Svou nevěrností mě dohnal k nevěřeJak dopadla odpuštěná nevěra? To si můžete přečíst v poučném příběhu čtenářky Nealienky. Moc růžový ten konec není...

Přečtěte si příběh nevěrného manžela čtenářky Nealienky. Takhle dopadla, když v sobě našla sílu odpuštění...


Já jsem nevěru odpustila. Poprvé ano. Když jsem si před několika lety manžela brala, občas jsem zaslechla řeči typu „taková hezká holka a tak obyčejný, na první pohled nezajímavý kluk“. Ale nám to spolu klapalo po všech stránkách. A také jsem si nejapně myslela, že když bude mít doma pěknou, udržovanou manželku, bude se doma také držet.

Pak jsem se dozvěděla, že mi byl nevěrný. Hloupě, omylem, neplánovaně, klasicky s kolegyní na firemním večírku. Oba nás to zasáhlo. Hrozně se kál a omlouval. Já dlouho trucovala, ale celou dobu jsem vlastně odpustit chtěla. Říkala jsem si, že nic není jen černé nebo bílé, že když někdo deset let bezvadně funguje, má možná nárok jedenáctý rok udělat chybu. Odpustila jsem mu.

Pomalu ale jistě se zas všechno urovnalo, bylo fajn, tak jako „před tím“. A pak to udělal znova. A když on, tak já jemu na oplátku. A hned druhý den ráno jsem věděla, že je konec. Že jsem mu oplatila stejnou mincí ne proto, že bych opravdu chtěla, ale prostě jen navzdory, na truc, což bylo i pro mě dost za trest k tomu všemu.

Jsem přístupná domluvám a argumentům, ale nejsem hloupá. A tak jsem manžela opustila. Nechci dělat tradici z jeho hloupých chyb a následně omluv a usmiřování. Co zabere jednou, po druhé už neúčinkuje. Každý z nás má nárok udělat jednou, dvakrát za život fakt pořádný průšvih, ale já u těch jeho dalších už být nechtěla.

Netvrdím, že se mi ulevilo, že jsem šťastná, protože nejsem, protože mě to i po pár letech mrzí, že nám to nevyšlo. Ale aspoň vím, že to nebylo mou vinou. Odpouštět ano, ale ne do nekonečna. Aby se z dobráka nestal hlupák.

Čtenářka,
Nealienka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 19. 9. 2012: Manželova nevěra

  • Jak byste reagovala, kdybyste zjistila, že je vám manžel nevěrný?
  • Je pro vás fyzická věrnost v manželství důležitá?
  • Dovedete si představit, abyste mu odpustila, nebo by to byl konec?

Své příspěvky na toto závažné téma mi posílejte nejpozději 19. 9. 2012 do 15.00 hodin na naši e-mailovou adresu (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a tím i možnost získání dárku - abyste si nedělaly z nevěry vrásky, mám tu pro jednu z přispěvatelek kosmetiku GARNIER Ultra Lift denní sérum a krém a také noční sérum a krém.

Bude-li to vaším přáním, vzhledem k závažnosti, budu zachovávat anonymitu přispěvatelek, pokud o ni v mailu s příspěvkem požádají.

denni nocni

Reklama