Bulvár

Ta potvora mi prostě dělala naschvály

Myslíte, že auto může dělat schválnosti?Tak si rozhodně nenechte ujít tento příspěvek. Poslala nám ho čtenářka s nickem Heligona a my jí za něj moc děkujeme.

Hezký den. Původně jsem chtěla psát o svém současném autě, se kterým mám spousty zážitků. Pak jsem si ale vzpomněla na jednu historku ze svých řidičských téměř začátků. Všichni, kterým jsem tuto peripetii vyprávěla, mi věřili maximálně z poloviny. Mysleli si, že v rámci zatraktivnění vyprávění si trošku vymýšlím. Proto se vám teď, milé ženy, zavazuji, že popíšu pouze čistou pravdu, přesně tak, jak se to stalo.

Poté, co jsem si vyzvedla nový, lesklý řidičský průkaz, netrvalo dlouho a odmítla jsem řídit ve společnosti mých rodičů. Oni jsou tak trošku nerváci. Naši mi zas na oplátku nebyli moc ochotní půjčovat auto. K této události docházelo zcela výjimečně a ze závažných důvodů. Měli jsme tehdy auta dvě a k mým výletům sloužila výhradně škoda 120. Bylo to auto spolehlivé a dodnes brázdí naše silnice. Nikdo s ním neměl žádný problém, až na mě. Ta potvora mě prostě nějak poznala a dělala mi naschvály. Na místo určení mě většinou dovezla, zpátky nikdy.

Tehdy jsem účinkovala jako doprovod v dětském folklórním souboru a občas musela dojíždět na vystoupení. Protože jsem vozila harmoniku a kroj, bylo auto nutné. Toho dne jsem ráno naskočila do škodovky, otočila klíčkem a chvilku poslouchala chrchlání. Zkusila jsem to znovu a znovu a znovu. Nakonec jsem vyrazila pro pomoc. Brácha uvedl auto do chodu a oznámil mi, že nějak blbne dobíjení. Stačí však, když nebudu nikde vypínat motor a udržím vyšší otáčky. Na místo jsem se dostala jen se dvěma menšími problémy. Ty mi pomohli vyřešit kolegové motoristé a jejich silné paže.

Cesta zpátky začala hladce a já úháněla s písní na rtech. Blížila se vesnice Spytihněv, ve které jsem vždy měla nějaké problémy. No jistě, jak jsem minula ceduli, cítím povědomé škubání. Jakoby docházel benzín. Před odjezdem jsem ale byla ujištěna, že benzínu mám dost. Možnosti byly dvě. Buď zastavím za dědinou na benzínce a pak budu muset zas někoho prosit, aby mě roztlačil. Nebo to prostě risknu a vytlačím z té krásky, co se dá. Rozhodnutí padlo a u benzínky jsem přišlápla plyn.

Za chvíli to přišlo. Ručička na ukazateli paliva spadla pod nulu. Ručička otáčkoměru naopak vyletěla do červeného pole. Tachometr se ustálil na osmdesáti, přestože jsem konstantně zpomalovala. Zapla jsem výstražná světla. Do rytmu jejich cvakání skákala ručička otáček doprava a doleva. Rozsvítila se kontrolka mazání a kontrolka baterie se výhružně rozblikala. Další dvě kontrolky jsem ani nepoznala. Vážně jsem uvažovala o tom, že jsem se zbláznila. Zastavila jsem, vypla motor a popadla mobil. Přes ujištění, že můžu kdykoliv zavolat domů, nikdo to nezvedal. Není se co divit, všichni byli na poli a telefon doma ve skříni. Opřela jsem se o přední kufr a chytala sluneční paprsky. Však oni se po mně začnou shánět, až neuvidí auto doma.

Na pomoc mi přifrčeli dva motorkáři a přes moje protesty se jali škodovku rozebírat. Na můj smělý dotaz, zda tomu vůbec rozumějí, jsem dostala odpověď: "V klidu, slečinko, já mám doma škodovku rozřezanou napůl."
To mě uklidnil. Nakonec tu káru rozchodili a já mířila k domovu. Těšila jsem se, jak všem dokážu, že to není rukama (mýma), že to auto vážně nejede. Přistavila jsem vozidlo a zhasla motor. Však uvidíte, že nestartuje. Taťka sedl do auta, otočil klíčkem a ten bez jakýchkoliv potíží naskočil. Nějaký jiný problém? Nebyl. Až do doby, než jsem zase zasedla za volant.

Heligona.

Váš příběh dokazuje, že i věci mají svou duši. Možná jste se vaší "stodvacítce"prostě nějak nezamlouvala.

Také vás někdy pozlobilo auto? Jak jste z toho "vybruslila"? Nechalo vás někdy ve štychu, nebo jste se s podobnou příhodou nikdy nesetkala? Máte štěstí na auta, která "nezlobí"?Tak se s nimi pochlubte.

Napište nám na dnešní téma na:

redakce@zena-in.cz

   
30.08.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] houserop [*]

  Heligono, to je asi normální, mě sice nezlobilo auto, ale když jsem začínala řídit, tak se mi stávaly naprosto absurdní situace, které mi nikdo nevěřil. Potkávala jsem na silnicích podivná vozidla, téměř při každé jízdě nadměrný náklad, dobytek a jednou mi spadl téměř před auto i kolař, který jel v protisměru a asi se kochal a spadl přímo doprostřed silnice na mostě, kde byla zúžená vozovka (ubrzdila jsem to, protože v té době jsem jezdila 30Sml52). Prostě potměšilost někoho shůry Sml30Sml30

  superkarma: 0 30.08.2010, 16:27:57
 2. avatar
  [4] heligona [*]

  ToraToraTora — #2 zážitek to byl jak noha. Ale na druhou stranu mě vycvičila, teď už krizové situace v autě zvládám naprost s přehledem Sml24

  superkarma: 0 30.08.2010, 16:05:18
 3. avatar
  [3] heligona [*]

  enka1 — #1 to musí být, mile promluvit pře jízdou i po ní, pohladit, při cestě okolo pozdravit, nebo aspoň zamávat Sml16

  superkarma: 0 30.08.2010, 16:04:24
 4. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Sml52Sml52 Tak to bych už pomalu pozvala vymítače....to je na bambulárnu Sml67

  1. na komentář reaguje heligona — #4
  superkarma: 0 30.08.2010, 13:17:17
 5. avatar
  [1] enka1 [*]

  Sml16našich stará Škoda stovka měla podobné sklony a já se tenkrát naučila mluvit s tou pohyblivou věcí jako s člověkem - pochválím, omluvím se a pohladím přístrojovou desku, když udělám hloupost....Sml22

  1. na komentář reaguje heligona — #3
  superkarma: 0 30.08.2010, 13:16:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme