Bulvár

Tacek01: Letos nepeču !

V pečení jako takovém se už několik let vyžívám a pekla jsem doma téměř každý víkend, nikdo z okolí nechápal jak může, tehdy osmnáctiletou holku, bavit péct.

Dnes je mi 23 a baví mě to stále, akorát to nikdo nechce jíst :) (ne že by to bylo špatné, ale nemám kolem sebe nikoho milujícího sladké!)
Vánoční pečení jsme si užívaly s mamkou společně, pravidelně každý rok jsme měli krásný seznam o pěti základních druzích cukroví, které je osvědčené a víme že se rychle sní a pochutnáme si na něm... ovšem také každý rok jsme se nechaly zlákat fotkami v časopisech a ve výsledku jsme měli i patnáct druhů :) 

Nikdy jsme toho neměli ale hromadu, čím víc druhů, tím menší dávky jsme dělali. Když jsme pak na Vánoce vyskládali na talířek nádherně vypadající kousky, byly jsme na sebe hrdé, jak pěkně to vypadá... bohužel, většinou jen pro naše oči, protože u nás se vánoční návštěvy nekonají, ale i tak nás těšilo jak jsme si s tím vyhrály a strávily u toho pěkné chvíle.

Letos jsou to třetí Vánoce, které nestrávím s rodiči...
První rok jsme se s mamčou držely, a  pekli jsme spolu, chodila jsem k rodičům a pekli jsme, i když celkem málo - mamča byla v invalidním důchodu a často pekla když já byla ve škole....  Cukroví bylo snědeno před koncem roku a pak jsme zobali darované.
Druhý rok jsem už pekla i sama, aby to doma hezky vonělo - a jen v malém množství, protože jsem moc dobře věděla, že dostaneme zase hodně od tchýně i od mamky...  Nesnědlo se ale skoro nic...trochu jsem darovala, ale já se snažila nepřibrat, přítel na to neměl chuť (rok předtím se snažil přestat kouřit, proto tolik zobal) a po novém roce mi řekl, ať cukroví zamrazím, že jeho rodiče to tak dělají vždy a v létě ho rozmazí a snědí.
A letos? Letos nepeču VŮBEC NIC!!! Proč? Protože mám cukroví ještě zamražené a ani mě nehne dělat se zbytečně s novým, když vím že se prostě nesní... Trochu mě mrzí, že to letos doma nebude vonět vanilkou, že se nebudu mít tchýni čím pochlubit, ale je to vážně zbytečné. Svým způsobem jsem za to i ráda, protože jsem letos na praxi, pracuju na absolventské práci a po příchodu domů bych na to pečení asi ani neměla náladu.

Jinak jediné cukroví, které chybět prostě NESMÍ, jsou vosí hnízda a ty uděláme s přítelem i letos, teda pokud těsto hned při přípravě nesníme :)

PS: Minulý týden mě v Blesku moc zaujal jeden recept.... tak možná jeden pečený druh bude  :)


No vidíš, stejně se necháš ukecat :-) M.

Dnešní téma pro vaše e-maily a příspěvky zní: Pečete vůbec na Vánoce cukroví? Jaké? Anebo si ho objednáte u profesionálů? Máte lepší recept na perníčky než náš Guru ? Máte nějaký jiný originální recept na vánoční cukroví?

Vaše příspěvky zasílejte, jako pokaždé na redakce@zena-in.cz.

Samozřejmě ještě dnes najdeme chcípáka a borce a na konci dne odměníme váš vylosovaný příspěvek. A čím? No přece přepychovou marmeládou na vánoční cukroví!

   
24.11.2010 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [12] hubajda [*]

  ja vosi hnizda nemusim ale jinak pecem s mamkou a prvne jich mame jen 5-10 a koncime treba u 25 druhu .Letos budem delat jen to co ma kdo rad nejvic snad se letos podari met tech 10 druhu

  superkarma: 0 27.11.2010, 16:17:04
 2. avatar
  [11] marry.lu [*]

  u nás jsou vosí hnízda taky hnrd pryč Sml22

  superkarma: 0 24.11.2010, 20:03:36
 3. avatar
  [10] vlskorepa [*]

  Už jsem také vykřikovala, že letos mají všichni smůlu, ale před chvílí mě zaujali ježečci od Kaylie a už o nich přemýšlím. Takže jenom ježci,...

  superkarma: 0 24.11.2010, 19:09:53
 4. [9] magdulali [*]

  Já též nepeču, co mi zemřel manžel a dcera je už taky skoro dospělá, tak nepeču, ani vánoce nějak moc neprožíváme, všechno se nám tak nějak změnilo. Už to není to pravé ořechové,Sml80

  superkarma: 0 24.11.2010, 17:49:28
 5. avatar
  [8] Svaťulka [*]

  Každým rokem si říkám že si nechám objednat tak ze dvě kilka a stačí,pak nato zapomenu a vzpomenu si když už nikdo objednávky nebere.Tak že jen pár kousků,a nakonec je z toho 13-16druhů,cukroví mraky,tak se pošle jedné babi,druhé,tetě,něco do práce,děti do školy na besídky a závěr:příští rok nepeču,ale i letos to nevidím jinak ale už opravdu jen pár kousků jsem doma zdělila ale všichni jen kroutí nevěřícně hlavou,tak nevím.....

  superkarma: 0 24.11.2010, 16:35:29
 6. [7] ivetinkav [*]

  tak to bude vonět aspoň hnízdama, a určitě budou chutnat

  superkarma: 0 24.11.2010, 13:37:21
 7. avatar
  [6] Vlastka [*]

  Já každý rok říkám,že budu péct minimálně,každý rok udělám 12-15 druhů,každý rok je dávám do mrazáku,každý rok říkám,příště už ne!

  Je ale pravda.že když ho vyndám na pouť,nebo na velikonoce,tak přijde vhod.Ale jak píše Tacek01,vyndat ho z mrazáku od minulých vánoc,to je tedy trochu moc.To si myslím,že už dobré nebude.Sml23

  superkarma: 0 24.11.2010, 13:26:49
 8. [5] Anai [*]

  Introvertka — #1 Já bych neodolala ničemu... před pár lety i kily jsem pravidelně na návštěvách po svátcích luxovala cukroví kamarádkám - už asi 4. rok mám utrum, protože prostě nesmím, taky zvýšený cholesterol i věk, prostě už to nejde...

  superkarma: 0 24.11.2010, 12:41:49
 9. avatar
  [4] Eliana [*]

  Vůni lze nahradit vanilkovou svíčkou či svíčkou s vůní perníkového koření či svařáku....občas takhle švindluju...

  superkarma: 0 24.11.2010, 12:34:06
 10. [3] tacek01 [*]

  Introvertka — #1 Přesně tak, to je jediné, co se sní vždy a popravdě je děláme "ve velkém" - minimálně zaděláme na tři dávky a jeden rok jsme je během vánočního volna dokonce přidělávali :)

  superkarma: 0 24.11.2010, 12:34:00
 11. [2] dadma [*]

  Ahoj,mám návrh já ti pošlu adresu a ty mě číslo tvého účtu.Ale je to asi neproveditelné,podle toho jak se zachází s balíkama,dorazila by asi drť.Já zase sladké miluju, ale nebaví mě u toho stát.Když byly děti malé, tak to jinak nešlo,dneska jsme sami,děti  se přijedou podívat a pak to musím sníst sama,manžel tomu moc nedá.

  superkarma: 0 24.11.2010, 12:33:43
 12. avatar
  [1] Introvertka [*]

  Jak už jsem psala, cukroví nemusím, ale vosím hnízdům bych neodolalaSml22

  1. na komentář reaguje tacek01 — #3
  2. na komentář reaguje Anai — #5
  superkarma: 0 24.11.2010, 12:26:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme