O „zákonu schválnosti“ jste už určitě někdy slyšeli, nebo jej dokonce zažili. I Regina (41) si jej takzvaně vychutnala. Proto teď řeší dilema. Je lepší přijít o práci a riskovat, že bude dlouho nezaměstnaná, nebo odhodit hrdost a podřídit se milence svého muže?

Regina je právě v rozvodovém řízení. Opustil ji muž, s nímž strávila bezmála dvacet let a vychovala dva děti. Před pár měsíci se jí přiznal, že je zamilovaný do jiné a chce s ní žít. A ke své milence se záhy odstěhoval. „Ten nejhorší šok je za mnou, ale venku z toho rozhodně nejsem. Pořád mu to nedokážu odpustit a z duše ho nenávidím. Stejně jako tu ženskou, která mi ho přebrala. I když věděla, že má rodinu. Beru to celé jako zradu, a proto může na poklidný rozvod a ústupky z mé strany zapomenout. Jenže nedávno jsem se dověděla něco, co mi vyrazilo dech! vypráví.

žena

Tou zprávou, která jí vzala vítr z plachet, bylo představení nové vedoucí. „Pracuji jako prodavačka a naše šéfová odchází na mateřskou. Kdo myslíte, že nastoupí na její místo? Když nám majitel přivedl ukázat novou manažerku prodejny, nevěděla jsem, jestli se začít smát, nebo brečet. Byla to manželova milenka! Ani ona evidentně neměla ze setkání radost. Ale nedaly jsme na sobě nic znát,“ svěřuje se Regina, která se teď děsí chvíle, kdy její sokyně nastoupí na své místo.

„Vůbec si nedovedu představit, že bych měla s tou ženskou pracovat. A ještě jako její podřízená! Jenže moc šancí nemám. Vlastně jen jedinou. Dát výpověď,“ přemítá Regina, kterou od tohoto kroku odrazuje hned několik faktů. Proč to mám být já, kdo ustupuje? Ona sama by měla mít dost slušnosti a necpat se ke mně do práce, když už mi ukradla chlapa. Jenže ona své plány měnit nehodlá. Na jednu stranu se jí ani nedivím. Sehnat práci na malém městě s vysokou nezaměstnaností je docela těžké. A to je také ten druhý důvod, proč se mi nechce odcházet,“ přiznává Regina, která se bojí, aby nezůstala bez stálého příjmu.

„Starám se o děti, platím nájem. Nemůžu si dovolit odejít na pracák. Nikde nemám jistotu, že v dohledné době najdu jinou práci. Každý si ji tu hlídá a jen tak neopouští. A dojíždět daleko se mi jako prodavačce nevyplatí. Víc utratím za cestu, než vydělám,“ stěžuje si s tím, že si nedovede představit ani jednu variantu, jak zapeklitou situaci vyřešit. „Co z toho je menší zlo? Vážně nevím!“ dodává Regina.

Čtěte také:

Reklama