O sobě i svém synovi nám napsala čtenářka Simič. Zatímco pro ni byly prázdniny dlouhé, syn do poslední chvíle doufal, že do školy nebude muset.

Děti většinou nechápou, že chodit do školy je ještě pohoda... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Simič, a přeju krásný den.


Hezký den.

Tak je to tady. Prázdniny utekly jako voda a škola volá své žáky a učitele zpět do boje. Já jsem se po prázdninách do školy moc těšila. Už týden před nástupem do školy jsem chodila s aktovkou na zádech, strouhala pastelky a tužky, přerovnávala učebnice, chodila jsem brzy spát, hrála si na školu s kamarády i s hračkami, chodila se dívat na školu, jestli náhodou už neotevřeli dřív. Měla jsem školu ráda a prázdniny na mě byly moc dlouhé. Dnes mám školou povinného syna. Je to můj pravý opak. Netěšil se, na školu se sice šel mrknout, ale stejně v duchu doufal, že spadne, nebo že nepůjde elektřina a nástup do školy se alespoň odsune na neurčito. Neodsunul a tak můj syn s kyselým a nešťastným výrazem ve tváři dnes odcházel z domu stále doufaje, že se stane zázrak a prázdniny se prodlouží. Dneska měli ve škole jen uvítací den, kdy si povídali nejen o zážitcích z prázdnin, ale i o tom, co je všechno čeká a kolik práce je před nimi. Syn si samozřejmě ihned zjistil, kdy jsou nejbližší prázdniny a už se na ně moc a moc těší. I když mu téměř denně říkám, že škola je fajn a že na ni bude ještě rád vzpomínat, nevěřícně se na mě podívá a zhluboka vzdechne a v duchu si myslí, že jsem se zbláznila.

Hezký den, školákům i rodičům hodně zdaru a hlavně trpělivosti a pevné nervy.

Simič

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co si s sebou berou děti první den do školy?

  • Jak to chodí u vás ve škole první den po prázdninách?
  • Berou si vaše děti do školy tašky?
  • Co v nich případně musí mít?
  • Jak dlouho se první den ve škole zdrží?
  • Máte nějakou zajímavou historku z prvního dne?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás získá za odměnu knížku Ondřeje Suchého Úsměvy z historie pražské ZOO (nakl. IKAR) a deset balíčků žvýkaček Orbit a Airwaves. Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz, heslo je TAŠKA. Moc děkuju!

zoo

zozozozo

Reklama