Rodina

Světový týden respektu k porodu se blíží

V týdnu od 17. do 23. května se v mnoha státech připomíná Světový týden respektu k porodu. Česká republika se připojuje popáté, prostřednictvím Hnutí za aktivní mateřství a dalších organizací.

Světový týden respektu k porodu nabídne důvěryhodné informace z ověřených zdrojů, pohled do zahraničí, těhotným pomoc se sestavením porodního plánu, inspiraci, argumenty  pro prosazování vlastního pojetí porodu, akreditované přednášky pro zdravotníky a v neposlední řadě propagaci radosti z mateřství a rodičovství!

Akce je určena nejen těhotným a jejich rodinným příslušníkům, ale i zdravotníkům, pro něž jsou připraveny některé z mnoha přednášek. Dopoledne jsou vyhrazena žákům a studentům – přihlášené školy tak mohou vhodně doplnit hodiny rodinné a sexuální výchovy.

Co se v tomto týdnu bude dít?

V pražském Kině Perštýn se koná informační festival o těhotenství, porodu a šestinedělí UMĚNÍ PORODIT. Po celý týden můžete navštívit interaktivní expozici a bezpočet doprovodných programů, jejich podrobný rozpis najdete ZDE. Expozice ukazuje jiné pohledy a seznamuje s nejnovějšími trendy v oboru porodnictví. Najdete zde základní pomůcky a nástroje, které se během porodu používají, projdete dělohou - útulným červeným pokojíčkem, kde zní „děložní“ hudba Moniky Načevy, s porodem se seznámíte prostřednictvím fotografií a filmových ukázek. Odpočinout si můžete u knihovny s tematickou literaturou nebo u baru se zdravým občerstvením. Připravena je pro vás i ochutnávka mnoha časopisů pro rodiče, které na našem trhu vycházejí. Přímo v expozici můžete využít poradnu porodní asistentky a duly.

Součástí festivalu bude opět expozice HOMO ECOLOGICUS, v rámci které budou prezentovány výrobky a produkty k přírodě a člověku šetrné. Tato expozice sklidila v minulých letech pochvalná ocenění především od nastávajících maminek. Fronta se tvořila i u Obchůdku, malého prodejního prostoru, kde je možné si před zakoupením dobře prohlédnout zboží, dostupné běžně jen na internetu. Ke koupi jsou zde plenky a moderní systémy látkových plen, přírodní kosmetika, oblečení z biomateriálů, hračky, kvalitní literatura, šátky na nošení dětí, pomůcky pro dámskou intimní hygienu a mnoho dalšího. Prodávající jsou perfektně vyškoleny a většinou mají s tímto sortimentem osobní zkušenosti, takže mohou dobře poradit s výběrem.

V rámci Světového týdne respektu k porodu se konají akce na mnoha místech České Republiky. Jejich seznam podle jednotlivých krajů najdete i další podrobné informace naleznete na www.respektkporodu.cz

 

 

   
20.04.2010 - Těhotenství a porod - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] mysak [*]

    já myslela, že je v děloze tma, a on zatím útulný červený pokojíček..Sml30

    superkarma: 0 20.04.2010, 20:37:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme