Styl

Tajemství vizážistiky: Tipy a triky. Líčení pod brýle

Dnes necháme zmizet jizvičky či kruhy pod očima a poradíme, jak opticky zvětšit úzké rty, či naopak zúžit příliš široké čelisti. Zjistíte, jak pomocí různých triků omládnout o pár let a jak se nalíčit pod brýle

brýle

Triky

Jizvy
Vklepat na ni hydratační krém, poté tenkou vrstvu pudru, dále korektor jen na jizvu vklepat lehce do ztracena - oblicejpřepudrovat pro fixaci.

Akné - pupínky - pigmentové skvrny
Na štěteček korektor nebo rozjasňovač před tím, než naneseme make-up (PB)

Kruhy pod očima
Korektor nebo lépe rozjasňovač (vhodnější pro jemné vrásky), případně obojí a vklepat

Oteklé spodní oční víčka
Rozjasňovač štětcem nanést přesně pod oteklou partii a vklepat jemně do ztracena

Mimické vrásky a prohlubně v obličeji
Přes tenkou vrstvu make-upu (PB) ještě do místa rozjasňovač a vklepat

Povadlé kontury (povislá čelist)
Tmavším odstínem make-upu či bronzerem ztmavit dolní okraj obličeje do ztracena ke krku

Hranatý obličej
Tmavší make-up či bronzer na čelisti a na spánky

Srdčitý obličej
Tmavší make-up či bronezer na spánky

Kulatý obličej
Tmavší make-up či bronzer tahem od spánku až po čelist - tvářenku vedeme od vrcholku tváře vysoko ke spánkům

Malé oči
Světlý stín od koutku u nosu po celém víčku, zvýrazňující stín do mezery mezi pohyblivým a nepohyblivým víčkem od kořene nosu až daleko k obočí a spánku, konturkou linku zesílit a protáhnout u vnějšího koutku - spojit s tmavým stínem

Oči blízko sebe
oči

Světlý a lesklý stín do vnitřní poloviny oka a tmavý od druhé poloviny protáhnutý ke spánku

Převislá víčka a asijské oči
oči

oči

Zvýrazňující stín výše k obočí

„Zapadlé oči“ - tj. velká pohyblivá oční víčka
oči

Použít hodně světlé stíny - vhodné široké oční linky

Velké „vypouklé“ oči
Konturovací tužka jen do řas až téměř „do oka“ - použít jen tmavší stíny

Příliš úzké a malé rty
Přes make-up a pudr nakreslit konturovací tužkou linku nad hranu rtů, vybarvit rtěnkou, do „zobáčku“ rozjasňovač a lesk (nebo lesk na celé rty)

Příliš plné a velké rty
Přes make-up a pudr nakreslit konturovací tužkou linku pod hranu rtů a vybarvíme matnou rtěnkou

Velký nos
Použijeme tmavší make-up (PB) než na zbytek obličeje do ztracena - na vrcholek nosu světlejší, pokud není „orlí“

Tipy

kosmetikaNákup dekorativní kosmetiky
Každý z nás má jinou pigmentaci, proto ten samý odstín rtěnky či stínů vypadá na každé ženě trošku jinak - pokud jdete nakupovat nevyzkoušený odstín, nejdříve vyzkoušejte na místě, na které patří a poté nakupte - ušetříte.
Aplikátor či štěteček na stíny namočíme do vody - stíny budou výraznější
Tip vizážisty: přes tvářenku ještě dotek lesku na rty

Hygiena líčení (anebo méně znamená více)

Často se setkávám se s ženami, které se příliš nelíčí, a přitom tvrdí, že mají plné šuplíky líčidel – hrozný nešvar – líčidlům dojde expirační lhůta a můžete si ublížit. Zakažte si „dělat radost“ nákupem spousty levné kosmetiky - raději méně často investujte do kvality – ve výsledku to je hodně vidět. Řasenku se doporučuje z hygienických důvodů měnit jednou za půl roku (alergičky i častěji). Na nanášení stínů a pudru je dobré pořídit si štětce z kozích chloupků – na make-up podklad (PB) jsou vhodné umělé – a prát je min. jednou za 3 měsíce v šamponu.

Líčení zralých dam

líčeníPřestože máme vrásky či povolenou pleť, nebojme se barviček ani lesku na správných místech! Naopak – starší obličej je třeba rozzářit. Na určitých partiích (kolem očí či úst) použijme místo make-upu raději rozjasňovač: je lehčí, reflexní a odráží světlo, takže vrásky jsou méně viditelné. Stíny na oči ženám seniorkám doporučuju pouze jemné, pastelové – přirozených tělových odstínů – lesk pouze těsně k očím, jako zvýrazňující stín zásadně pouze matný, stejně tak máme-li vrásky i na tvářích, tvářenku matovou. Již v minulém díle jsem doporučovala zralým ženám rtěnky s leskem – na vrásky na rtech, kterými trpí některé silné kuřačky, existují speciální vyhlazující podkladové tyčinky.

 

Líčení pod brýle / kontaktní čočky

Od dětství mám okolo 4 dpt a 30 let jsem se líčila pod brýle – nyní již víc než 10 let nosím pouze kontaktní čočky. Nenalíčené oči pod brýlemi působí velmi zranitelně, nejistě a obyčejně – chcete-li být profesně úspěšné, choďte do práce vždy pečlivě nalíčené. Krátkozraké ženy (minusové dpt) si pod brýle mohou dovolit i přes den de facto večerní líčení – i když budou linky tmavší, stíny intenzivnější a řasenka v několika vrstvách, skla brýlí líčení zjemní a „stáhne“, a to i v dnešní době ztenčených plastů a reflexních vrstev. Další důvod: brýle nám propůjčují intelektuální vzhled očí, takže se nemusíme obávat jejich vulgárního výrazu, když barvičky přeženeme. Přesto doporučuju dodržovat všechny zásady správného líčení. Dále pozor na skla pro dalekozraké, které naopak oči zvětšují – vše je dobré vyzkoušet a nechat posoudit třeba kamarádku. Opakování barev působí luxusně a zajímavě v oblékání, v líčení a hlavně ve „hře doplňků“ – a brýle doplňek jsou. Pokud máte obrubu např. v barvě fialové, volte stíny, tvářenku a rtěnku opakující tuto barvu, pokud jsou brýle modré, jeden z očních stínů volte v barvě stejné (pozor: NE modré oči, modrý stín a modré brýle – to už je moc).

líčení

Brýle a doplňky
eyeTahle rada je trochu „mimo mísu“, ale nedá mi ji vynechat: brýle samotné jsou doplňkem a příliš mnoho doplňků zejména soustředěných v jedné oblasti (okolo obličeje) nepůsobí dobře. Kombinace klobouk + brýle málokdy vypadá dobře – lepší je třeba čelenka. Dále volte buď výrazné náušnice, nebo náhrdelník – nikdy všechno dohromady.

Čočky
Zásadně nejdříve nasadíme čočky a poté se nalíčíme. Ženám +40 doporučuju zvětšovací zrcátka – lze sehnat i výrazně zvětšující a velká na stojánku. Odlíčení radím provádět v čočkách, které vyndám teprve z dokonale očištěných očí nejlépe dvousložkovým odličovačem se silikonem (navíc pečuje o řasy a oční okolí), ty na bázi oleje pro oční čočky vhodné nejsou.

A na závěr: 10 největších prohřešků v líčení aneb čemu se vyhnout:

1. „maskoidní“ vzhled: vysoká vrstva nekvalitního make-upu (PB) s viditelným ohraničením pod čelistí
2. nedostatečně upravené nebo příliš vytrhané obočí
3. výrazně nalíčené oči k očividně špatné pleti bez podkladu (pupínky, fleky, rozšířené póry)
4. modré stíny na pohyblivém očním víčku k modrým očím (šedé k šedým, atd.)
5. metalické třpytivé a výrazné oční stíny na den
6. oční linky pouze na dolním víčku (často nevhodný permanentní make-up)
7. příliš tvrdě a černě orámované oči nebo linky vedené pouze nad a pod řasami
8. žmolky a slepené řasy
9. vynechání líčení rtů a tvářenky
10. viditelná konturovací tužka na rtech

Doufám, že mnohé z vás seriál inspiroval, motivoval, poučil či pomohl vyřešit problémy s líčením. V „přídavku“ vás zkusím pobavit historkami ze své práce vizážistky a spolu s naší čtenářkou Blueberry poradím, jak vypadat i ve zralém věku čerstvě, a nikoliv přezrále.

V seriálu Tajemství vizážistiky Zuzany Hainallové jste si mohli přečíst:

   
01.09.2011 - Krása - autor: Zuzana Anai Hainallová

Komentáře:

 1. avatar
  [27] tajnostii [*]

  Zájimavé,snad si zapamatujiSml22

  superkarma: 0 05.07.2012, 18:28:11
 2. [26] Anai [*]

  Hanďule — #25 Klidně tím samým krémem, rozhodně krk a ruce a dekolt třeba krémem na tyto partye speciálně určeným. Hlavně mazat, mazat, mazat a k tomu hodně pít (vodu Sml57)

  superkarma: 0 02.09.2011, 10:03:34
 3. avatar
  [25] Hanďule [*]

  Anai — #22  tím samým krémem co obličej? Sml80

  1. na komentář reaguje Anai — #26
  superkarma: 0 01.09.2011, 20:20:16
 4. avatar
  [24] Blueberry [*]

  Anai — #22 Do kamene tesat - kdyz mi bylo 15 let dostal se mi do ruky tehdy slovensky casopis Eva a tam jsem se docetla o kremech a jejich pouzivani. Nejak mi to utkvelo v pameti a dnes, po temer 40 letech, nemam skoro jedinou vrasku ani na obliceji ani na krku. Bohuzel ten clanek nepojednaval o kremech na ruce... Tam je muj vek videt.

  superkarma: 0 01.09.2011, 17:20:51
 5. [23] cilani [*]

  Anai — #22 mohla bys mi poradit, co dělat s permanentní husí kůží na krku a částečně i v dekoltu?

  superkarma: 0 01.09.2011, 15:13:26
 6. [22] Anai [*]

  peetrax — #21 Prevenci, dobrý pocit a především hladkou čistou pleť bez pupínků, skvrn, šupinek a suchých míst a především krém určený pro Tvůj typ pleti. Jinak doporučuju mazat i dekolt a krk - za 20 let jako když to najdeš - mluví ze mě moje vlastní špatná zkušenost - dnes to horko těžko napravuju Sml16

  1. na komentář reaguje cilani — #23
  2. na komentář reaguje Blueberry — #24
  3. na komentář reaguje Hanďule — #25
  superkarma: 0 01.09.2011, 14:34:30
 7. avatar
  [21] peetrax [*]

  Anai — #19 no já právě ani nevím, co mám pořádně ve svém věku od krému čekat (je mi za měsíc třicet). Určitě hydrataci, příjemný pocit bez pnutí... vrásky skoro nemám, takže je nepotřebuju "gumovat"... Sml80

  1. na komentář reaguje Anai — #22
  superkarma: 0 01.09.2011, 14:24:47
 8. [20] Anai [*]

  Zvětšovací zrcadla a zrcátka: s podsvícením v Datartu (cena asi 1000), dále sephora (cenu neznám), ale i IKEA (méně zvětšující) a obyčejné levné v každé drogerii (DM).

  superkarma: 0 01.09.2011, 14:13:46
 9. [19] Anai [*]

  peetrax — #13 Mluvíme tady o dekorativní kosmetice, ne o krémech Sml16, nicméně když už jsme u toho: Krém za tři stovky - proč ne? Rozhodně neublíží (ale zázraky od něj nečekej).

  1. na komentář reaguje peetrax — #21
  superkarma: 0 01.09.2011, 13:57:50
 10. [18] Anai [*]

  Lyoness — #16 Mně oční lékař řekl zas naopak - má to logiku - když to zkusím opačně, na čočkách zůstane mnohem větší "sajrajt". Čočky používám víc, než 35 let Sml16. Byla jsem jedna z prvních uživatelek, pamětnice.

  superkarma: 0 01.09.2011, 13:56:35
 11. avatar
  [17] átéčko [*]

  Anai — #2 V Siko koupelny se dá koupit zrcadlo, v jehož ploše je osvětlená zvětšovací část na líčení.

  superkarma: 0 01.09.2011, 13:50:18
 12. [16] Lyoness [*]

  Akorat tedy to odlicovani oci s nasazenyma kontaktnima cockama? Ocni lekar mi prisne zduraznoval, ze si mam cocky nasadit a licit se az pak a nejdriv vyndat a pak se odlicovat.

  1. na komentář reaguje Anai — #18
  superkarma: 0 01.09.2011, 13:41:52
 13. [15] cilani [*]

  Anai — #2 Prosím, dej vědět, kde to sehnat. Mamka je bez brýlí slepá, tak bych jí ho koupila... díky

  superkarma: 0 01.09.2011, 13:28:52
 14. avatar
  [14] enka1 [*]

  Tenhle článek si ukládámSml16

  Anai — #2To se fakt dá sehnat?

  superkarma: 0 01.09.2011, 13:11:26
 15. avatar
  [13] peetrax [*]

  Anai — #8 jo až takhle levné? Já jsem myslela, že jsem břídil s krémem za tři stovky. Sml30 Už podvakrát se mi poštěstilo dostat krém M*tis P**is - ať nedělám reklamu Sml57 - a ten si teda zas někdy dopřeju. Sml16

  1. na komentář reaguje Anai — #19
  superkarma: 0 01.09.2011, 13:08:03
 16. avatar
  [12] peetrax [*]

  Anai — #9 zajímavý typ s horkou vodou - to určitě někdy zkusím! Sml67

  superkarma: 0 01.09.2011, 13:04:40
 17. avatar
  [11] peetrax [*]

  Florencie — #7 já vím, ale právě už na více místech jsem četla o třech měsících. Možná co článek (autor), to názor. Sml16

  superkarma: 0 01.09.2011, 13:03:49
 18. avatar
  [10] Florencie [*]

  Anai — #9 Kupuju si MF. Tu kapičku horký vody vyzkouším Sml22

  superkarma: 0 01.09.2011, 12:43:01
 19. [9] Anai [*]

  Florencie — #7 Ano, doporučují se 3 měsíce - částečně i kvůli obratu na trhu - já jsem pro půl roku, když je řasenka opravdu kvalitní, tedy cca nad 350 Kč. Ta potom snese kapičku horké vody, pokud máš pocit, že je vyschlá.

  1. na komentář reaguje Florencie — #10
  2. na komentář reaguje peetrax — #12
  superkarma: 0 01.09.2011, 12:41:30
 20. [8] Anai [*]

  peetrax — #6 To je velmi relativní - někoho napadne šetřit až tak, že koupí z těkových těch asijských či italských (bellina) obchodů za pár korun doslova. Stejně, jako u nás lidé šetří na jídle, šetří některé ženy i na tomto - i já kdysi taková byla Sml30

  1. na komentář reaguje peetrax — #13
  superkarma: 0 01.09.2011, 12:38:42
 21. avatar
  [7] Florencie [*]

  peetrax — #5 V článku se píše půl roku. Dřív mi půl roku vydržely. Teď hrozně rychle vysychají.

  1. na komentář reaguje Anai — #9
  2. na komentář reaguje peetrax — #11
  superkarma: 0 01.09.2011, 12:13:28
 22. avatar
  [6] peetrax [*]

  Co je to "levná" kosmetika?

  1. na komentář reaguje Anai — #8
  superkarma: 0 01.09.2011, 12:08:19
 23. avatar
  [5] peetrax [*]

  Florencie — #4 ona se má stejně po 3 měsících měnit. Sml16

  1. na komentář reaguje Florencie — #7
  superkarma: 0 01.09.2011, 12:02:45
 24. avatar
  [4] Florencie [*]

  Poslední dobou mi řasenka nevydrží dýl, jak tři měsíce. A to si nekupuju zrovna levný Sml80

  1. na komentář reaguje peetrax — #5
  superkarma: 0 01.09.2011, 11:45:10
 25. avatar
  [3] ajko [*]

  Anai — #2 Jestli mohu poprosit, tak třeba i koupit, pokud nebude drahé. Ty to umíš posoudit. Dík.Sml79

  superkarma: 0 01.09.2011, 11:12:56
 26. [2] Anai [*]

  ajko — #1 Určitě - neboj, vyřešíme všechno - jsem Ti k dispozici Sml16 Na to až brutálně zvětšovací zrcátko se zeptám kamarádky, co ho má, to by mělo být i na +5 dpt.

  1. na komentář reaguje ajko — #3
  2. na komentář reaguje enka1 — #14
  3. na komentář reaguje cilani — #15
  4. na komentář reaguje átéčko — #17
  superkarma: 0 01.09.2011, 11:09:08
 27. avatar
  [1] ajko [*]

  Sml16

   Ahoj Zuzko, koukám, že nikdo nechce diskutovat, asi jsou všechny ženy-in ve škole s prvňáčky. Na líčení (když jdu "mezi lidi" mám zvětšovací zrcadlo, je kvalitní, ale stejně na to špatně vidím, takže těch prohřešků mám hned několik. Já doufám, že to spolu někdy u kávičky nebo u vínka vyřešíme. Já se ozvu, určitě, protože se na Tebe moc těším.Sml59

  1. na komentář reaguje Anai — #2
  superkarma: 0 01.09.2011, 11:01:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme