Skandál s propuknutím syfilidy mezi českými pornoherci máme ještě v čerstvé paměti. Toto onemocnění se ale bohužel nevyhýbá ani „amatérům“. S podzimem zaznamenaly české lékařské laboratoře zvýšený výskyt této nebezpečné nemoci i mezi běžnými občany.

„Jediným spolehlivým prostředkem k zabránění přenosu je kondom. V případě, že jsou infekční ložiska mimo oblast krytou kondomem, nemůže ani kondom vzniku nemoci zabránit,“ uvedla Jana Janatová z laboratoře klinické mikrobiologie společnosti Synlab.

Neléčená syfilida přitom může končit nevratným těžkým poškozením nervového a kardiovaskulárního systému. Přenos nastává téměř výhradně pohlavním stykem s infikovaným partnerem. Je proto pravděpodobné, že zvýšený počet pozitivních testů na tuto nemoc mají na svědomí letní náhodné známosti.
 
Zdroj: Korzo

Preferujete chráněný či nechráněný pohlavní styk? Už jste někdy absolvovala „úlet“ s téměř neznámým partnerem, přestože jste byla zadaná? Pokud máte děti, v kolika letech jim doporučíte používat ochranu? Měla jste někdy po pohlavním styku zdravotní potíže? Jaké? Už jste někdy absolvovala vyšetření na AIDS? 

Reklama