Kdo se alespoň jednou v životě nezamiloval na táboře, ten neví, co je na létě v odrůstající pubertě nejkrásnější. Jenže i táborová láska může mít svoje úskalí. Napsala mi o tom čtenářka Demonika...

Zamilovaly jste se někdy na letním táboře?


Celé dětství jsem jezdila na letní tábory pod stan, na střední škole jsem povýšila, stala se ze mě oddílová instruktorka.

Když jsem poprvé uviděla svého nového kolegu Petra, který byl jen o něco starší než já, zdál se mi hrozně nesympatický. Takový ten protivný čahoun, který se tváří, že má vždycky pravdu. Byl to hrozný samorost a děsně mě tím štval. Kdykoli jsme se my dva setkali, vždycky jsme se pohádali. Myslím, že Petr zase mě považoval za hrozně nafoukanou a nesamostatnou princeznu.

Celý tábor se tím naším nepřátelstvím bavil, kolegové nám s radostí dělali naschvály, připadalo jim zábavné pozorovat naše věčné souboje. Dávali nám často společné služby, třeba v jídelně, a my nikdy nezklamali.

Během těch čtrnácti dnů pod stany se jako každý rok hrála celotáborová hra, do které jsme byli zapojeni i my, instruktoři. To bylo něco pro naše kamarády. Vymysleli na mě s Petrem přímo dokonalý bojový úkol, dodnes si nejsem jistá, jestli náhodou nečekali, že jeden z nás ten pokus nepřežije...

Tábor se měl už dva dny bourat, když nás dva brzo ráno naložili do auta a odvezli třicet kilometrů daleko. Tam nás vysadili s jasným zadáním - Dojdete spolu pěšky zpátky do tábora. Ta vzdálenost se mi nezdála tak hrozná, ani batoh na zádech mi nepřipadal moc těžký - zato představa, že mám Petra na krku nejmíň do večera, bez možnosti úniku, to byl děs!

První kilometry potvrdily moje nejhorší představy. Hádali jsme se v jednom kuse, měli jsme vlastní názor na všechno a na každého jiný. Jenže jak jsme tak šlapali bok po boku krásnou krajinou, nějak nás to hádání přestalo bavit.

Asi na čtrnáctém kilometru jsem si opatrně přiznala, že Petr má občas v něčem pravdu.

Na patnáctém uznal Petr, že samota mu nesvědčí. Tak se stalo, že na těch třiceti kilometrech jsme prostě potkali lásku. Dneska jsme prý pro naše přátele ukázkový pár...

Demonika


Reklama