Jak velké může být dětské překvapení, to se dočtete v dalším poznatku z letošní dovolené na Krétě, kterou podnikla šéfka našeho obchodního oddělení Klára Křížová. Vzala s sebou nejen manžela a syna, ale také devítiletou dcerku manželova bratra...

more

Ještě jednou se vrátím k čerstvé dovolené na Krétě. Měli jsme s sebou devítiletého syna a jeho stejně starou sestřenici, dceru bratra mého muže. Bylo to ideální spojení, protože si spolu vyhráli, vyblbli se, měli zábavu a my jsme nemuseli řešit nudící se dítě. Takhle to praktikujeme skoro každé léto, když jedeme na dovolenou. Raději bereme víc dětí, které si spolu hrají.

Musím uznat, že jediné dopoledne se nudily a prudily, když jsme navštívili známé archeologické vykopávky Knosos kousek od Heraklionu. Naštěstí jsme ještě natrefili na česky mluvící průvodkyni, takže se návštěva protáhla skoro na dvě hodiny - pomalý posun vpřed a na sluníčku. Děti už chtěly do bazénu nebo aspoň někam na zmrzlinu.

Když jsme odjížděli, Káťa měla připravenou plastovou lahev, že musí mamince přivézt domů moře. Šla si je tedy nabrat a vrátila se se slovy: „Teto, chtěla jsem vzít mámě moře, a ta voda teda vůbec není modrá.“ A zklamaně zabalila lahev do kufru.

more

Fototéma: Rarity z cest

  • Vyfotila jste při svých toulkách něco zajímavého a nevšedního?
  • Dovezla jste si zajímavý úlovek?

Jestliže vaše odpověď na jednu z těchto otázek zní ano, zašlete svůj snímek (prosím, pouze jeden) jako příspěvek k našemu tématu! Přidejte k němu krátký popis, o co se jedná, anebo svůj vtipný komentář. Pokud jde o raritní zážitek, napište ho formou příběhu, který bude dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Za takto zpracovaný příspěvek čeká jednu z vás odměna, totiž zábavná hra: Česko - otázky a odpovědi, kterou vydala firma Albi.

Své příspěvky posílejte do 6. září 2011 15.00 hodin na redakční e-mailovou adresu...

Česko

Reklama