U příležitosti „Dne zraku s ACUVUE®" budou moci lidé využít bezplatné orientační vyšetření zraku odborníkem, a to ve čtvrtek 14. října v Nákupním centru Chodov. Na tento den totiž letos připadá Světový den zraku, který každoročně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace (WHO). Ta dlouhodobě poukazuje na skutečnost, že v boji proti ztrátě zraku je nejúčinnější prevence, včasná diagnostika a dostupná léčba. V Nákupním centru Chodov proto ve čtvrtek vyroste stánek, vybavený špičkovou technikou, a po celý den (od 9 až do 21 hodin) v něm budou odborníci lidem vyšetřovat zrak zcela bezplatně. Partnerem akce jsou česká pobočka společnosti Johnson  Johnson, divize Vision Care, a jeden z největších maloobchodních řetězců specializovaných na optiku na českém trhu, společnost Eiffel Optic.

Řada lidí nevěnuje svému zraku přiměřenou péči, nejsou příliš zvyklí zraku věnovat náležitou pozornost, často zanedbávají prvotní příznaky zhoršení vidění a k lékařům a tedy i k optikům se vydávají až ve chvíli, kdy už potřebují zásadnější korekci," říká MUDr. Andrea Komancová, oční lékařka. Podle ní by ani lidé, kteří si nejsou vědomi nějaké vady zraku, neměli podceňovat důležitost pravidelných kontrol a proměřování zraku, ať už optometristou nebo očním lékařem. Zrak se totiž většině lidí v průběhu života mění. Doporučená frekvence kontrol je 1x ročně.

Ke Světovému dni zraku jsme se rozhodli přispět tím, že dáme příležitost lidem, aby si nechali zrak vyšetřit a mohli své konkrétní dotazy a problémy bez obav řešit s odborníky. Připraveni budou po celý den i přímo specialisté na kontaktní čočky - kontaktologové," říká Eric Lemieux, Business Manager pro ČR a SR společnosti Johnson & Johnson, divize Vision Care.

V České a Slovenské republice je více než 7,5 milionu lidí, kteří potřebují nějaký typ korekce zraku. Avšak pouze zhruba 300 tisíc lidí, tedy necelá 4 procenta z nich, používá kontaktní čočky. To je hluboko pod průměrem v zemích západní Evropy, kde je procento uživatelů téměř dvojnásobné, a například v USA je to zhruba 15 procent.+ Používání brýlí je zcela běžným a efektivním řešením korekce zraku, nicméně jsou činnosti, při kterých nemusí být brýle tím nejpohodlnějším řešením - například při sportu anebo řízení automobilu. Je též žádoucí společně s dioptrickou korekcí zraku nosit i sluneční brýle a chránit tak oči proti UV záření - a to je důležité nejen v letních měsících. Některé kontaktní čočky, jako například čočky značky ACUVUE® mají zabudován UV filtr přímo v materiálu čočky a poskytují tak dodatečnou ochranu očí proti UV záření.

Reklama