Na plesech, koncertech, v divadle, při rautech a dalších slavnostních společenských setkání č jenom třeba na prvním rande chceme být ještě krásnější než v obyčejné dny, chceme být nápadnější, chceme se víc třpytit...

líčení

To, že nemáme chodit v den „D“ zrovna ke kosmetičce, asi víte (hrozí přetrvávající následky hloubkového čištění pleti). Naopak můžete pro přípravu co nejkrásnější a hlavně svěží a omlazené pleti použít vše, co lze zakoupit - tedy přípravky určené pro domácí použití -peeling a masku (samozřejmě předem vyzkoušené - ne ty, co jste si zrovna přinesly z drogérie). Chceme-li být opravdu co nejdokonalejší a dokážeme-li si na přípravu make-upu vyhradit dostatečně dlouhý čas, rozhodně shodíme denní podkladový make-up a pleť nejdříve pořádně vyčistíme a znovu namažeme krémem. Nemáme-li dost času, stačí lehce potřít tvář a rty pleťovým tonikem, nanést další podklad (make-up a pudr) a na oči i rty přidat další vrstvu - tmavší a třpytivější. Líčení provádějte za umělého světla a pokud to v létě není realizovatelné, nezapomeňte, že „sebere“ až 50 % intenzity nalíčení. Především doporučuji na závěr výraznější tvářenku, ať nevypadáte pobledle - a můžete vyrazit.

Intenzita líčení

líčení

Čím lepší stav pleti, mladší žena či výraznější nebo temperamentnější jižní typ - tím nápadnější a odvážnější líčení si může dovolit. Jinak radím, že zásadou „méně je více“ nikdy nic nezkazíte ani večer - důležité je hlavně se dobře cítit a upravit se pečlivě a luxusně - tedy použít naprosto všechny druhy dekorativní kosmetiky uvedené v předešlých dílech seriálu o vizážistice. Pravidlo „výrazné oči = nenápadné rty“, nebo naopak „výrazné rudé rty = přirozené oči“ je pro večer závazný jen pro velmi zralé ženy - jinak neplatí, i když já za sebe se přimlouvám, abyste nepřeháněly ani vy, mladé a dokonalé - ne vždy soudně odhadnete svůj typ a snadno sklouznete ke „kabaretovému“ image. Typ, intenzitu i barevnost líčení je třeba sladit s oblečením. Například barva stínů, tvářenky a rtěnky by měla vždy korespondovat s barvou oblečení či doplňků (modrá na šatech = modrý stín, růžová = růžová rtěnka, atp.). Výjimkou je samozřejmě čb oblečení či stíny v tělových barvách. Dobře působí, když se jedna barva vždy ještě někde opakuje (např. fialový stín + fialový doplněk). Pokud nám na příležitosti hodně záleží a nejsme si zcela „jisté v kramflecích“, doporučuji celkový outfit (oblečení - účes - líčení) zkonzultovat předem alespoň s kamarádkou, když ne s odbornicí, nebo se alespoň natočit se při zkoušce na videokameru a vidět samu sebe ve „3D“, tedy objektivně a prostorově.

líčení

Jas a třpyt

líčení

Pleť by se rozhodně neměla lesknout v kruhu okolo nosu, ve středu čela a na bradě - vše ostatní můžeme poprášit třpytivým pudrem, vč. dekoltu a obnažených paží. Radím použít rozjasňovač pod oči, na lícní kosti a pod obočí. Se třpytivými stíny na víčkách opatrně - s výraznými vráskami se nekamarádí. Pokud oblékneme velmi nápadné šaty s třpytkami a flitry, nedoporučuju, aby extra nápadně zářil ještě obličej, naopak po více třpytivých stínů a lesků můžeme sáhnout, zvolíme-li elegantní jednoduché oblečení.

Řasy

líčeníNadělila-li Vám příroda řasy sice dlouhé a husté, nicméně naprosto rovné, jejichž konečky směřují do tváře, doporučuji používat zejména pro večerní příležitost kleštičky. Snažíme se řasy do nich zachytit co nejblíže u kořínků, stisknout, počítat nejméně do deseti a pustit. Nebojte se - nebolí to. Řasenku použijeme ihned po natočení, vždy černou a naneseme pečlivě a ve více vrstvách. Pokud k vašim řasám byla příroda skoupá, nebo toužíte-li jimi ohromit, zkuste si pomoci umělými.

Umělé řasy

líčení

Chceme-li si zhustit či prodloužit řasy umělými, doporučuji nešetřit a hlavně zakoupit raději řidší a kratší varianty, nebo jednotlivé trsy. Přidáme-li je k nosu, působíme nevinně, pokud k vnějším koutkům, navodíme „kočičí rafinovanost“, trsy můžeme použít ale po celé délce řas. Pro běžné používání doporučuji silikonové odličovadlo (pečuje o řasy i oči), ale na lepidlo se doporučuje olejové. Pokud zvolíte celý „vějířek“, zkontrolujte, zda má stejnou délku, jako Vaše horní víčko a příp. přistřihněte. Řasy se nanášejí na čisté oko beze stopy make-upu. Naneste lepidlo na vějířek (či trs) a pomocí pinzety či prstů položte co nejblíže kořínkům vašich pravých řas a chvíli lehce přitlačte. Poté opatrně potřete víčka make-upem, pudrem, stíny, konturovací tužku naneste jen na dolní část oka, příp. tam, kde nejsou umělé řasy, a vše zakončete řasenkou - tu nevynechávejte, ani když nasadíte ty nejhustší a nejdelší exempláře.

líčení

Příště se něco dozvíte něco o jednotlivých stylech - kouřovém, retro, abstraktním či avantgardním, svatebním a foto líčení.

Čtěte také:

Reklama