V pečení jako takovém se už několik let vyžívám a pekla jsem doma téměř každý víkend, nikdo z okolí nechápal jak může, tehdy osmnáctiletou holku, bavit péct.

Dnes je mi 23 a baví mě to stále, akorát to nikdo nechce jíst :) (ne že by to bylo špatné, ale nemám kolem sebe nikoho milujícího sladké!)
Vánoční pečení jsme si užívaly s mamkou společně, pravidelně každý rok jsme měli krásný seznam o pěti základních druzích cukroví, které je osvědčené a víme že se rychle sní a pochutnáme si na něm... ovšem také každý rok jsme se nechaly zlákat fotkami v časopisech a ve výsledku jsme měli i patnáct druhů :) 

Nikdy jsme toho neměli ale hromadu, čím víc druhů, tím menší dávky jsme dělali. Když jsme pak na Vánoce vyskládali na talířek nádherně vypadající kousky, byly jsme na sebe hrdé, jak pěkně to vypadá... bohužel, většinou jen pro naše oči, protože u nás se vánoční návštěvy nekonají, ale i tak nás těšilo jak jsme si s tím vyhrály a strávily u toho pěkné chvíle.

Letos jsou to třetí Vánoce, které nestrávím s rodiči...
První rok jsme se s mamčou držely, a  pekli jsme spolu, chodila jsem k rodičům a pekli jsme, i když celkem málo - mamča byla v invalidním důchodu a často pekla když já byla ve škole....  Cukroví bylo snědeno před koncem roku a pak jsme zobali darované.
Druhý rok jsem už pekla i sama, aby to doma hezky vonělo - a jen v malém množství, protože jsem moc dobře věděla, že dostaneme zase hodně od tchýně i od mamky...  Nesnědlo se ale skoro nic...trochu jsem darovala, ale já se snažila nepřibrat, přítel na to neměl chuť (rok předtím se snažil přestat kouřit, proto tolik zobal) a po novém roce mi řekl, ať cukroví zamrazím, že jeho rodiče to tak dělají vždy a v létě ho rozmazí a snědí.
A letos? Letos nepeču VŮBEC NIC!!! Proč? Protože mám cukroví ještě zamražené a ani mě nehne dělat se zbytečně s novým, když vím že se prostě nesní... Trochu mě mrzí, že to letos doma nebude vonět vanilkou, že se nebudu mít tchýni čím pochlubit, ale je to vážně zbytečné. Svým způsobem jsem za to i ráda, protože jsem letos na praxi, pracuju na absolventské práci a po příchodu domů bych na to pečení asi ani neměla náladu.

Jinak jediné cukroví, které chybět prostě NESMÍ, jsou vosí hnízda a ty uděláme s přítelem i letos, teda pokud těsto hned při přípravě nesníme :)

PS: Minulý týden mě v Blesku moc zaujal jeden recept.... tak možná jeden pečený druh bude  :)


No vidíš, stejně se necháš ukecat :-) M.

Dnešní téma pro vaše e-maily a příspěvky zní: Pečete vůbec na Vánoce cukroví? Jaké? Anebo si ho objednáte u profesionálů? Máte lepší recept na perníčky než náš Guru ? Máte nějaký jiný originální recept na vánoční cukroví?

Vaše příspěvky zasílejte, jako pokaždé na redakce@zena-in.cz.

Samozřejmě ještě dnes najdeme chcípáka a borce a na konci dne odměníme váš vylosovaný příspěvek. A čím? No přece přepychovou marmeládou na vánoční cukroví!

Reklama