Čtenářka ředitelka se domnívá, že otázka dnešního tématu tak nestojí. Podstatné je podle ní, aby děti trávily čas smysluplně. S tím se nedá nesouhlasit!

Dobrý den,
 
myslím, že takto otázka nestojí. Podstatné je, aby dítě získalo možnost smysluplně trávit čas, aby si rozšířilo obzory a bylo při realizaci svých zájmů spokojené.

 Já  jsem v dětství hrála na kytaru, příčnou flétnu, klavír , běhala orientační závody, věnovala se lehké atletice , pak aerobiku. Vše jen tak, pro radost. 

Manžel byl zacílen jen a jen na fotbal, hrával vyšší soutěž, o umění neměl - a snad dodnes nemá - páru. Přesto jsme spolu v pohodě víc než třicet let.

Obě děti - dcera i syn - dostali možnost věnovat se jak hře na hudební nástroj, tak sportu.

Dcera umí obstojně na klavír, dnes je certifikovanou cvičitelkou pilates, syn zkoušel klavír a buben - oba nástroje s nevalnými výsledky. Za to ve  sportu se evidentně potatil, i on hrál  vyšší soutěže v kopané, na gymnáziu byl několikrát vyhlášen sportovcem školy.

Všichni rádi lyžujeme, my s manželem jsme rekreační cyklisté, v pedálech máme již lecjaké cíle. Vztah k umění mi zůstal, zbytek rodiny do ničeho nenutím.

Obě činnosti - jak sport, tak umění - patří k  životu a kdo ničemu z  toho nehoví, určitě o mnoho přichází.
 
Pěkné odpoledne přeje všem reditelka.
Text nebyl redakčně upraven


Dnes končí téma dne: Čím chcete, nebo byste chtěly, aby vaše děti byly. Umělci, nebo sportovci?

Za chvíli vyhlásím jednu z vás, které pošlu překvapení.

Reklama