Velice zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Margot. Protože sama v sexu není příliš aktivní, má její partner povolenku na zálety. Ale vědět o nich nechce...

K zajímavému závěru dospěla čtenářka Margot ve svém partnerském vztahu...


Ahoj, nakonec jsem se přeci jen rozhoupala k tomu, abych napsala k dnešnímu tématu, které je pro mě velmi citlivé. Pokud se zamyslím, ve vlastním vnímání nevěry jsem prošla několika stádii, než vykrystalizovalo do dnešní podoby.

Když se oprostím od romantiky, mohu střízlivě (chachacha) konstatovat, že jsou to čistě obchodní počty. Nemusíte se mnou souhlasit, možná je to až moc drsné, ale vždy je to o těch kupeckých vahách a stranách „má dáti“ - „dal“ a směnném obchodu něco za něco. Pak na jednu misku položíte tu ztrátu iluzí, důvěry a hlavně vlastního ponížení a na tu druhou vše, co jste společně budovali - domov, děti, zážitky, přátele, no a proč to neříct, i společný majetek. Pokud tu mluvíme jen o nevěře jako ukouznutí, ne o dalším vztahu bokem - tam už je třeba vyhodnotit, jestli HO i tak ještě doma chci, a pak vytáhnout nějaké zbraně a pustit se do boje... a asi si dlouho léčit válečná zranění...

Možná jako adolescent jsem vztah brala nesmiřitelně „buď - anebo“. Kouknout ten můj (první) po jiné, tak scéna, týdenní tichá domácnost, vyškrabané oči, rozchod - černobílé vidění, 100ní věrnost až za hrob a přes to vlak nejede... A jak jde čas a člověk moudří (alespoň doufám), došlo mi, že svazkem partnerským/manželským, si nelze neusurpovat veškeré počínání bližního svého. Že nelze „věznit“ po zbytek života druhou bytost monogamními závazky a co oči nevidí, srdce nebolí - jak se tak často říká. Tak tedy nepátráte, i když třeba tušíte - nejdůležitější ve vztahu už dávno není, jestli bylo někde zasunuto, ale jestli doma vše bez problému funguje, jestli se vrací, jste pro něj pořád na prvním místě... Dřív jsem to nechápala, protože jsem přikládala samotnému sexu velkou důležitost. Dnes vím, že o styk jako takový nejde - jde o tu vzájemnost, obětavost, soucítění, přátelství a další věci, co dělají vztah silným. (A jak říká kamarád - jestli si vzal pláštěnku, tak tam vlastně ani nebyl :-D ).

Tím, co mi život přinesl, mi nezbylo než se vnitřně smířit, že mi můj parner s největší pravděpodobností věrný nebude. Nehraje v tom roli nedostatečná láska nebo chyba z jeho strany. Chyba je ve mně, zjednodušeně „jsem na hlavu“, nejsem téměř schopná něco podnikat v sexu - „vánoce“ jsou u nás jen párkrát do roka s výsledkem nejistým. A proto má už od začátku našeho vztahu „povolenku“ s omezeními - ochrana před nemocemi a nikde se tím nechlubit, hlavně doma ne. Je těžké se s takovou osobní situací poprat a vyrovnat, protože ať je to jakkoli, opravdu VĚDĚT, bolelo by to.

Margot

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 19. 9. 2012: Manželova nevěra

  • Jak byste reagovala, kdybyste zjistila, že je vám manžel nevěrný?
  • Je pro vás fyzická věrnost v manželství důležitá?
  • Dovedete si představit, abyste mu odpustila, nebo by to byl konec?

Své příspěvky na toto závažné téma mi posílejte nejpozději 19. 9. 2012 do 15.00 hodin na naši e-mailovou adresu (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a tím i možnost získání dárku - abyste si nedělaly z nevěry vrásky, mám tu pro jednu z přispěvatelek kosmetiku GARNIER Ultra Lift denní sérum a krém a také noční sérum a krém.

Bude-li to vaším přáním, vzhledem k závažnosti, budu zachovávat anonymitu přispěvatelek, pokud o ni v mailu s příspěvkem požádají.

denni nocni

Reklama