Australská spisovatelka Rhonda Byrne napsala knihu, která se stala světovým bestsellerem – četla jste ho? Jestli ne, vřele doporučujeme. Hlavní myšlenka knihy je totiž nesmírně krásná: v životě můžeme dosáhnout všeho, co si skutečně přejeme. Stačí vědět jak...

K tomu nám pomůže právě ono tajemství – to, které si každá z nás nosíme v sobě. To, které vychází ze síly našich myšlenek. V tajemství se totiž píše o tom, že člověk v podstatě působí jako jakýsi vysílač a na základě svých emocí, kladných či záporných myšlenek, si všechno dobré či špatné do života sám přivolává. Pokud tedy chceme, aby se nám žilo lépe, musíme začít myslet pozitivně. Ale doopravdy! Vesmír neoblafneme, takže pokud jen samy sobě namlouváme, že se cítíme dobře, ale kdesi uvnitř sebe máme docela jiné pocity, žádná změna k lepšímu prý nenastane.

Čtěte také:

V Tajemství se tedy píše o zákonu přitažlivosti, který vychází ze síly našich myšlenek. Vesmír nedokáže rozeznat dobré či špatné, tudíž i negativní myšlenky a představy se zhmotňují, stávají se realitou. Zní vám to příliš metafyzicky, nesmyslně, nevěříte tomu? Jenže, co když na tom něco bude... Schválně se zamyslete nad svým dosavadním životem – nad veškerými událostmi, které se vám v něm přihodily. Nikdy jste neměla pocit, že jste si něco tak trochu přivolala?

ffff

Pokud zákon přitažlivosti skutečně funguje a existuje, jak se o něm v Tajemství píše, logicky se nabízí otázka, jak bychom to měly udělat, abychom si do života přitahovaly jen to dobré. Základem je jednoznačně pozitivní myšlení. To se samozřejmě snadno řekne či napíše, ale mnohem hůř se to převádí do praxe, že? Ale zkusme to, udělá nás to šťastnějšími! Osvojme si pozitivní myšlení, ale nepodvádějme! :) Nenamlouvejme samy sobě, že nás nic netrápí, pokud je tomu jinak. Energii myšlenek stejně neošálíme. Důležitá je pravda: to, co se odehrává v našem podvědomí.

A jak to celé převést do praxe?

Příklad: přejete si novou práci. Udělejte si o ní jasnou představu. Vizualizujte si, jak by měla vypadat vaše kancelář, představujte si své pracovní místo, kolegy, nalaďte se na příjemnou vlnu. Pokud budete takhle o svém budoucím zaměstnání přemýšlet, mělo by se vám podařit přesně takové místo brzy získat. Podobnou metodu můžete podle Rhondy Byrne aplikovat vlastně na vše – je jedno, jestli se jedná o zaměstnání, vztahy, majetek či každodenní drobnosti. Silou myšlenek můžete změnit život svůj a částečně ovlivnit i životy ostatních. V dobrém! Osmělte se a vyšlete do vesmíru své nejtajnější přání s přesvědčením, že se vám splní a hotovo. Pokud tomu skutečně budete věřit, stane se přesně to, po čem v hloubi duše tolik toužíte...

Znáte knihu Tajemství, četla jste ji? Pokud ano, napište nám, jak vás kniha ovlivnila. Zajímá nás to! Také se nezapomeňte zapojit do naší ankety:

Reklama