Vánoční chystání je již dávno v plném proudu. Krásná výzdoba, kam jen oko dohlédne, avšak málokomu již dnes dojde, že jedním z hlavních ozdobných symbolů vánočních svátků je jeden z nejtypičtějších amuletů, jaké svět kdy znal. Ano, mluvíme o HVĚZDĚ.

Mnoho talismanů či magických předmětů v sobě tento prastarý znak nosí. Ať již se jedná o hvězdu pěticípou; ta je obsažena např. v amuletu Penthalpa - Pytagorův znak, symbol exaktní vědy, dokonalého rozumu, vývoj myšlení. Či jde o klasický Pentagram; silná ochrana proti kouzlům zla a černé magii. Velmi oblíbený je tento symbol i v dnešní době, a to zejména jako poznávací znamení nové vlny lidí, zabývajících se určitými energiemi. Je-li obrácený vzhůru nohama, je pak nositelem opačných hodnot. Nebo se může jednat o hvězdu šesticípou, která je představitelkou obzvláště silných proudů. Nejznámější je asi Davidova hvězda; kombinace dvou trojúhelníků znamená spojení viditelného světa s neviditelným. Šesticípá hvězda je např. základem Šalamounova pečetního a posvátného symbolu nejvyššího poznání, velkolepá hvězda makrokosmu.

Čtěte také:

ChristmasHvězdy-amulety jsou předměty, které plní odjakživa záhadné funkce. Mají ochranný smysl pro toho, kdo je nosí, a to jak během života, tak i po smrti. Nejeden velký vladař se nechal pohřbít se symboly své vlády.

Amulet  podle starých duchovních mistrů zachycuje dobrotvorné tajemné fluidum, které je schopné vyřadit z provozu jiné - negativní fluidum, tj. případné zlo, které může vycházet z různých magických úkonů, či jen myšlenek vyslaných naším směrem.

Amulet také může pomoci získat úspěch v každé činnosti. Nejsilnější amulety jsou pak ty darované či vytvořené z opravdové lásky, nebo od dětí.

První amulety podle dochovaných zdrojů měly ochrannou funkci před bolestmi. Naši předkové je přikládali především na místa, která je bolela, všude tam, kde je nejvíce cítit pulz.

Také všechny prsteny, náhrdelníky a náramky mohou samy o sobě představovat magické kovové kruhy, které jsou příjemci kruhových paranormálních sil od grimoarytů. Jde o ochranný řetěz, kruh, přes něhož zlé síly nemohou proniknout. Taková bariéra (kruh) byla vkládána např. do magické koruny, kterou nosili ti, kdož byli považováni za vyvolené Bohem.         

Reklama