Zdraví

Svou vysněnou linii se snažte zachovat


Úprava hmotnosti s cílem shodit nadbytečné kilogramy patří mezi největší přání mnoha žen. Za vším je především touha po zvýšení tělesné přitažlivosti a fyzické kondici. Problém nastává většinou v tom, jak se k vysněnému cíli dostat nenásilně a hlavně zdravě. Stačí tělu dodat klíčové výživné látky.       

Pokud si dietní jídelníček tvoříte sama, měla byste dát pozor na to, abyste zabezpečila přísun potřebné denní dávky základních vitaminů a minerálů. Nevyhnutelnými složkami výživy na udržení zdravého metabolismu jsou vitaminy B2, B6, kyselina pantothenová a niacinamid – pomáhají tělu metabolizovat bílkoviny, tuky a cukry. Dále je to vitamin B1 a hořčík, který pomáhá tělu metabolizovat uhlohydráty, chróm je vysoce vstřebatelný minerál, pomáhá regulovat hladinu glukózy.      

Protože dieta většinou znamená omezené množství kalorií a snížený příjem jídla, pro každého, kdo drží jakoukoli dietu, je důležité, aby užíval tyto vitaminy a minerály. Může to být i formou vyváženého multivitaminu.  

Velmi dobrý účinek na hubnutí má zelený čaj, který bývá nazýván stimulátor hubnutí. Více než tři tisíce let je součástí čínské medicíny a diety. Obsahuje chemické látky, které mají antioxidační vlastnosti a zvyšují látkovou výměnu. Zelený čaj je také účinným urychlovačem termogenézy, tj. proces spalování kalorií.                                                                                            

Ve vašem dietním jídelníčku by neměla chybět vláknina. V lékárnách ji můžete sehnat v koktejlech nebo v podobě čistých rostlinných produktů ve formě tablet. Obilná vláknina, jejímž zdrojem jsou ovesná zrna, vyvolává pocit sytosti, pročišťuje trávicí trakt a pomáhá odstraňovat toxické látky z těla. Její pravidelné užívání vhodně upravuje trávení a podporuje zdravou funkci tlustého střeva.

Jaké látky pomáhají tělu metabolizovat tuky a cukry?
Jaká tekutina je nejlepším stimulátorem hubnutí?
Co si musíte hlídat, když si sestavujete dietní jídelníček?
 

Výsledky kvizu a rady, jak zhubnout již napořád, naleznete na http://www.doformy.cz/kviz200

   
28.01.2008 - Zdraví - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Radka27 [*]

  valesovavera: Moc gratuluji. Lidí s takovou pevnou vůli si moc vážím. Jsi dobrá. Fakt. A přeju ať vydržíš nadále odolávat stravovacím chybám.

  superkarma: 0 29.01.2008, 13:15:13
 2. avatar
  [5] wtipna [*]

  Ch.Z. Kochanská: Nejsem. Snažím se udržovat svou váhu kolem 60 kg na 170 cm. Předloni jsem měla o 5 kg víc a jak to bylo (nejen na volejbale) poznat.

  superkarma: 0 29.01.2008, 12:54:22
 3. avatar
  [4] valesovavera [*]

  Já jsem zhubla ze 120 kg na 66kg.Pomohl mě dietolog, silná vůle a a potravinový doplněk abych neměla chuť na jidlo. Ale hlavně dodržovat rady dietologa ,cvičit,a hodně se pohybovat.Ta dieta potom se dala vydržet .

  superkarma: 0 28.01.2008, 22:57:50
 4. [3] cernoskajirina [*]

  Snažím se,ale kg nejdou dolů. Je to na střídačku.Potřebuji parťáka.

  superkarma: 0 28.01.2008, 15:21:10
 5. avatar
  [2] Ch.Z. Kochanská [*]

  wtipna: A jsi tlustá?

  superkarma: 0 28.01.2008, 11:03:34
 6. avatar
  [1] wtipna [*]

  Vitamín B6 jím večer (tak nějak musím), zelený čaj se snažím dělat aspoň jednou denně v práci (jinak piju neperlivou vodu) a vločky si přidávám ráno do jogurtu. Občas mi vyjde večer sníst zeleninu, ale spíš se nacpu k prasknutí , protože si po večeři dám čokoládku a pak jsem na sebe naštvaná. Ale to je prostě ZÁVISLOST!!!

  superkarma: 0 28.01.2008, 10:46:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme