V sobotu večer se zaplnil Dělnický dům v Blansku krásnými dívkami a početným davem jejich fanoušků. Konalo se zde totiž finále soutěže Dívka ČR, která si klade za cíl najít nejen dívku krásnou, ale také bystrou a sportovně nadanou. Zkrátka žádný věšák na šaty, bez urážky. :-)

Relativně nové soutěži fandím i proto, že se jeho organizátorka, Aneta Kuklínková ze společnosti Cvicsnami.cz, nebála udělat finále mimo mekku všech podobných událostí, stověžatou Prahu.

Naopak. Využila domovského prostředí a soutěžící sezvala do stylového wellness hotelu Sladovna v Černé Hoře, kde probíhalo nezbytné soustředění. Do samotného Blanska, kde se pak konalo finále, je to co by kamenem dohodil.

  • Kdo jste Blansko ještě nenavštívil, vřele doporučuji. V okolí se nachází několik krásných zámků (Lysice, Boskovice), úžasná příroda přímo láká k pěším výletům i cykloturistice (Stezka Petra Bezruče). Své partnery jistě nalákáte na místní vyhlášené pivo Černá Hora (pivovar je možné navštívit a absolvovat dokonce pivní lázeň).

Dívka ČR, finále, foto: www.aerobic.cz

„Rozcvička“ v podobě společné skladby

Ale zpět k soutěži krásy. Hlavním hostem byla Miss ČR a Miss Europe 1995 Monika Žídková, jež podle mě představuje přesně ten typ ženy, která v sobě spojuje vše, co nenechá žádného muže v klidu. Je stále velmi přirozeně krásná, usměvavá, příjemná. Pravá královna...

Během finálového večera vystoupily mimo soutěž také další půvabné ženy, např. Michaela Exlová (exčlenka 5angels) a talentovaná zpěvačka Romana Staníčková, vítězka soutěže RH Faktor, s úžasným hlasem, která pro tuto příležitost složila i vlastní píseň.

Takhle zpívá Romana Staníčková

Finalistky se představily ve volné disciplíně - převážně aerobik, při odvážné promenádě ve spodním prádle (nikoliv v plavkách) a nádherných společenských šatech. Součástí soutěže byl i tradiční malý rozhovor. Malé princezny, které byly nedílnou součástí soutěže, pak ukázaly své umění ve volné disciplíně a promenádě ve společenských šatech, jež byla opět spojená s rozhovorem.

Dívka ČR, finále, foto: www.aerobic.cz

Promenáda ve spodním prádle

Pokud tedy občas zaslechnete hlasy, že je aerobik na ústupu a nikoho nebaví, nevěřte tomu. Radost v tvářičkám malých princezen, které po pár prvních tónech hudby roztleskaly svým „hopsáním“ celý sál, je jasným důkazem toho, že za pár let tu máme další hvězdy aerobiku. A že Česká republika bude vozit zlaté medaile z mezinárodních závodů ještě hodně dlouho.

Ale o tom zase až někdy příště.

Dívka ČR, finále, www.aerobic.cz

Půvabné dívky a odvážné princezny

A co vy, milé čtenářky, jaké zajímavé události se konají ve vašem okolí? Napište nám do komentářů. A také to, zda se vaše děti věnují nějakému sportu.

Autorka článku provozuje specializovaný server www.aerobic.cz, odkud pocházejí i použité ilustrační fotografie.

Reklama