píše tak trochu s povzdechem naše čtenářka s TanaM. Tatínek ji vychovával ve sportovním duchu, a tak místo vytoužené panenky dostávala sportovní náčiní. Až se nad jejím toužebným přáním slitovala babička a koupila jí „mrkačku“

Tatínek nám nekupoval žádné hračky. Táta se nás snažil vychovávat jako kluky, se sportovním duchem.Vždy pod vánočním stromečkem jsem našla brusle, lyže, kolo, tenisovou raketu a další sportovní potřeby. Nikdy nebyla pod vánočním stromečkem vytoužená panenka.

Všechny holky ve třídě, spolužačky se předváděly, tím jaké mají nové panenky, jen já jsem měla zas nové brusle.
Jednou jsem seděla u babičky v pokoji , a říkala jsem jí moc by jsem si přála obyčejnou panenku -mrkačku. Babička měla úžasné srdce a panenku mi darovala v den mých 10 narozenin. Celé týdny jsem s krásnou panenkou od babičky spala v dívčím pokojíčku, hladila jsem její krásné vlásky, koukala jsem se na její nádherně mrkající očka.

Svým synům jsem kupovala pěkné dřevné hračky, lego, stavebnice, pistolky, autíčka, angličáky, ninja želvy a puzlíky. Už jen z toho důvodu, že já jsem žádné hračky neměla. Nejmladší syn byl velmi zručný ve stavění puzzlů, dokonce zúčastnil soutěže ve stavění puzllů na čas. Přistihla jsem se, že si puzzle kupuji sama pro sebe, hlavně ty nad 2000 kusů.

Nedávno jsem navštívila svého syna a jeho kamarádku, která pracuje pro firmu Mattel. Alenka, kamarádka mého syna mi říkala , že jsou nějaké vánoční akce na panenky „ barbínky“. A div se světe.. v pokročilém stádiu rozpadu, jsem si objednala dvě barbíny.

Jednu mořskou vílu a tanečnici. K tomu samozřejmě i oblečky, šatičky , ..

Bohužel asi i z toho důvodu, že v dětství jsem žádné hračky neměla. A dnes mám komu ty nádherné krásné barbínky dát. Své vnučce.

Tana M.

Milá Tano M., to je docela smutné, že vám rodiče nekoupili žádnou hračku.

Text nebyl redakčně upraven

Také vzpomínáte na své hračky, milé ženy-in?

Která byla vaše nejoblíbenější? Máte ji ještě schovanou? Od koho jste ji dostala? Podědily ji vaše děti? Mají už jiné zájmy a hry, než jste měla vy v době dětství? Měla jste nějakou vysněnou hračku, kterou jste nikdy nedostala?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama