Zdraví

Ta migréna mě zabije!

 

Zvedněte ruku, kdo z vás nezažil stav, kdy jste toužili po jediném: Zbavit se té naprosto šílené bolesti.

Nyní mám konkrétně na mysli bolesti hlavy. Šílenou, neutichající bolest, která nás dokáže zcela spolehlivě paralyzovat, odrovnat, vyvolat v nás pocit, že raději umřeme, než ještě další minutu mít hlavu plnou dupajících koní.

 

Jenže, není bolest jako bolest a ne každý dupot v hlavě je migréna.

Lide si totiž často neuvědomují rozdíl mezi silnou bolestí hlavy a migrénou. Osoby postižené migrénou pociťují řadu různých nepříjemných příznaků, které se při obyčejné bolesti nevyskytují.

 

Při zákeřném útoku migrény jsou běžné migrenózní záchvaty. Ty se mohou projevit ve formě záblesků, slepých skvrn nebo jiných poruch vidění.
Stejně tak se může vyskytnout přecitlivělost na zvuk nebo světlo, pocit prázdnoty, točení hlavy či zmatenost. Výjimkou ani nebývá pocit mravenčení v paži nebo na jedné straně obličeje.

Samotný migrenózní záchvat se obvykle popisuje jako bodavá bolest na jedné straně hlavy, která obvykle pulzuje v rytmu srdce. Často se zhoršuje pohybem nebo napětím svalů a záchvat bývá provázen nevolností a zvracením.

 

Co migrénu způsobuje?
Přestože je migréna velice rozšířenou nemocí, vyvolávající příčiny nejsou stále objasněny. I když migrenózní záchvat může být velice těžký a nepříjemný, obvykle se nejedná o projev závažného zdravotního stavu.

Původně se předpokládalo, že k migréně a bolestem hlavy dochází, pokud se rozšíří krevní cévy v hlavě a kolem mozku. To je sice do určité míry pravda, ale není to jediný mechanismus. Změny v průtoku krevními cévami mají na svědomí pouze některé příznaky migrény, na záchvatech se však podílejí ještě některé další, dosud neznámé faktory.

V současné době se výzkum zaměřuje na genetické předpoklady k migréně. Je známo, že pokud trpíte migrénou, je velice pravděpodobné, že se objeví i u členů vaší rodiny.
Odborníci se domnívají, že se gen zodpovědný za migrénu nachází na chromozomu 19.

Současný výzkum se pokouší zjistit, zda přítomnost tohoto genu znamená, že daná osoba bude v průběhu svého života trpět migrénou. Je však možné, že se zjistí, že tento gen je pouze jedním z mnoha faktorů, které se podílejí na možném vzniku migrény.

Jídlo, pití a migréna
Některé potraviny mají prokazatelně spojení se vznikem migrény, ačkoliv přesný vztah není dosud prozkoumán. Migrenózní záchvat mohou vyvolat:

 • čokoláda
 • sýry (zrající sýry více než tvarohovité a nízkotučné sýry)
 • ostatní mléčné výrobky
 • potraviny obsahující glutamát sodný
 • ořechy
 • citrusové plody
 • maso
 • alkohol (především portské a červené víno)
 • káva a čaj

Kofein a migréna

Je známé, že osoby, které jsou zvyklé pít velké množství čaje nebo kávy (více než 20 šálků denně) mají těžké bolesti hlavy. Pokud s požíváním těchto nápojů chtějí přestat, mohou se náhle objevit bolesti hlavy. Pokud spadáte do této skupiny lidí, pokuste se redukovat pití kávy nebo čaje postupně a nepřestávejte pít tyto nápoje najednou.

 

Pusťte se s migrénou do boje!
- pokuste se rozložit si práci rovnoměrně v průběhu celého dne, abyste se vyhnuli nárazům stresu v práci i doma

- o víkendech nespěte déle, než jste zvyklí spát ve všední den, neboť to často způsobuje bolesti hlavy

- vyhýbejte se nadměrnému vyčerpání

- jezte pravidelně

- vyhýbejte se všem potravinám, o kterých si myslíte, že u vás mohou vyvolávat migrenózní záchvaty. To se také týká i konzumace alkoholu, především červeného vína.

- omezte spotřebu čaje, kávy

- dávejte pozor na své držení těla, vyhýbejte se většímu předklánění hlavy, choďte a stůjte zpříma

- při tělesné nečinnosti se snažte mít svaly co nejvíce uvolněné. Nemračte se a nemějte pevně stisknuté zuby a rty.

- omezte tělesnou námahu v horkém prostředí

- vyhýbejte se místům s blikajícím světlem, silným hlukem nebo silnými zápachy

- do deníku si zapisujte případy bolesti hlavy včetně data, dne v týdnu a času, kdy migrenózní záchvat vznikl. Vypisujte si také možné vyvolávající nebo naopak zmírňující faktory

- potírejte si čelo a spánky ledem

 

Pacienti, kteří mají migrénu pravidelně, vědí, že nejlepší je snažit se rozvoji migrenózního záchvatu zabránit, jakmile se objeví jeho první varovné příznaky. Osoby, které trpí častou těžkou migrénou, mohou potřebovat léky, jež může předepsat pouze lékař, ostatní pacienti mohou mít prospěch z použití léků proti bolesti, které jsou volně prodejné.

 

Zdroj: http://www.boots.cz/

 

 

   
17.08.2005 - Zdraví - autor: Sabina

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [78] Liina [*]

  Mě migrénu spouští horko a blikání světel.. V letních měsících mám migrény třeba denně... naštěstí nejsou několikadenní, vyspím se toho... ale pokud je druhý den zase horko, je tu zas... Už asi pětadvacet let....
  Nezabírá mi už nic, kromě Nimesilu a ten také jen tehdy, když ho vezmu včas..

  superkarma: 0 16.08.2007, 12:19:46
 2. avatar
  [77] átéčko [*]

  Jestli někdo chce vstoupit na diskusi o migréně, napište mi vzkazík.
  Myslím, že neznám nikoho, kdo by měl častěji migrénu, než já. \znám všechny dostupné léky, vím, kam se obrátit, ale mně nic nezabírá. \jen triptany. Ale musela bych je brát v množství už opravdu nebezpečném pro život

  superkarma: 0 16.08.2007, 12:02:41
 3. avatar
  [73] Smetanová [*]

  migréna je strašná když se mi narodila třetí dcera a já chodila na neuro s bolestmi hlavy ,povídá doktorka : modlete se ,aby ty vaše holky nezdědily migrénu po vás a dneska ji mají dvě .Ani bych snyd nechtěla vědět ,kolik už jsem snědla prášků ,dneska používám antimigrenózní čípky s těma se musí ,ale moc opatrně ,jsou návykové závidím tomu ,kdo nezná bolest hlavy ,říkali mi vždy :čim budeš starší,tím tě hlava přestane bolet .Já nevím mě příjde ,že je to s věkem ještě horší kolikrát jsem sama sobě tak protivná a přímo na

  superkarma: 0 18.08.2005, 17:45:20
 4. avatar
  [69] lenig [*]

  Mívám taky migrénu, tak 1x za měsíc, většinou po vyčerpávajícím pracovním víkendu.
  Jednou mi migrénu vyvolala 100g čokoláda, kterou jsem v sobotu po příchodu z práce (12,5hodiny v práci) zcela vyčerpaná snědla. V neděli a v pondělí mi bylo zle, že od té doby jím čokoládu jednou za čas po 1 malé kostičce.
  Mívám průjem a žaludek je rozhoupaný jako na vodě. Prášky nezabírají, pomůže ležení v tichu a tmě.
  Jo a taky se mi stává, že se mi míhá vše před očima a jednou jsem zažila "oční migrénu", to bylo příšerné. Nikomu to nepřeji. Myslela jsem, že mi oko vystřelí z hlavy (z důlku) a nevím, zda to byly vteřiny či minuty, ale bylo to opravdu hrozné.

  superkarma: 0 17.08.2005, 21:55:35
 5. avatar
  [68] Nunče [*]

  Taky mívám migrénu.Bývá mi nazvracení a někdy i zvracím.Dnes jsem ji zrovna měla.Docela mi pomáhá,když si vemu dva paraleny,studený na hlavu a jít spát.Akorát dnes jsem to musela vydržet bez spánku,protože nemám kam dát děti.Nikomu to nepřeji je to opravdu hrozný.

  superkarma: 0 17.08.2005, 21:04:50
 6. avatar
  [66] JaninkaM [*]

  nikdy jsem migrénou netrpěla, ale poslední dobou tak jednou do měsíce mě začne úplně hrozně bolet hlava a je mi na zvracení - nedá se to vydržet a cokoliv mě hned vytočí, až jsem na všechny fakt hnusná a trvá to nejmíň dvě hodiny, kdy nejsem schopná vůbec nic ...takže jen v koutku duše doufám, že se to nebude opakovat příliš často

  superkarma: 0 17.08.2005, 17:57:27
 7. avatar
  [65] Meander [*]

  Já to na vlastní kůži zažila dvakrát v životě. Když jsem šílená bolestí volala do práce, že mám migrénu, šéf tenkrát řekl: "A to jste simulant nebo hypochondr?"...

  superkarma: 0 17.08.2005, 17:55:54
 8. avatar
  [64] Apika [*]

  Meander:Díky,jsi moc hodná.Teď je mi dobře a jak říká moje kamarádka "uvažuju pozitivně".Už jsem se s tím naučila žít,ale vždycky,když to zase příjde ...Je to prostě pořád dokola.Třeba jednou někdo příjde na to,jak tu bestii migrénu zničit jednou pro vždy!!!

  superkarma: 0 17.08.2005, 17:29:14
 9. avatar
  [63] Lendy [*]

  kdo skutečnou migrénu nezažil, bude pokaždé říkat a vymlouvat nám, že to nic není, že přeháníme atd. Už mě to štve věčně se obhajovat a vysvětlovat, že při těch stavech buď zvracím - když už se doplazím do koupelny, nebo bezvládně ležím a nejsem sto se ani zvednout a dojít si pro něco k pití. Hrozné, většinou mě to přepadá, když jsem celkově vyčepaná za celý hektický den, nebo po několikahodinové cestě třeba vlakem nebo busem. To jsem často zažívala při dojíždění na koleje do Prahy, kdy mi cesta z domova trvá kolem 8 hodin. Šílené - nejen migréna, ale předtím mě vždycky ovládla i cestovní horečka

  superkarma: 0 17.08.2005, 17:25:48
 10. avatar
  [62] Meander [*]

  Apika: No, ona možná taky nezapomněla. Ale na to už se jí nezeptám Bývalo jí strašně. Nemohla na světlo, nemohla spát, jíst, pít, zvednou se z postele ani se v ní obrátit. Prostě nic. Takže já vím, jak taková migréna může vypadat. A cítím s tebou

  superkarma: 0 17.08.2005, 17:21:32
 11. avatar
  [61] Apika [*]

  Meander: to já jsem nezapoměla,že jsem si je vzala.Já jsem jen chtěla,aby mě ta hlava už nebolela.Mám dvě děti a přítele,který to nechápe.Všichni předpokládají,že přeháním a mě už nebaví to dokola vysvětlovat někomu,kdo migrénu nikdy neměl.Když je bolest opravdu moc silná je mi všechno jedno-hlavně,aby už byla pryč.Nejhorší je ta bezmocnost.Je smutné,že dochází k úmrtí,ale úplně si umím představit stav ve kterém se právě teta nacházela.

  superkarma: 0 17.08.2005, 17:17:22
 12. avatar
  [60] Meander [*]

  Apika: Moje teta zemřela na předávkování analgetiky právě při záchvatu migrény. Zapomněla, že si léky už vzala, a vzala si znovu a znovu a znovu.

  superkarma: 0 17.08.2005, 17:05:31
 13. avatar
  [57] Apika [*]

  Tak toto je moje téma.Znám jak bolesti hlavy /obecné/ty mám o velmi útlého dětství,tak i migrény a ty dost dobře.Právě dneska jsem se po třech dnech probudila bez bolestí a jsem OK.Těm,kteří se domnívají,že jim pomůže nějaké vyšetření bych chtěla vzkázat "moc v to nedoufejte".Já jsem jich absolvovala spoustu a výsledek ???? ????Migrénu mívám několikrát v měsíci a mám stavy kdy velice vážně uvažuju o sebevraždě /a to nepřeháním/.Je to takový jiný svět,kromě běžných příznaků bývám hodně zmatená a už se mi taky stalo,že jsem ochrnula na pravou půlku těla-to mě fakt vyděsilo.Léky už neberu,protože jsem se dvakrát neúmyslně předávkovala a když je mi dobře,tak se přece jenom mám ráda a život je krásný.Kdyby tak nebylo té mrchy MIGRÉNY

  superkarma: 0 17.08.2005, 15:51:56

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [50] Eva_CZ [*]

  Kdybych na ni jeste porad trpela, urcite bych si poridila Imitrex v nosnim spreji, protoze pruser vsech piluli byl, ze jsem je okamzite vyzvracela. A cipky mi nezabiraly - koncila jsem na injekcich.

  superkarma: 0 17.08.2005, 13:50:10
 2. avatar
  [49] oxi [*]

  Doporučuju (vlastní a dobrá zkušenost) mrknout se na http://www.bolestihlavy.cz/. Najít si tam lékaře a zkusit ho navštívit.

  superkarma: 0 17.08.2005, 12:58:36
 3. [48] lesni.jahudka [*]

  S migrénou mám bohužel už pár let také zkušenosti a pokaždé když přijde, chápu sebevrahy, nejraději bych z toho okna také vyskočila. Trpím jí tak 2-3x do měsíce a pokud ji dostanu naprosto mne vyřadí z běžného života. Dříve jsem na to brala volně prodejná analgetika např.Ibalgin, Ataralgin atd..., ale příliš mi nepomáhali a navíc jsou dost návykové, tak jsem se obávala brát je příliš často. Po návštěvě neurologa jsem dostala lék s názvem Imigran, který se řadí mezi tzv. Triptany a nemůžu si jej vynachválit. Pokud někomu nezabírají volně prodejné léky, vřele doporučuji zajít na neurologii a vyzkoušet je. Zabírají do 45 minut a mám většinou opravdu úplně po bolesti a to trpím migrénou doprovázenou i zvracením. Jeden prášek vyjde asi na 30Kc, což není nejméně, ale pokud někdo trpí silnou migrénou a ví, že mu právě toto pomůže, dal by za to asi i mnohem více.

  superkarma: 0 17.08.2005, 12:44:44
 4. avatar
  [43] Juana [*]

  jaegerov: Nikdy jsem antikoncepci nebrala a s menses mi to souvisí taky. Čili to budou prostě hormony, nějaký pokles nebo co. Ale u mne je spouštěčem spousta impulzů, bohužel. Máme to taky dědičný, táta na to trpí co si pamatuju a máma občas taky. I brácha, ten to má možná po zánětu mozkových blan, co chytil jako malej od příušnic.

  superkarma: 0 17.08.2005, 10:51:13
 5. avatar
  [42] Juana [*]

  Já mívám migrénu před nebo na začátku menses a taky když poruším pitný režim a málo piju (jako vodu ), anebo když nosím holku na zádech na koníčka, tak to tutově druhý den mám migrénu, to je zas od krční páteře. Z prášků můžu jen ty s paracetamolem protože jsem si už uhnala alergii na brufen. Dřív mi manžel nevěřil, že je to tak hnusný, ale už se k migrénám dopracoval před pár lety i on, takže když to na mne přijde, tak mi nechá v klidu někam zalézt do tmy a postará se o ratolesti.

  superkarma: 0 17.08.2005, 10:44:29
 6. avatar
  [41] Aja [*]

  Občas se mi něco jako migréna přihodí asi třikrát do roka...a lituju každého, kdo něčím takovým trpívá pravidelně

  superkarma: 0 17.08.2005, 10:08:44
 7. avatar
  [40] Odemětobě [*]

  U mě se migrény objevily po 1.porodu a léčit se mě snažil kde kdo.Absolvovala jsem i ortopedii,neurologii a nakonec mi pomohla rehabilitační sestra.Zádrhel byl v krční páteři.Už je to si 7 let a neměla jsem migrénu ani jednou.Před menses mě pobolívá hlava,ale na tuto bolest stačí paralen.

  superkarma: 0 17.08.2005, 09:59:00
 8. avatar
  [39] Adi [*]

  Tak zrovna dnes jsem se probudila s pěknou migrénou . Naštěstí to nebývá často, ale stejně je mi pěkně blbě. A ty moje dvě nějak nechtějí pochopit, že mamince je blbě

  superkarma: 0 17.08.2005, 09:58:16
 9. avatar
  [38] phoebe24 [*]

  lékař mi napsal z léčebných důvodů (cysty) hormonání antikoncepci, po třech letech jsem měla "vypěstované" migrény v době menzes jak . Vysadila jsem antikoncepci a je klid. (jenom játra mi zjistili trochu pošramocený )

  superkarma: 0 17.08.2005, 09:42:35
 10. [36] esunad [*]

  nevím jestli to byla migréna nebo bolesti od krční páteře,ale vždy jsem problila a prospala celý den,zabral mi jedině ataralgin,vzít si ho hned na začátku bolesti,teď už mám několik let pokoj

  superkarma: 0 17.08.2005, 09:20:42
 11. [35] Jipa [*]

  Už jsem to tu tuhle psala...tak pardón, že se opakuji. Měla jsem migrény od šesti let-tedy co je pamatuji...(hormony nehormony)...neurolog, všelijaké "fígle" a tak, mi nepomohli...na jaře jsem prodělala zánět ledviny a v nemocnici mě naučili pít cca 5-6 litrů tekutin za den....nějak se to mému tělu zalíbilo-měla jsem lepší pocit (vím, že se zas až tak moc nedoporučuje, ale co nadělám, když mi to "sedí")...a musím říct, že vedlejší efekt mě fakt překvapil- přestaly migrény (od těch šesti nejméně 2x měsíčně) a zatím to drží(ale musím "chlastat")...a já děkuji za každý měsíc bez migrény!!

  superkarma: 0 17.08.2005, 08:59:43
 12. [34] Hanule [*]

  Já mívám migrénu asi 5 x ročně (lehčí forma, ale taky děsná). Zatím jsem vypozorovala, že se mi spustí v souvislosti s menzes a také při změně prostředí např. návrat z dovolené. Mně zatím pomáhá Ibalgin, ale musím ho vzít včas, jinak dlouho trvá než zabere.

  superkarma: 0 17.08.2005, 08:44:32
 13. avatar
  [31] sharonka [*]

  Já mám k migréně určitě dědičné předpoklady - mamka trpívá takovou tou 3denní, což mě naštěstí ještě nepostihlo. Ale taky mám vysledováno, že při vysazení Cilestu mám během té týdenní pauzy pokaždé migrénu. Někdy ji mám z únavy, vyčerpání a nevyspání. Většinou taky při delším cestování autem někam. Teď už mi stačí i 60 km cesta a začíná mi brnkat v hlavě. Naštěstí mi doteď stačí Voltaren Rapid. Někdy zabere jen na pár hodin a musím si dát další, někdy mě přestane hlava bolet úplně. Kdo to nezná nepochopí. Nejradší mám mužské řeči typu "no jo, kdybych já měl jenom migrénu", tak to bych mu ji přála.

  superkarma: 0 17.08.2005, 08:37:40
 14. [30] Ala.Faba [*]

  Při migréně polykám taky různá analgetika, ale chvilkově mi docela zabírá zmrzlina, aspon se mi po ní uleví, bohužel těhitenstvím ani porodem se nic nezlepšilo, v těhotenství jsem se bolesti snažila prospat, ale když už to trvalo dlouho tak jsem stejně šáhla po práškách po poradě s lékařkou.

  superkarma: 0 17.08.2005, 08:23:50
 15. avatar
  [29] Jeremi [*]

  Lucimo: Nemáš zač. Jak s migrénou bojuju od svých šesti let, tak už mám taky ledacos vychytané a vím třeba, že:
  - je úplně jedno, jestli se léčím na neurologii nebo ne, na četnost a "velikost" záchvatů to nemá vliv (a že na mně doktoři vyzkoušeli kde co),
  - je (v mém případě) úplně jedno, jestli beru HA nebo ne; migrénou jsem trpěla před HA, během jejího užívání, v těhotenství, při kojení...
  - pomáhá dostatek pohybu, nejspíš se tak uvolní napětí svalů kolem páteře, které taky může migrénu zpustit,
  - jako prevence mi pomáhá dostatek hořčíku v těle (stačí pít Magnézii každý den),
  - kofein při záchvatu pomůže, ale ne v podobě kafe, které do sebe nejsem schopná dostat, jak je mi blbě od žaludku (acylkofin to jistí),
  - když cítím, že by se migréna mohla dostavit, musím se vyhýbat alkoholu, kořeněným jídlům, čemukoliv sladkému, skořici, jídlům s glutamátem (v podstatě to znamená, že taky třeba týden jím jenom bílé jogurty a zeleninu),
  - "přespání" je stejný mor jako nedostatek spánku, spát o víkendu do desíti a usnout po obědě znamená bolest hlavy prakticky zaručenou.

  superkarma: 0 17.08.2005, 08:17:53
 16. avatar
  [28] raddre [*]

  taky vím co je migréna,a taky se nedívím těm co si šáhnou na život z této nemoci,jednou mě držela 6 týdnů,nepomohlo nic,prášky,injekce jen ve spánku jsem měla klid,ale skuste prospat šest týdnů,od té doby ji mám jednou dvakrát ročně a protože minulý týden jsem ji měla bez pondělí celý,tak jen doufám,že letos už mám vybráno

  superkarma: 0 17.08.2005, 08:14:02
 17. [27] Amemait [*]

  Tak já si myslím že HA to není, migrénami trpím cca od 10 let.HA beru od 14 let kůli nesnesitelným bolestem. A jestli přejde před poroden to pochybuji. Pravda je že se četnost omezila na 1x měsíčně. Jen je šílený že jsem teď těhotná a nechci brát žádné prášky. A to jsem ve 30tt. Tak nevím.

  superkarma: 0 17.08.2005, 08:13:33
 18. [26] papáček [*]

  nekdy mi vyvolá migrenu i ostrý světlo nebo v zimě sníh

  superkarma: 0 17.08.2005, 08:09:31
 19. [25] papáček [*]

  tak mě co zabíralo byl migranetol-nevím jestli to mám dobře napsaný-byl šíleně drahej,vzal se hned jak člověk přestávál vidět,teda aspoň u mně.už se bohužel nevyrábí,takže na všechny neduhy beru apo-ibuprofen

  superkarma: 0 17.08.2005, 08:08:39
 20. avatar
  [24] Kocicka [*]

  to mě taky trápí....nejvíc pomáhá jít to zaspat

  superkarma: 0 17.08.2005, 08:05:21
 21. avatar
  [18] Lucimo [*]

  jaegerov: Zkus nějaké minipilulky. Já jím mirell a četnost záchvatů je stejná, jako když jsem byla rok bez HA.

  superkarma: 0 17.08.2005, 07:27:11
 22. avatar
  [15] Lucimo [*]

  Jednou za život jsem vážně přemýšlela o sebevraždě. A to když má migréna trvala už třetí den, já jsem vy nejen každé jídlo, ale i každý hlt vody, dokonce ani osvědčený kofein nezabíral (mmch mě kofein POMÁHÁ, nikoli škodí jak se píše v článku). Ten třetí den jsem s drobnýma přestávkama naspala asi 20 hodin a naštěstí svině zmizela.
  TeĎ mám nového pana doktora(dík, Houserop), který zkouší doplňovat hořčík (dík, Jeremi), tak snad to bude lepší a poštěstí se nám to udržet na počtu tak těch dvou záchvatů měsíčně...

  Jinak jestli můžu poradit někomu kdo u sebe ještě neurčil spouštěče...mně migrénu jednoznačně zhoršuje některá hormonální antikoncepce.

  superkarma: 0 17.08.2005, 07:24:36
 23. [9] louže [*]

  ivap:
  to asi potvrzuje tu dědičnost. U nás tím trpí jeden syn a tatínek, takže asi mají výzkumy pravdu. Pro dceru mám uklidnění, prý to někdy přestává s prvním mateřstvím (hormony to zařídí).

  superkarma: 0 17.08.2005, 07:02:55
 24. avatar
  [8] Palita [*]

  Jo to znám, nejraději bych si odřízla hlavu

  superkarma: 0 17.08.2005, 06:59:34
 25. avatar
  [7] svetluszka [*]

  ivap: Chudák holka..

  superkarma: 0 17.08.2005, 05:08:04
 26. [6] ivap [*]

  Mám 15 letou dceru s migrénou a nezabírá jí vůbec nic.Naposledy vyzvracela i Rosemig.Zkoušely jsme Paraleny, Ibalginy, Valetol, Algifen,Clavigrenin a nic. Asi 3/4 roku byla bez po¨tíží po kůře Geratam+Peritol, teď nezabírají.

  superkarma: 0 17.08.2005, 01:50:35
 27. avatar
  [5] Eva_CZ [*]

  trdlo: 2 talety $70 - to je dobry skore...

  superkarma: 0 17.08.2005, 01:50:30
 28. avatar
  [4] Eva_CZ [*]

  trdlo: vidam tady na to reklamy. Nastesti jsem migrenu jako takovou nemela uz roky...

  superkarma: 0 17.08.2005, 01:48:39
 29. avatar
  [3] RenataP [*]

  Prý na to funguje Cerazete - antikoncepce ?
  Je to fakt, nebo mě gyndař lakuje ?

  superkarma: 0 17.08.2005, 01:42:47
 30. avatar
  [2] trdlo [*]

  Na migrenu mi funguje jedine Imitrex, nosni sprej nebo injekce je podstatne lepsi nez pilule. Akorat je to drahy jako prase.
  Ale kdyz clovek lezi ve tme a boji se pohnout ocima, ze se bolesti po , zaplatpambu i za drahou medicinu.

  superkarma: 0 17.08.2005, 01:15:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme