.

Tajemný Panenský Týnec

Cestování

Tajemný Panenský Týnec

Panenský Týnec - vesnička v okrese Louny, u které by vás při pouhém projíždění nenapadalo, jaké skrývá poklady. My jsme se to dozvěděli, když jsme byli na chatě, od místních starousedlíků. A jedno krásné slunné odpoledne jsme vyrazili na výlet.

Projezdili jsme celou vesnici, z jednoho konce na druhý, aniž bychom tu opěvovanou monumentální stavbu jen zahlédli. Živáčka, kterého bychom se mohli zeptat, nebylo vidět široko daleko, a tak jsme zaparkovali u jakéhosi parku. Přímo naproti byla pošta, kam jsme hodlali vyrazit na výzvědy.

Příjemná paní na nás nechápavě zírala dobrých pět minut, a když pochopila, že si z ní legraci zřejmě neděláme, vypadl z ní jen strohý příkaz: “Čelem vzad.” A opravdu! Přímo naproti nám korunami obrovitých stromů prosvítala střecha kláštera.

U informační tabule jsme se dozvěděli, že klášter byl postaven na počest sv. Anežky České a poprvé byl uveden do provozu v roce 1186. V době husitských válek byl rozbořen a dlouhou dobu tak i zůstal. Teprve až s příchodem pánů z Žerotína byla znovu obnovena jeho zašlá sláva a byly sem přivedeny klarisky.

Hned za zdí kláštera je torzo nikdy nedokončeného velkolepého chrámu. Historie chrámu je opředena mnoha záhadami a on samotný byl vystaven na silné pozitivní zóně s léčivými účinky.

Podle psychotroniků i místní milé povídavé babičky, má prý pozitivní zóna schopnost pomáhat lidem trpícím depresí nebo po úrazech hlavy. Energie vyzařující z tohoto místa prý posiluje obranyschopnost organismu a napomáhá při léčbě po mozkové mrtvici.

Nejlepším způsobem, jak do sebe pozitivní léčivé síly načerpat, je posezení v trávě uprostřed chrámu. Lidé se zvýšenou citlivostí by měli na sobě cítit příval energie.

I my jsme se rozhodli vyzkoušet, jak na tom jsme. Místo, kde by měla být energie cítit nejsilněji, rozhodně nelze minout. Od návštěvníků je vyšlapané a nepřehlédnutelné.

Pohádková babička, která naše počínání sledovala z lavičky stojící opodál, nás upozornila také na místo u levé části chrámu, kde je naopak místo se silnou negativní energií. Prolezli jsme kde co, ale já ani manžel jsme necítili vůbec nic. Zato náš, tehdy dvouletý, drobek celou dobu plakal a chtěl pryč.

Pokud budete mít cestu kolem, nebo si jen tak vyrazíte na výlet, rozhodně toto místo zařaďte do svého itineráře. Přístupné je volně a kdyby se vám tu snad natolik zalíbilo, pak vězte, že si zde můžete uspořádat svatební obřad…

 
   
06.12.2004 - Zahraničí - autor: Eliška

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Jupíí [*]

  jestli pa ty pozitivní zóny působí i na obecní úřad?

  superkarma: 0 06.12.2004, 21:16:38
 2. avatar
  [8] Petronilka [*]

  JaninaR: však tam, co jsou ty pozitivní zóny, to taky není kláštěr, ale chrám , vyvracela jsem ti jen větu, že na kláštěru není střecha. Je tam

  superkarma: 0 06.12.2004, 13:57:15
 3. avatar
  [7] JaninaR [*]

  Petronilka: Obecní úřad sídlí těsně vedle....ale tam co jsou ty pozitivní zony, tak střecha není. A ty zony jsou v tom klášteře. Stejně tak se tam provádějí svatby....ale opět tam co střecha není....

  superkarma: 0 06.12.2004, 13:37:33
 4. avatar
  [6] mam-ča [*]

  Na hlavu jsem sice nepadla, ale pozitivní energie je mi zapotřebí, jako vody poutníkovi v poušti.
  Dobrý nápad na výlet, ale až na jaře, až bude ta tráva.
  Teď by tam posezení bylo spíš na zánět ledvin.

  superkarma: 0 06.12.2004, 13:31:37
 5. avatar
  [5] kubikm [*]

  výborně, to jsem si vytiskla a určitě tam zajedu, díky za tip

  superkarma: 0 06.12.2004, 12:40:30
 6. avatar
  [4] vyzkumnice [*]

  Panenský Týnec, tedy nedokončená stavba chrámu, je naším oblíbeným místem.....energie je tu opravdu cítit .....moc se nám tohle místo zamlouvá a tak to vypadá, že se příští nebo přespříští rok řekneme na tomto krásném a tajemném místě své ANO

  superkarma: 0 06.12.2004, 12:14:59
 7. avatar
  [3] Hannah01 [*]

  Pomáhá lidem po úrazech hlavy? Nahnala bych tam celou naší vládu

  superkarma: 0 06.12.2004, 11:51:25
 8. avatar
  [2] Petronilka [*]

  JaninaR: Klášter střechu rozhodně má, v současné době v něm sídlí obecní úřad a místní knihovna. A to čemu říkáš kaplička, je zvonice nedostavěného chrámu.

  superkarma: 0 06.12.2004, 11:21:29
 9. avatar
  [1] JaninaR [*]

  Jak mohla být vidět střecha kláštera, když ten klášter žádnou střechu nemá? Pokuď vím, tak střechu má jen kaplička která je u toho, ale rozhodně né klášter.....

  superkarma: 0 06.12.2004, 10:53:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme