sice hezký, ale nehodící se odstín rtěnky.

  1. na komentář reaguje Anai — #5
  superkarma: 0 18.08.2011, 08:26:43
 25. [2] Anai [*]

  Jitulinka — #1 Všechno se lze naučit - není problém - jestli jsi z Prahy a okolí, mohu osobně, jestli ne, mohu Ti popsat podrobný postup jakéhokoliv líčení do soukromé zprávy třeba. Akorát bys mi musela poslat fotku.

  superkarma: 0 18.08.2011, 08:17:34
 26. avatar
  [1] Tulinka [*]

  Moc se mi líbí 3.obr.tak nějak se taky snažím namalovat Sml57

  1. na komentář reaguje Anai — #2
  2. na komentář reaguje Dante Alighieri — #7
  superkarma: 0 18.08.2011, 08:04:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme