Domácnost

Syn se dneska bál do školky

Posílám svoji zkušenost ze šikanou.
 
Šikana je problém, který řeším se svým synem ve školce, ano, je to bohužel realita. Můj syn je drobnější postavy, nosí brýle.
 
Chodí do malé školky, kde je jenom jedna třída. Jeden chlapec, který je stejně starý, si založil ve školce partu dětí a vstupní poplatek byla hračka, kterou museli všichni donést. Můj syn tohle odmítl - což jsem samozřejmě ráda. Na můj dotaz, proč tak nechce učinit, i když ví, že si s ním kluci hrát nebudou, mi řekl, že nevidí důvod, proč dávat hračku někomu, že musí.

Tahle jejich hra na partu už před Vánocemi začala být nepříjemná, ale říkala jsem si, Vánoce a nějaké volno to všechno urovná. Opak byl pravdou.

Včera byl syn ze školky hrozně špinavý, umazaná bunda... Na můj dotaz, jak se to stalo, mi řekl, že ho kluci z party žduchli na zem při procházce a rychle utekli, aby je paní učitelka neviděla. Dneska ráno dokonce plakal a řekl, že do školky nepůjde, jak ji navštěvuje hrozně rád.

Jsem rozhodnutá jít za paní učitelkou ve školce a vše jí říct, ale mám strach, aby se to neobrátilo proti mně a synovi.

Děkuji za rady, jak postupovat
 
Závislá na čokoládě


Nevidím důvod, proč by se to mělo proti vám obrátit. Když vysvětlíte případ s partou a dáváním hračky, mělo by vychovatelce dojít, co v její školce začíná. Rozhodně to není legrace, parta má v kolektivu vždycky navrch a to, že se jim postavil, je sice správné, jen s tím bude mít potíže. Kdyby byl silnější něž oni, měl by šanci, ale takhle skutečně potřebuje vaši pomoc. A buďte si jista, že doma řekl jen to nejhorší, co se mu stalo. O slovním napadání zřejmě mlčí.

Máte zkušenosti se šikanou? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!

   
17.01.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. [16] Natálka73 [*]

  Tvůj syn jak píšeš je drobnější postavy, nosí brýle, ale zrovna kvůli takovému nechtěl do školky chodit zase náš syn.Naopak u nás je on ten agresor takže si myslím, že to není jen o tom jestli má někdo brýle či nemá

  superkarma: 0 17.01.2007, 21:10:44
 2. [15] Natálka73 [*]

  Nášeho syna ve školce menší kluk s brýlemi boxoval do břicha, další ho šťouchnul při vycházce, jiný mu vzal čepici a tak jsem do školky zašla, zeptala jsem se samozřejmě i syna proč to neřekne paní učitelce a nebo proč mu to nevrátí, tak se mi odpovědi, že nemohl, že plakal a nebo že paní učitelka tam nebyla, že to neviděla.
  Paní učitelka se pak na něj zaměřila a řekla mi za tři dny, že si náš syn umí poradit, že se bát nemusím a tak když příště přišel poškrábaný od jedné holčičky tak jsem si šla podat místo učitelky tu holčičku a pěkně ji vynadala vynadala jsem taky to mu klučíkovi a pak našemu synovi, že si nesmí nechat všechno líbit a že se musí bránit,nesmí si začít, ale jak mu někdo bude něco provádět tak ihned mu to oplatit Jenže náš syn bohužel nechápe proč by jiné měl mlátit a tak se nechá škrtit ......

  superkarma: 0 17.01.2007, 21:07:59
 3. avatar
  [14] Láska [*]

  Na nic nečekej a jdi za učitelkou

  superkarma: 0 17.01.2007, 20:19:08
 4. [11] FAXÍK [*]

  Já bych počkala,jestli se to bude ještě jednou opakovat a pak bych šla za učitelkou a když to nepomůže,tak za ředitelem.

  superkarma: 0 17.01.2007, 13:38:50
 5. avatar
  [10] Kuře [*]

  Já bych za učitelkou šla. Zvlášť, jestli máte dobré vztahy.
  Právě dneska jsem šla za tou naší, abych se poradila, jak naučit Jajdu, že je dobré se nedat a jak se bránit útokům. Psala jsem o tom, co se jí stalo v diskusi pod hlavním článkem. A i když šlo u událost mimo školku,tak jsem si říkala, že by o tom učitelka měla vědět. A ejhle, reagovala tak,že mi hned nabídla, že s Jajdou nenápadně sama promluví, že zařadí ještě dneska a v nejbližší době toto téma pro diskusní kroužek její třídy a najde mi nějkou literaturu . A vyprávěla mi, jak sama asi před týdnem narazila na podobný problém u jiného dítka a jak špatně se tahle šikana odhaluje, že děti jsou ohromně vynalézavé a s úsměvem dokážou druhému šeptat ty nejuhnusnější výhružky.

  superkarma: 0 17.01.2007, 13:28:12
 6. avatar
  [9] páťa [*]

  Myslím,že včera bylo pozdě. Určitě tam jdi a řekni to.

  superkarma: 0 17.01.2007, 13:19:13
 7. avatar
  [8] pajda [*]

  určitě bych za učitelkou zašla - pokud má rozum, bude to řešit, pokud ho nemá, tak tam dítě stejně nevydrží...školka se věttšinou dá změnit nebo nějak vyřešit, ve škole je to horší.

  superkarma: 0 17.01.2007, 13:19:11
 8. avatar
  [7] Dedida [*]

  Promiň, divím se, že už si nešla ve chvíli, když ses dozvěděla o "vstupním poplatku"?

  superkarma: 0 17.01.2007, 13:13:39
 9. avatar
  [6] Gabi [*]

  Jednoznačně sdělit učitelkám, zvláště v malé školce se to dá řešit snadno. Je zajímavé, jak moc záleží na kvalitě personálu školky, v naší (také malé) se vždycky hlídalo "kamarádství" - prostě vztahy mezi dětmi byli vždycky dobré, nikdo nesmí nikoho zneužívat. Ale od kamarádek vím, že něco takového není stále v MŠ (zvláště v těch velkých) standardem.

  superkarma: 0 17.01.2007, 13:09:45
 10. [5] odlaska [*]

  Šla bych za ní co nejdřív, může to narůst do obrovských rozměrů. A hlavně ti kluci si musí uvědomit, že je to špatně- čím dřív, tím líp.
  Držím palce, ať to dobře dopadne...

  superkarma: 0 17.01.2007, 12:52:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme