Ahoj Richarde.

Původně jsem si na Tvé dotazy k dnešnímu tématu odpověděla ne - neznám nikoho takového. Přesněji, pokud někdo z lidí, které jsem znala (znám) nebo potkala, je takto orientován, nevím o tom. Ale i kdybych věděla, nic by se nezměnilo. Homosexuální partnerství (ať odpovím aspoň na nějaký Tvůj dotaz) je partnerství jako každé jiné. Vztah dvou lidí, kteří se mají rádi.

Pak jsem si vzpomněla na jeden trochu zvláštní zážitek, který se mi přihodil před mnoha lety. Vrátím se do dob svého prvního zaměstnání...

Jednou večer někdo zvonil. K mému překvapení za dveřmi stála kolegyně, která u mě ještě nikdy nebyla, vídaly jsme se jen pracovně. A že potřebuje nutně projednat cosi pracovního. Měla jsem dovolenou, takže mě to ani moc neudivilo. Pozvala jsem ji dál, uvařila jsem nám čaj, a jak plynul večer, přešly jsme od věcí pracovních k soukromým. Takové babské plkání, o dovolené, o knihách a jiných zájmech, a nakonec i o mužích a o životě. To když mi kolegyně začala vyprávět o svých špatných zkušenostech s muži, zvláště s jedním. A o tom, že zjistila, dík jedné dlouhé a moc krásné noci strávené s kamarádkou, že je jí se ženami mnohem lépe.

Bylo to zvláštní. Okamžik naplněný něčím... Nevím, jestli se pokoušela zjistit, jak jsem na tom v tomto směru já. Myslím, že se jen potřebovala vypovídat a svěřit s čímsi, co pro ni bylo nové a čím byla možná trochu zaskočená.

Opatrně jsem jí naznačila, že dávám přednost mužům. A ať to nevzdává, že všichni muži nejsou darebáci. Asi minimálně jednomu ještě dala šanci, později jsem se dozvěděla, že se vdala, má dvě děti, rodinu, po které toužila. Snad je šťastná. Přeju jí to.

zmrzlina


Další z klasických příběhů.:) Jen mi přijde, že se, milé čtenářky, stydíte trochu rozepsat. Jsem si jistý, že by bylo o čem… Ale stud je prý hlavně ženská vlastnost, takže se asi ničeho závažnějšího nedočkám… Ale i tak velice děkuji za příspěvek… Jen mě napadá… Opravdu jste to nechtěla zkusit?:) A vy ostatní se taky nestyďte a napište mi na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama