Domácnost

Světlo dokáže divy! Nevěříte?


Světlo – pro nás „věc“ tak naprosto běžná, že už ho ani nevnímáme. Venku svítí slunce, doma lustr nebo lampička, ve stavu nouze poslouží baterka nebo i zapalovač.

Jenže ono i – pro nás tak obyčejné – světlo v sobě nese kouzlo. Kouzlo lásky, teplo domova, chlad ordinace… Světlo v nás dokáže vzbudit emoce, může navodit romantickou atmosféru, či naopak, smutek a deprese.

Moje kamarádka Barča například nedá dopustit na červené (nebo růžové) světlo v ložnici. Tedy přesněji řečeno, odraz světla. „Buď žárovku nasprejuju anebo přes lampičku hodím červený šátek…“ Jak sama tvrdí, právě v červeném světle máme my ženy neodolatelné kouzlo, překrásně sametovou pleť a zářivé vlasy. „Když se chci milovat, tak nikdy po tmě ani v děsivě zářivkovém světle… ale jedině při červeném odrazu…“ dodává Barka.

Ono je to vůbec se světlem, nebo chcete-li osvětlením, záhadné. Vezměme si například zelenkavé světlo – zelená barva sice uklidňuje, ale v podobě zelené žárovky dráždí oči a co hlavně: vyvolává chuť k jídlu! Takže dámy, vy, které poctivě hubnete, utíkejte od zelených žárovek co možná nejdál!

Naopak modré či nafialovělé světlo dokáže v člověku probudit pocit pohodlí, odpočinku, navodí intimní a přátelskou atmosféru. Lampa s modrým odrazem světla se hodí do haly či obývacího pokoje. 

Žluté světlo je zrádné a falešné. Hlavně k nám, ženám. Nevěříte? Tak udělejte malý test: naličte se ve žlutém světle. Použijte make-up, stíny, řasenku, rtěnku, konturku, tužku na oči, tvářenku… Klidně se i přepudrujte a kochejte se pohledem na svoji tvář v tomto žlutém světle. Sluší vám to, že? A nyní si dejte pořádného panáka! Vypito? Tak se běžte na sebe podívat na denní nebo bílé světlo. Proč jsem vám doporučila toho panáka, poznáte samy. Váš celkový make-up bude totiž naprosto příšerný. Možná jako klaun v cirkusu byste obstála. :o)
Proto pamatujte: Líčíme se vždy na denním, nebo v bílém světle (postačí klasická 125 W žárovka). 

Za sebe mohu říci, že nejvíce miluji světlo svíček nebo pouhý nádech světla z malé lampičky. A sedět u krbu a nechat celou místnost osvětlovat jen praskajícím ohněm? To je snad snem každé romantické duše…

 

A jaké světlo máte doma vy?
Používáte běžné žárovky?
Máte ráda světlo svíček?
Vadí vám barevná osvětlení?
Při jakém světle se nejraději milujete?

 

Uvařte si kávičku, rozsviťte to vaše neoblíbenější světlo a napište mi, v jakém světle se cítíte nejlépe… :o)

Slunečný den vám přeje

   
17.10.2007 - Dům a byt - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

  1. avatar
    [1] miruša [*]

    Doma nepoužíváme barevná světla.Po bytě mám rozmístěné svíčky a kdžy se začne stmívat tak je všechny rozsvítím

    superkarma: 0 18.10.2007, 09:26:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme