O problémech s vařením svíčkové píše šéfka našich obchodnic Klára Křížová. Přečtěte si její zkušenosti a důvod, proč se rozhodla svíčkovou už nevařit...

Miluju svíčkovou. Vařila ji skvěle moje babička, moje máma taky, ale o malinko hůř. Celý život se mě snažila svíčkovou naučit. Jednou jsem ji zkusila. Myslela jsem si, jak dělám všechno správně, i vařící hrnec voněl, jak má. Jenže, výsledek byl tristní. Sice to mělo oranžovohnědou barvu, chuť ale byla velmi mdlá. Navíc se mi strávníci vysmáli, že to není k jídlu. Tak jsem to vzdala. Svíčkovou prostě neumím. A docela me to mrzí, protože ji mám moc ráda. Jak jsem časem zjistila, způsobů přípravy je několik, každý si nějaký nese z rodiny. Ještě jsme nesebrala odvahu ji zkusit znova.

Klára Křížová


Kláro, každý přece ví, že není nad svíčkovou od maminky. Musím říct, že jsem ochutnal (v době, kdy jsem ještě jedl maso) mnoho různých variant této omáčky, ale takovou, jako vaří máti, jsem od nikoho jiného nejedl.

Téma dne 8. září 2011: Kuchařské průšvihy

I mistr tesař se někdy utne. Tedy, jste-li geniální kuchařky, milé čtenářky, jistě máte zkušenost i s nějakým nepovedeným pokrmem. A je-li pro vás kuchyně spíše mučírnou, myslím, že k historce na dnešní téma nebudete muset příliš dlouhou brouzdat po stezkách paměti.

  • Jaký byl váš největší kulinářský průšvih?

Své příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Chcete-li mít šanci k uveřejnění a získání dárku, zasílejte své příspěvky do 8. 9. 2011 15.00 hodin. Pozor! Uveřejním pouze příspěvky, které budou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. A ještě ten dárek... tentokrát jím budou dvě knížky: BioAbecedář Hanky Zemanové (vydalo nakladatelství Smart Press) a Kniha o kávě od Petry Veselé (taktéž Smart Press).

bio kava

Reklama