Také se občas zhrozíte ranního pohledu do zrcadla? Já skoro pokaždé. Takové to: „Neznám tě, ale umeju tě“ zní sice vtipně, ale moc nám to nepomůže.
Nahá tvář bez make-upu s otlačeným vzorkem damaškového polštáře… to není legrace, jednou jsem měla na obličeji dokonce vzorek nítěného knoflíku a jako na potvoru tam vydržel celé dopoledne. Bohužel, s tím se nic nenadělá, jedině snad ledovat, ale kdo by na to měl po ránu čas, že?
Ale přece jenom na pár nešvarů a vad na kráse recepty existují a já vám je dnes prozradím.

Jestli vás trápí růžolící tváře, teď nemám na mysli svěží pel mládí, ale rozšířené žilky, bude vaše pleť náchylná k praskání a drobnému krvácení podkožních žilek. Tento problém je nejlepší řešit u dermatologa, ale než se k takovému zákroku odhodláte, můžete ho zamaskovat zeleným korektorem. Nelekejte se, nebudete vypadat jak vodník Česílko. Zelená barva totiž skvěle neutralizuje červenou. “Maskovaná“ místa budou vypadat ještě přirozeněji, když zelený korektor namícháte s make-upem tělové barvy.
Kde se dá zelený korektor koupit?
V lékárně nebo v paletkách od různých značek v parfumeriích (třeba Sephora).

Zeleným korektorem, nejlépe ve tvaru tužky, můžete zalíčit i pupínky.

K dalším nežádoucím ozdobám patří kruhy pod očima.
Vylučte nejdříve onemocnění ledvin a jater a naučte se pár šikovných tahů tím správným korektorem. Kůže kolem očí obsahuje spoustu malých cév. Jestliže se zapomenete na večírku nebo prosedíte den před počítačem, cévky se roztahují, aby jimi mohla proudit výživa pro unavený zrak.
Kůže tak promodrá nebo oteče. O modrou barvu se postará žlutý korektor, třeba z korekční palety od Avonu, a na oteklé váčky je nejlepší zbraní rozjasňovač v tužce. Jsou sice poněkud nákladnější, ale jejich koupě se vám opravdu vyplatí.

Pigmentové skvrny.
Těhotenství, hormonální nerovnováha nebo také špatná funkce jater mohou narušit rozložení kožního pigmentu. Nedovolte, aby nevábné skvrny podlomily vaše sebevědomí a nasaďte těžký kalibr v podobě líčidla s vysokou krycí schopností. Před tím pleť hydratujte krémem. Pozor na partie okolo očí, silné vrstvy líčidla zdůrazňují drobné vrásky.
Kde takový korektor koupit? Opět je nejlepší zvolit přípravky z lékárny. Vyzkoušejte třeba značku Vichy.

Tak co, milé ženy-in?
Trápí vás některý z výše uvedeným problémů?
Jak je maskujete?
Napište mi o tom.

Reklama