Zdraví

Sýrový slaný dort

Předpověď zase hlásí 33 stupňů. V tomhle vedru váš make-up prostě přežít nemůže. Omyl. Může. Stačí, když se naučíte pár letních triků. V první řadě v létě klidně zapomeňte na hutné krycí make-upy. Dosáhne-li teplota více než 25 stupňů, mohou nadělat více škody než užitku. Na obličej použijte lehký denní krém (můžete použít i krém na opalování) a pleť poté jen jemně přepudrujte, aby se neleskla. Pokožka se tím chrání před škodlivými paprsky, ale zároveň vypadá svěže. Při líčení očí zvolte decentní pudrové stíny. Lesklé krémové mohou vlivem horka tvořit nepěkné žmolky a usazovat se v očních koutcích. I když zrovna nemáte namířeno k vodě, používejte v letních dnech raději voděodolnou řasenku. Ač se to nezdá, i oči se potí a řasenka by nemusela přežít celý den. Není nic méně elegantního než rozmazané šmouhy okolo očí. Rtěnku volte raději ve světlejších odstínech, působí letněji a k lehce nalíčenému obličeji se hodí mnohem lépe.

Tip: Pořiďte si vodu ve spreji. K dostání je i v kabelkovém balení, které oceníte zejména ve městě. Kdykoli a kdekoli se můžete osvěžit sprškou čiré vody. Nabízí ji například Evian nebo Vichy. Obě vody obsahují zároveň i minerální látky, které působí blahodárně na pleť, a tak ji zároveň osvěžují a ošetřují.

Nezbytnou součástí horkých dnů i nocí je antiperspirant. I kdybyste byla nalíčená jako královna podle posledních trendů, nikdy to nebude dokonalé, budete-li cítit potem. Zde se nabízí další letní tip. Z vůní používejte jen lehké květinové a květinovo-ovocné vůně. Sladké tóny vám můžou doslova zamotat hlavu.
   
20.06.2000 - Zdraví - autor: Barbora Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  make-up nepouzivam

  superkarma: 0 04.11.2012, 23:11:12
 2. avatar
  [3] Andula [*]

  Já ho nosím i v létě, kvůli sluníčku

  superkarma: 0 07.12.2003, 14:00:57
 3. avatar
  [2] Ťapina [*]

  V létě zapomínám na make-up úplně. I v zimě ho nosím jenom večer.

  superkarma: 0 06.12.2003, 14:43:21
 4. avatar
  [1] Simba [*]

  Pudr nepudr, ve velkých vedrech se mi stejně obličej potí a leskne. Zkoušela jsem i pleť. krém od YR, který má pocení omezovat, ale žádný účinek.

  superkarma: 0 12.11.2003, 09:17:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme