.

Světový unikát Kamencové jezero: příště řízek a ucpávky s sebou!

Cestování

Světový unikát Kamencové jezero: příště řízek a ucpávky s sebou!

Když je vedro, ze všeho nejraději se jezdíme koupat a relaxovat u vody. Poslední letní měsíc se ale většina vodních nádrží kazí a hrozí nebezpečné sinice.

Nalákáni televizní chválou jsme prostudovali výhody chomutovského jezera, které si prý v léčivých účincích nezadá s Mrtvým mořem a rozhodli se vyzkoušet jedinou nejen sinic, ale sebemenších známek života prostou sladkovodní plochu na celém širém světě. Co na tom, že není za humny, jako naše oblíbená pískovna ve Lhotě, ve které jsem prakticky vyrostla - zážitků si člověk přece váží tím víc, čím méně jsou dosažitelné.

U vchodu do areálu jsem se dala do řeči s moc příjemnou místní paní. Ta se spolu s kamarádkou smála a divila se, že k nim jedeme až z Prahy.

Fotek je na internetu pomálu, tak mi trošku spadla brada, když jsem zaznamenala hned za jezerem pyšně se tyčící obrovské paneláky a megamnožství dětiček skotačících na jistě velice vyvedených vodních i jiných atrakcích.

koupaliště

Nevadí, zkusíme holt inzerovanou nudi beach, co dělat... jenže tam zas nebyla pláž pro změnu vůbec žádná a přístup do vody pouze v botách. Tak jsem tam jen mobilem vyfotila typické hnědavé kameny, dle kterých jezero získalo svůj název (a kupodivu nedostala „po d.....e“ - Anai, jsi sice novinářka, ale mezi naháči se přece nefotí, fuj!):

koupaliště

A jelikož hlučící dětičky rozhodně neslibovaly relax pro dva přepracované workholiky, a stejně jsme už měli hlad, vydali jsme se na druhou stranu jezera, kde se nacházela menší pláž a tušili jsme tam nějaké restaurace. Hlavně však odtud nebyly vidět chomutovské věžáky.

koupaliště

Sotva jsme se přiblížili, zaslechli jsme výrazné „duc duc“... Aha, nejen restaurace, ale také letní kino s živou hudební produkcí. Když techno vystřídaly stravitelnější romské melodie (abychom snad nezapomněli, do jaké části české republiky jsme zavítali), rozhodli jsme se neutéct, ale zalehnout na travičku, stranou největšího dětského vodního dovádění. Voda byla trošku studená a pískem zkalená, ale zvláštně páchla, úplně jako termální prameny, a tak člověk uvěřil, že je skutečně léčivá. Ráno prý je průzračná, pravila ta milá paní.

Jelikož na dece dlouho nevydržím, partner mě požádal, zda bych nezašla do nedaleké restaurace s dřevěnou teráskou nad vodou zamluvit stůl „tak za půl hodinky“, že si dáme nějaké dobré „papu“. Když jsem přišla na místo, musela jsem se smát: Nešlo o restauraci, ale o okénko s nápisem „Výdejna jídel“, nabízeli jen hotovky a la školní jídelna a ještě zřejmě předem obyvateli kempu objednané. Na okénko stála fronta dobře na hodinu. Vedle ještě jedno občerstvení, ale opět obsypáno. Zeptala jsem se slečny v obchůdku s opalovacími krémy, zda v areálu nevedou „něco pořádnějšího“. Poslala nás do hotelu Golf.

koupaliště

Narazili jsme na masivní mříže - turniket na naše karty nereagoval.

koupaliště

Slečna v kukani nejdříve nevypadala, že nás do restaurace vůbec pustí, ale nakonec nám na ruku navlékla růžové papírové náramky a ptala se, jak dlouho se venku zdržíme. Jsem absolutně nekonfliktní osoba, ale když mně některé věci vadí, tak dávám průchod svému temperamentu, a navíc prý zvyšuju hlas, což si neuvědomuju, protože navíc moc dobře neslyším. Zřejmě nás o to lépe uslyšel personál v baru venkovní pizzerie a pocítil nedůvěru. Přítel mi později naznačil, že mě zřejmě považovali za problémovou občanku, se kterou se v těchto krajích bezproblémoví občané běžně setkávají.... Ano, i to je možné!

Venkovní posezení s barem přímo lákalo:

koupaliště

Usedli jsme, číšník přinesl jídeláky, ale nezeptal se, co si dáme k pití. Za 5 minut přišla ke stolu servírka a sdělila nám, že si nemůžeme objednat, neboť hotel je plný hostů a kuchyně nestíhá. Nevěřícně jsem na ni zírala:

„A to jako vůbec NIC? Jako ani něco malého?“
„Ne.“
„Nebo studeného...? Prostě NIC? Ani třeba za hodinu...?“
„Ne.“
„To nemyslíte vážně...!“

Nechtěla jsem se vzdát, zvláště poté, co jsem zjistila, že její kolega úplně normálně rozdává jídelní lístky, roznáší lákavě vyhlížející talíře a pití okolním hostům. Šla jsem k němu a ptám se, jak to, že „oni ano“ a „my ne“.

„Ale oni si objednali pizzu!“
„Ale my bychom si přece taky klidně dali pizzu!“
„A proč jste to neřekli?“
„Nikdo nám jí nenabídl!“

Začala jsem se samozřejmě tvářit ironicko-šokovaně a můj hlas nebyl určitě nejklidnější... Číšník se ušklíbl, přestal si mě všímat a dál roznášel dobrůtky zřejmě privilegovaným hostům, mezi něž jsme evidentně nepatřili.

Přítel, který mezitím nenápadně prošmejdil vnitřek hotelové restaurace (objevil asi 4 hosty), pravil, že odcházíme, a já pořádně rozčilená poskakovala okolo něj a vykřikovala, že jsem slyšela, že na venkově Pražáky nemají rádi, že se jedná určitě o diskriminaci a že to tak nenechám a napíšu to do ženy-in!

Najednou proti nám vyrazil z hotelu vedoucí a začal se KONEČNĚ vlídně tázat, cože se stalo, a svým KONEČNĚ profesionálním přístupem nás vrátil zpátky ke stolečku a prohodil pár slov u baru s číšníky. Ten přišel, nabídl a ihned dokonce i přinesl žádané nápoje (kopla jsem do sebe na uklidnění kupodivu kvalitní vínko) a pak jsme si nejméně hodinku počkali na svou pizzu, hladově sledujíce, jak číšníci roznášejí jídlo všem okolo.

Radši jsem mlčela. Po částečném vítězství se mi boj vzdávat nechtělo a vystát frontu dole v občerstvení ještě méně.

Když jsme o dvě hodiny později koupací areál opouštěli, byli jsme u vchodu svědky doslova krvavého incidentu, kdy jakýsi mladík(ci) napadli jakéhosi muže ... řev, afekt, hádka... Kdo ví, jak to bylo... každopádně jsme s úlevou sedali do auta a říkali si, „jiný kraj, jiný mrav“.

A druhý den jsme se vděčně vydali na koupaliště ve Lhotě, kde sice není taky „pořádná hospoda“, ale kde známe každý stánek a kde nám Rusové urožní šašlik, na který si tradičně vystojíme „jenom“ dvacet minut.

Myslím, že jsme z dalších objevných cest po nových koupalištích nadosmrti vyléčeni!

   
22.08.2012 - Doma - autor: Zuzana Anai Hainallová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [45] LudPa [*]

  Sml23

  superkarma: 0 14.03.2013, 17:52:22
 2. avatar
  [44] arminka [*]

  tak to teda ani náhodou.... Sml16

  superkarma: 0 09.09.2012, 20:53:41
 3. [43] ova9 [*]

  ...... bez komentare.Radeji si zajedem do blizkych Sporic na koupaliste a nebo Aqaparku v Klasterci n/Ohri

  superkarma: 0 06.09.2012, 19:57:58
 4. avatar
  [42] Suzanne [*]

  Rikina — #39 Já onehdá potkala příšerně nabubřelého Valacha Sml30 A taky měl blbé řeči o PražácíchSml52

  Pravda je, že osobně taky nemám negativní zážitky z žádných končin naši vlasti či přilehlého okolí.

  superkarma: 0 29.08.2012, 12:54:26
 5. [41] 1021965 [*]

  Taková dovolená mě neláká.

  superkarma: 0 27.08.2012, 16:30:41
 6. [40] jukl [*]

  Na jezeře je moc lidí, jezdí tam mnoho rekreantů, často cizinců. Běžní Chomutováci se chodí raději koupat o kousek dál - na rybník Bandu, kde se neplatí vstupné...Já, ač bydlím v tomto městě, najezeře jsem nebyla už asi 10 let... občas jezdíme třeba na Nechranickou přehradu... a ta muzika - to byl romský festival na Letním kině...

  superkarma: 0 23.08.2012, 23:29:44
 7. [39] Rikina [*]

  K tomu, že na "venkově" nemají pražáky rádi a je to diskriminace - není. Nejen na venkově, ale vůbec nikde nemají lidi rádi velkopanské nabubřelé chování, on totiž nikdo nemá na čele cedulku "pražák", ale pokud se chová k místním pohrdavě, a dává najevo, že je něco lepšího, tak se holt nedočká ničeho pozitivního, a to i když pražák není. Sml80 Cestuju po tuzemsku hodně a to i po těch nejzapadlejších koutech v pohraničí, kde je turista zjevení podobně jako bílá paní, a mnohokrát na mě hleděli místní nedůvěřivě, ale případy, kdy došlo k nějakým neshodám, jsou výjimečné.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #42
  superkarma: 1 22.08.2012, 21:59:35
 8. avatar
  [38] Kytinkak [*]

  já jak se na něco moc těším, vždy to stojí za prdlačku

  superkarma: 0 22.08.2012, 21:57:53
 9. [37] Lydia001 [*]

  Tak to teda nezni moc lakave, i kdyz je fakt, ze fotky jsou moc povedene.

  superkarma: 0 22.08.2012, 21:51:41
 10. avatar
  [36] black.bird.third [*]

  Já můžu doporučit pískovny u Přelouče. Voda je tam opravdu čistá, oproti jiným vodním plochám i krásně teplá. Ale je tam spousta lidí, okolní silnice vypadají jak nějaký autobazar - jsou všude.

  K jídlu obvyklé hotovky ze stánků - párek v rohlíku, langoše, klobása... Nebo zajet do Přelouče, tam je restaurací dost.

  superkarma: 0 22.08.2012, 19:08:03
 11. avatar
  [35] gerda [*]

  nejhorší je na něco se moc těšit. To je zklamání téměř zaručené.Sml15

  superkarma: 0 22.08.2012, 17:13:52
 12. avatar
  [34] ekleinovka [*]

  Když jsme bydleli na severu,jezdili jsme do Chomutova často,a byli jsme spokojeni,nic zásadního se nám tam nedělo....je to pár let zpátky....

  superkarma: 0 22.08.2012, 17:08:52
 13. [33] petr.i [*]

  to snad ani není možné...a přitom mě to tam taky lákalo....už neláká

  superkarma: 0 22.08.2012, 16:36:54
 14. [32] step1 [*]

  Ta první fotkla vypadá tak idylicky. Hned bych si dala říct. Ale po přečtení článku mě přešla chuť.

  superkarma: 0 22.08.2012, 16:01:24
 15. avatar
  [31] hubajda [*]

  nic pro me Sml23Sml23Sml23

  superkarma: 0 22.08.2012, 15:32:56

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] cilani [*]

  gerda — #21 Poděbrady jsou fakt luxusní, tak čistou vodu jsem jen tak někde neviděla. Sml67

  superkarma: 0 22.08.2012, 15:27:31
 2. avatar
  [29] capkova [*]

  NIC PRO MNE ...Sml23Sml23Sml23

  superkarma: 0 22.08.2012, 14:58:35
 3. avatar
  [28] řinka [*]

  Na Lhotě je moc studená vodaSml15

  superkarma: 0 22.08.2012, 14:57:08
 4. avatar
  [27] lacetka [*]

  Ač se to nezdá, Chomutov je jen větší vesnice, prostě vidlákov. Podle toho se ani na Kamenčáku nedá čekat žádný větší zázrak. Ale přesto mám dojem, že Anai měla trošku smůlu a zažila na jednom místě několik nenaplněných očekávání a nemilých "překvapení", ono lidi jsou totiž všude "stejní" - místo s tím má co dělat jen velmi okrajově.

  superkarma: 1 22.08.2012, 13:52:38
 5. avatar
  [26] gerda [*]

  nemůžu si pomoct, ale při kouknutí na tu docela první fotku mi okamžitě napadlo ono slovenské -  "jaj, kok*t drevený!"Sml39

  superkarma: 0 22.08.2012, 13:11:11
 6. [25] Trefa [*]

  Trefa:pekne fotografie,ale zazitek velice spatny.

  superkarma: 0 22.08.2012, 13:05:19
 7. [24] Rikina [*]

  Mimochodem tam býval - na druhém, menším jezeře - vodní vlek. Úžasná atrakce, to mě bavilo, i když na normálních lyžích neumím, tak na těch vodních je to legrace. Letos jsem tam dosud nebyla, takže nevím, zda je stále v provozu, kdyby jo, okamžitě se jdu svézt, i když na mě budou blbě koukat, že v mým věku lezu na vodní lyže. Sml57 

  superkarma: 0 22.08.2012, 12:30:25
 8. [23] Rikina [*]

  Sml52 jezdím do Chomutova ke Kamencovému jezeru už bezmála 20 let. Jak na nudistickou, tak na normální pláž. A nic z výše popsaných hororů se mi tam dosud nepřihodilo. Sml80 Jo, jsou tam šutry. Proto je to Kamencové jezero. Taky jsou tam dřevěná mola, po kterých se jde do vody, právě proto, aby se člověk na těch šutrech nezabil. To beru jako možný problém, někdo holt chce ten píseček. Sml80 Ale jinak jsem tam nikdy neměla žádný problém ani s jídlem, ani s ničím jiným. Že jsou vidět paneláky? No a? To vadí? Uřvané dětičky... no, někdy by to člověk střílel, ale ty jsou snad na všech koupalištích. Dvakrát tam byla se mnou má pražská kamarádka, a nestěžovala si, že by nějak trpěla. Sml57 

  superkarma: 2 22.08.2012, 12:23:59
 9. avatar
  [22] gerda [*]

  saruz — #15 možná, kdyby byla jiná konstelace, tak by to bylo jiné a lepší. Já se na Nově dívám ráda na hodnocení kempů a nevzpomínám si na nějaké velké výhrady u Kamencového? Ale to město na dosah by mi taky dost vadilo. Jsem zvyklá, že u nás, i když je to třeba jen větší rybník na předměstí, tak že je tam té přírody jaksi víc. Viz rybník Amerika v Holici u Ol.http://www.sagittaria.cz/cs/piskovny-amerika

  superkarma: 0 22.08.2012, 10:50:53
 10. avatar
  [21] gerda [*]

  Anai — #20 taky mám osvědčená místa, na která nedám dopustit. Třeba přírodní koupaliště Poděbrady u Olomouce, nuda pláž tam je a voda i při tom nejparnějším počasí pořád na jedničku. První jezero má i občerstvení, na tom druhém s nuda pláží je nutné vzít ho s sebou. Uklízejí si to tam sami nudisti. Incidenty veškeré žádnéSml30, akorát jsou na té nudě vodní rostliny, o kterých se musí předem vědět, aby netahaly za nohu. Jinak je to ráj s labutěmi, potápkami. Anebo štěrkovna Náklo, ale tam není pořádný stín. Na bazén s chlorovanou vodou bych nešla, potřebuju přírodu a míň lidí kolem.

  1. na komentář reaguje cilani — #30
  superkarma: 0 22.08.2012, 10:47:24
 11. [20] Anai [*]

  gerda — #16 Ten vedoucí se fakt snažil, chtěli jsme mu dát šanci... a fakt jsme měli hrozný hlad.

  1. na komentář reaguje gerda — #21
  superkarma: 0 22.08.2012, 10:37:56
 12. [19] Anai [*]

  magic11 — #13 Díky, víš, že jsou z mého nedotykového mobilu? Zapomněla jsem si vzít foťák - nebo spíše jsem netušila, když jsem tam jela, že ho budu potřebovat.

  superkarma: 0 22.08.2012, 10:36:51
 13. avatar
  [18] ladouch [*]

  Tak tam ani omylem, radši náš Mácháč.Sml22Sml22

  superkarma: 0 22.08.2012, 10:33:12
 14. [17] gaguška [*]

  vloni tam byla kamarádka z Aše na týdenní dovolené a velmi si to chválila. Sice obyčejné ubytování, ale jinak to prý bylo fajnéSml16Sml67

  superkarma: 0 22.08.2012, 10:23:29
 15. avatar
  [16] gerda [*]

  Divím se, že jste na to jídle ještě měli chuť. Já bych se otočila na patě a šla pryč. Takhle jsem jednou vrátila pivo.Sml57

  1. na komentář reaguje Anai — #20
  superkarma: 0 22.08.2012, 10:11:33
 16. avatar
  [15] saruz [*]

  Díky za článek, alespoň vím, kam rozhodně nepojedu.

  1. na komentář reaguje gerda — #22
  superkarma: 0 22.08.2012, 10:02:34
 17. [14] zzandaa [*]

  Aspon máte zážitek Sml16

  superkarma: 0 22.08.2012, 09:54:00
 18. [13] magic11 [*]

  ale fotky se povedly Sml67

  1. na komentář reaguje Anai — #19
  superkarma: 0 22.08.2012, 09:52:13
 19. [12] Saritka [*]

  Je tam hezky , ale nejely bych tam.Sml23

  superkarma: 0 22.08.2012, 09:35:51
 20. [11] Anai [*]

  dadma — #1 No, máš pravdu, tak nějak jsem to cítila... příště, až se vydám někam do neznáma, poradím se tady se čtenářkami, kdo je odkaď a hned budu moudřejší Sml16

  Chvílemi jsem měla pocit, že jsem se přenesla do totáče, tehdy bylo tohle všechno tak nějak normoš. V lecjakých lokalitách a podnicích se třeba k Čechům chovali jinak, než ke zbožňovaným valutovým cizincům.

  superkarma: 0 22.08.2012, 09:10:19
 21. avatar
  [10] Hanula [*]

  Sml15jezero musí být nádherné, ale ten hluk bych nevydržela - radši někam do lesa do ticha....

  superkarma: 0 22.08.2012, 09:09:57
 22. [9] Roland [*]

  Asi před 14 dny jsme jeli přes Chomutov, tak mě napadlo, že bychom se tam zastavili. Ale protože jsme měli málo času - nevyšlo to. Podle výše napsaného článku nemusím litovat.

  superkarma: 0 22.08.2012, 09:01:54
 23. avatar
  [8] carmi [*]

  Nežiju na Floridě jako Eva Fl, ale přesto mě to šokuje. Něco takového se mi nestalo, ani nepamatuju.

  superkarma: 0 22.08.2012, 08:36:31
 24. avatar
  [7] Dudlajlama [*]

  Eva-Fl desne, nejak si neumim predstavit, ze by se neco podobneho stalo tady. Nojo, ja vim, uz mlcim :0)

  superkarma: 0 22.08.2012, 08:02:46
 25. [6] lidicka [*]

  Do Chomutova na koupání bych určitě nejelaSml52

  superkarma: 0 22.08.2012, 06:48:50
 26. [5] babočka12 [*]

  slyším o tomto místě poprvé.vypadá to úžasně.

  superkarma: 0 22.08.2012, 06:18:56
 27. avatar
  [4] tajnostii [*]

  toto je teda opravdu pěkně napsané ,jsem poblíž a už jsem o tom také slyšelaSml22

  superkarma: 0 22.08.2012, 00:49:46
 28. avatar
  [3] Eva_CZ [*]

  ....... neuveritelny!Sml23Sml23Sml23Sml23Sml23Sml23

  superkarma: 0 22.08.2012, 00:49:40
 29. avatar
  [2] Jindriska8 [*]

  Koupání v Kamencovém jezeře jsme vyzkoušeli před šesti lety,ale s ubytováním jsme tam byli zklamáni.Sml22

  superkarma: 0 22.08.2012, 00:47:57
 30. [1] dadma [*]

  Milá autorko,bejvávalo.Jsem z Chomutova,ale lépe bych to nenapsala.

  Kamencové jezero naše vynikající primátorka a dnes poslankyně Ivana Řápková (v pozadí s A.Novákem) pronajala za směšnou sumu  jim spřátelené firmě.

  Já jsem byla ve Vámi zmiňované restauraci jednou a to na oslavě narozenin.I když bylo vše objednáno,tak přesto tam hráči bowllingu měli trénink,takže jsme asi dvě hodiny neslyšeli vlastního slova.

  Buďte rádi, že vás někdo neokradl a i když hladoví,tak jste přežili celkem bez úhony.

  1. na komentář reaguje Anai — #11
  superkarma: 1 22.08.2012, 00:43:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme