Bulvár

Svět objektivem: World Press Photo 2007

Výstava nejlepších novinářských snímků roku, World Press Photo 2007, probíhá od 14. 9. v pražském Karolinu. Končit bude 7. 10.

Novinové titulky jsou jistě působivé, ale čím by byly bez fotografií? Lidé stále ještě věří fotografiím více než psanému textu – vždyť říct nebo napsat můžete cokoliv, ale to, co vidíte, to je „pravé a skutečné“. I se snímky lze samozřejmě různě manipulovat, ale o tom World Press Photo není. Na této výstavě uvidíte ty nejlepší z nejlepších – fotografie, které obletěly svět, vyvolaly emoce a možná i změnily kousek dějin.

Proč by jinak armádní kruhy zakazovaly publikaci některých z nich, proč by vlády obviňovaly fotografy ze zrady, kdyby se nebály dramatického dopadu, který zveřejnění některých snímků má?

Letošního ročníku World Press Photo se zúčastnilo 4 460 profesionálních fotografů ze 124 zemí světa. Hodnoceno bylo celkem 78 083 snímků. Porota nakonec v deseti kategoriích ocenila 60 fotografů z 23 zemí. Vítězem World Press Photo 2007 se stal Spencer Platt (USA, Getty Images) se snímkem, zobrazujícím mladé bohaté Libanonce, projíždějící rozbombardovaným Bejrútem.

Více na: www.wpppraha.cz

Půjdete se na výstavu podívat? Nebo jste na ní už byla? Působí na vás v novinách více fotografie nebo text? Nebo dáváte přednost „pohyblivým obrázkům“ – tedy kameře? Co si myslíte o práci fotografů ve válečných zónách a v oblastech katastrof? Jsou to supové vydělávající na lidském neštěstí, hrdinové informující svět nebo prostě profesionálové?

   
17.09.2007 - Kultura - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

  1. [2] Kikoska [*]

    nicca30: Také jsem byla a trochu mě to zklamalo... No, nechť si tam každý najde to svoje... Hooooooooodně mě zaujala jen jedna fotka, ostatní pěkný, ale

    superkarma: 0 17.09.2007, 16:49:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme