Další pěkný příspěvek k našemu tématu nám poslala čtenářka Elis19. Ta obdivuje práci učitelek v mateřských školách, jedna z nich hodně pomohla jejímu synovi.

Tak to jste měli štěstí na paní učitelku, všechny takové nebývají. Ale je pravda, že to je hodně náročná práce. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Elis19, přeju krásný den.


Dobrý den, hned úvodem se přiznávám, že už je to moc dávno, kdy jsem sama chodila do školky. Myslím, že jsem tam chodila celkem ráda, asi jsem se ani nijak nevzpěčovala a nevyváděla, prostě už nevím, nepamatuji se. Jediné co mi v hlavě uvízlo je, že mě nutili jíst ovesnou kaši a od té doby se na ni nemohu ani podívat...

V době když začali chodit do školky moji tři synové, existovaly tzv. podnikové školky a měli jsme velké štěstí, že tatínek v tomto podniku pracoval a my měli přednost, přesto děti musely být zavčasu přihlášeny, jinak jsme měli smůlu.Na školkové období ráda vzpomínám, dětem se tam na tehdejší dobu až vyjímečně věnovali a jim se tam doopravdy líbilo. Stalo se, že jednou náš prostřední přišel s rozbitou hlavou, to když se na zahradě zalíbilo jedno autíčko jemu i kamarádovi najednou a on dostal za odměnu přes hlavu hrabičkami, vše se ale vyřešilo v klidu a ne jak se to občas stává, nadáváním na neschopné učitelky.

Proč ale hlavně na toto téma reaguji je skutečnost, že náš nejstarší do tří let vůbec nemluvil, byl na doporučení odborné lékařky vzat do školky, i když jsem byla na mateřské (to bylo tehdy nemyslitelné) a díky úžasné paní učitelce se do půl roku krásně rozmluvil, naprosto si ji zamiloval a od prvního dne se mu vůbec nechtělo domů. Měl původně chodit jen do oběda, ale zalezl pod stůl a až po slibu, že od zítřka tam bude spát se uvolil jít domů. Ještě teď po letech na paní učitelku vzpomínáme a patří jí absolutorium.

Musím říci, že práci učitelek v mateřských školkách obdivuji.

Elis19

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Historky z mateřské školy

  • Jak se Vám líbilo ve školce?
  • Chodila jste tam ráda?
  • Na co nejradši vzpomínáte?
  • Jak to je nebo bylo s Vašimi dětmi?
  • Dostaly se Vaše děti do školky bez problémů?
  • Máte nějaké vtipné nebo zajímavé historky?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Za odměnu jedna z vás získá zanedlouho publikaci Putování s knihou z Knižního klubu a Veselé úkoly pro předškoláky: Hurá do školy.

skolka

Reklama