Jakým způsobem se dívá na seriály čtenářka s nickem tacek01 společně se svým manželem, to se krom jiného dozvíte v dalším televizním příspěvku.

Krásný den přeji,

vlastníme dvě televize - přičemž jedna je novější LEDková v obýváku a pak je starý malý prcek v ložnici (bez dálkového ovládání). Technologiím nepodléháme, novou koupíme v momentě, kdy současný model přestane fungovat (právě je v reklamaci). V obýváku ji máme puštěnou téměř každý den, ale spíše na filmy a seriály na dvd, protože v běžném vysílání si většinou nevybereme, vše se neustále opakuje a oba nesnášíme reklamy :)

Když nemohu spát, mívám puštěné politické debaty a doufám, že mě ty nesmysly uspí (většinou se zadaří). Často je puštěn dokumentární program jen jako kulisa a hodně sledujeme sportovní přenosy. Byli doby, kdy jsme sledovali nějaké seriály, ale snadno nějaký díl vynecháme a pak se dívat přestaneme. Proto koukáme spíš na dokončené série na dvd.

Aktuálně u nás jede denně Lost. První sérii jsme se dívali společně s mužem. Bylo super, se o sebe opřít a povídat si o shlédnutých dílech, moc mě to bavilo. S druhou sérií to ale skončilo - muž to má jako drogu - on je totiž úplně ZTRACEN (má je i ve snech!) :) Já si jdu po deváté hodině lehnout a on kouká do půlnoci :) Aktuálně je o 13 dílů přede mnou, takže se chvílemi zeptá „a už jsi viděla...?“ :)  Usmívám se - MNĚ to totiž nevadí, když se něco dozvím předem, ale kdybych to udělala já jemu tak by zešílel :)

Tímhle způsobem koukáme na seriály, které nás někdy zaujali a nikdy nás neomrzí Teorie velkého třesku :) Muže rozčilují zatím nedotočené série, protože je nedočkavý :) Stejně se díváme na filmy - když vyjde třetí díl, zkoukneme celou sérii najednou.

 Zpět k televizi jako takové - nechápu lidi, kteří televizí žijí, nemohou zmeškat svůj pořad, jako kdyby na tom závisel jejich život. Mám pocit, že lidé se tím ochuzují a běžný život. Děti nestojí o přírodu, zákaz televize a počítače je pro ně největší trest (v mém dětství byl trest nesmět jít ven)...

Myslím, že bych se bez televize obešla, ale u muže si tím nejsem jistá :) A už vůbec netuším, jak to bude s dětmi. U neteře a synovce nemám ráda, když dřepí před televizí a jsou jako v transu, ale člověk si někdy asi potřebuje odpočinout :) Jen doufám, že dětem nebude milejší televize než my :)

Všem přeji příjemný pátek a slunečný víkend :)

tacek01

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

______________________

Bohužel, znám horší závislost u dětí, než je televize. Ale faktem je, že takový zákaz jít ven, byl pro nás, coby pro děti, opravdu hrozný. Jo a ještě zákaz Večerničku :)
Doba se mění…, jako děti, jako závislosti, jako televize…
Děkuji, že jste napsala, i vám příjemný pátek a slunečný víkend
Saša

Tématem dnešního dne je „Televizor: společník v samotě nebo zvuková kulisa?“

 • Většina z vás asi televizor doma má, napište nám, jak často ho zapínáte.
 • Pouze na vybrané pořady?
 • Nebo ho máte puštěný celý den jako zvukovou kulisu?
 • Podléháte i vy nové technologii a pořídili jste si nový (např. LCD televizor), nebo vám stačí a slouží už léta ten starý?
 • Máte ve své domácnosti více televizorů?
 • Zastáváte názor, že televizor je dobrý společník v samotě?
 • Nebo naopak, vůbec ne.
 • Myslíte, že televizor narušil vzájemnou komunikaci mezi rodinnými příslušníky?
 • Umíte si představit svůj život bez televize?
 • Kdo se u vás v rodině na ni dívá nejčastěji?
 • A na co se vy sama díváte nejraději?

Tolik pár záchytných bodů, ale jinak pište samozřejmě podle sebe, ať už za zvuku televize nebo při televizi vypnuté.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek čeká pěkný dárek: parfém od AVONU / little gold dress

parfem

Reklama