Bulvár

Tahle přetvářka byla drahá

Nenávidím a doslova nesnáším lidi, kteří se přetvařují.

V práci se přetvařují lidé, když se mají rozdělovat odměny. Nejenom že se přetvařují, ale i zcela jistě se mění jejich charaktery. Začne to zázračné napětí, až neklid mezi kolegy, že je to až k nevíře. Ty největší patolízalové, převlékači kabátů, přetvářky, začnou donášet vedoucímu, vedoucí. Ty menší si vše nechávají na příhodnou chvíli, aby to využili v pravý čas. Nejzrádnější jsou však žíněnky, zlatokopky, nebo přetvářky, které se tváří jako kamarádky a přitom večer v posteli svému šéfovi řeknou úplně všechno.

Přetvářka.

Přišel čas odměn , a tak začalo to podivné období, kde nikdo nikomu nevěřil a každý se snažil urvat alespoň nějakou tu tisícikorunu dobrou k dovolené. Na oddělení nás pracovalo 16 lidí. Nejlepší byla Gábinka, přetvářka č., která ve snaze rozvířit celou napjatou situaci prohlásila, že už dostala na účet peníze a odměnu 6000 korun. To totálně zvedlo ze židle Danu, která byla starší, měla větší počet hodin, nočních směn a příplatků za přesčasy. Vše se ale vyjasnilo na schůzi, když vedoucí řekl, že ještě odměny nerozděloval, tak že se máme na co těšit příští týden.

Týden pominul a další kolegyně Jana, přímá rovná ženská, to nevydržela a šla se zeptat, zda už odměny jsou rozdělené. Vedoucí ji vyhodil s tím, že ano a že na ptákoviny nemá čas. Po 10 dnech bylo celé oddělení totálně rozhádané kvůli pár tisícům, které vyseli ve vzduchu.

Odměnu dostala Zuzu, ta největší přetvářka, která nejvíce sloužila ve dne i v noci šéfovi, dělala mu vrbu, podložku a léčitelku jeho mindráků.

Ale vše skončilo happy endem. Zuzu, která dostala tu největší odměnu od šéfa, nevydržela tlak okolí, objednala v restauraci pro 16 lidí a na celý večer bowlingovou dráhu a celou útratu za nás zaplatila.

Všichni pili jen dobré drinky a dávali si i 2 večeře. Přetvářka Zuzanka, si snad ve své hlavě uvědomila, že na dvou polích nemůže bojovat. Na jednu stranu se tvářila, že ve všem táhne s námi za jedem provaz a večer vše vypovídala vedoucímu. Snad si uvědomila, že každá sranda něco stojí, a že je vždy tak trochu lepší, jednoduché a pohodlné, říkat lidem pravdu a stát si za svým jednáním, než se přetvařovat. Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


No, tahle Zuzanka nakonec asi není tak zkažená, když nevydržela tlak okolí. My jsme měli kdysi v práci jiný kalibr, shodou náhod také Zuzanu. Mistryni intrik, která lidem tak škodila, že nakonec byla nucena odejít. Teď je ale šéfredaktorkou!

Jaké jsou vaše zkušenosti s přetvářkou? Myslíte si, že je vždy jen na škodu? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

 

   
15.03.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Alenka0010 [*]

  malvina — #5 Jde to, ale vypadá to dost divně...ignorujeme se s jednou tady už skoro rok. Je to ta hvězda, co každýho šmíruje a vyloženě lidem leze do soukromí. Raději už o ničem nemluvím, netelefonuju s kámoškama, zkrátka nic. A na firemní akce taky nechodím. Byla jsem zkrátka donucená přísně oddělit soukromí a práci, i když šéf se tomu strášně diví.

  superkarma: 0 15.03.2010, 14:52:40
 2. avatar
  [5] malvina [*]

  dadma — #2 Když jsem se  dověděla,    jaká je   to přetvářka, jak s náma  sedí  a  večer  leží  se  šéfem, řekla   jsem. Nebudu  si ji  všímat. Ale v kolektivu, kde pracujete      jeden  vedle  druhého ,  to asi  nějak  moc  nejde.

  1. na komentář reaguje Alenka0010 — #6
  superkarma: 0 15.03.2010, 14:01:13
 3. avatar
  [4] malvina [*]

  Alenka0010 — #1 těch lidí, kt. lezou  šéfovi  dop...  je  hodně. Myslím   že  by  to vydalo na jedno  moc  velmi pekné  téma.  Vlezdopr.........

  superkarma: 0 15.03.2010, 13:58:03
 4. avatar
  [3] malvina [*]

  Sml16  Zuzanka  z bývalého zaměstnání  byla    velmi  jednoduchá. Na  intriky   ji nezbyvál  čas.   Ale   zas   na druhou  stranu, přetvářka  to byla   100%

  superkarma: 0 15.03.2010, 13:55:57
 5. [2] dadma [*]

  Já bych asi s takovou kolegyní nikam nešla a bavila bych se s ní jen pracovně.Já jsem celý život pracovala v malém kolektivu a něco takového neznám.Byli jsme spíše jako rodina .Slavili úspěchy našich dětí a probírali různé věci co se semelou v rodině,byly i úmrtí v rodině,  svatby,promoce a narození dětiček,prostě jak jde život.Až poslední rok než jsem odešla o rok dříve raději do důchodu,(a jsem stastná, že jsem měla tuto možnost,chudáci kolegyně ,které tam musely zůstat ,protože jsou mladší)jsem poznala i jiný typ člověka.Jednalo se o novou majitelku.

  1. na komentář reaguje malvina — #5
  superkarma: 0 15.03.2010, 12:17:13
 6. avatar
  [1] Alenka0010 [*]

  A tak zas je dobré, že si to uvědomila..u nás jsou lidi, kteří lezou řediteli přímo do pr... a vůbec jim na tom nepřijde nic divného, prostě normálka. A sami pomlouvají, protože oni můžou, a ostatní kolegy šmírujou, co o nich říkají. Jedna taková dobrá duše dokonce vlezla mé bývalé kolegyni do mailu (kolegyňka bohužel měla jako heslo jméno svého psa, což nebylo těžké uhodnout) a přečetla si, co o ní píše a dokonce jí za to chtěla vynadat. Včas ji zabrzdil manžel, za tohle by ji mohli i vyhodit z firmy...hvězdu.

  1. na komentář reaguje malvina — #4
  superkarma: 0 15.03.2010, 10:42:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme